کریگ رایت: توانایی پرداخت بیت کوین‌های کلیمن را ندارم؛ پرونده دوباره به جریان افتاد

کریگ رایت: توانایی پرداخت بیت کوین‌های کلیمن را ندارم؛ پرونده دوباره به جریان افتاد

کریگ رایت (Craig Wright)، متخصص استرالیایی علوم رایانه‌، رسماً تصدیق کرد که توانایی تأمین مالی توافقش را با وراث دیوید کلیمن (David Kleiman) ندارد.

به گزارش کوین دسک و بر اساس مدارک دادگاه ناحیه جنوبی ایالت فلوریدا در ۳۰ اکتبر (هشتم آبان)، رایت توافقش با وراث کلیمن را فسخ کرد. بر اساس این توافق، رایت ملزم بود نیمی از دارایی‌های بیت کوینش را، که پیش از سال ۲۰۱۴ به دست آورده، به خانواده‌ی کلیمن بدهد. با خروج رایت از توافق، بار دیگر روند رسیدگی به پرونده در دادگاه از سر گرفته می‌شود.

وکیل کلیمن نیز درخواستی ثبت کرده است و در آن احضار شاهدی از ایالتی دیگر را تقاضا کرده است.

آیرا کلیمن (Ira Kleiman)، در سال ۲۰۱۸ به نیابت از وراث برادر مرحومش شکایتی علیه رایت مطرح کرد. کلیمن رایت را متهم کرد که با دست‌کاری اسناد و ایمیل‌ها و مکاتبات دیگر تجاری، وراث برادرش را فریب داده است.

اواخر ماه آگوست (شهریور)، پس از آن‌که کلیمن نتوانست آدرس‌های بیت کوینی را که ادعا می‌کرد ۱.۱ میلیون بیت کوین در آن‌ها وجود دارد به دادگاه ارائه کند، به رأی قاضی بروس رینهارت (Bruce Reinhart)، متهم شناخته شد.

در جلسه‌ی استماع، کلیمن ادعا کرده بود که به سبب پیچیدگی رمزنگاری و مرگ شریکش، دیوید کلیمن، امکان دسترسی به بیت کوین‌های نام‌برده را ندارد. دادگاه اظهارات کلیمن را متناقض و همراه با قصد فریب دانست.

ولول فریدمن (Velvel Freedman)، از اعضای ارشد شرکت روش فریدمن (Roche Freedman) و از وکلای کلیمن در صحبت‌هایش گفت:

این بحث‌ها با درخواست کریگ و با این فرض آغاز شد که او توانایی تأمین مالی توافق را دارد.

حالا رایت متهم شده است که بدون اعلام قبلی، توافق را فسخ کرده است. لازم به ذکر است که توافق مذکور از نوع «غیرالزام‌آور» است. این یعنی طرفین، الزامی بر رعایت همه‌ی مفاد آن ندارند.

کمی پیش از اعلام حکم دادگاه، رایت از قاضی خواسته بود به سبب طوفان دوریان، برای دفاع از حکم دادگاه، زمان بیشتری در اختیار تیم حقوقی‌اش قرار دهد.

دادگاه رسیدگی به پرونده ۳۰ مارس ۲۰۲۰ (یازدهم فروردین ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد. کایل روش (Kyle Roche) و ولول فریدمن، وکالت کلیمن را بر عهده دارند و وکلای شرکت حقوقی Rivero Mestre از رایت دفاع می‌کنند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه