برادران وینکلواس: بحران کرونا نقطه عطف بیت کوین است

برادران وینکلواس: بحران کرونا نقطه عطف بیت کوین است

کامرون وینکلواس (Cameron Winklevoss)، برادر دو قلوی تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss) و از سرمایه‌داران بزرگ حوزه ارزهای دیجیتال، در اظهارنظر جدیدش عنوان کرده است که به لطف ویروس کرونا، روند قیمت بیت کوین در آینده تغییر کرده و این ارز دیجیتال به سمت جایگاه اصلی خود حرکت خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف، کامرون وینکلواس، روز یکشنبه در رشته توییتی به تشریح اهمیت ویروس کرونا برای بیت کوین و کاربران آن پرداخته است. او در بخشی از توییت‌های خود می‌نویسد:

شیوع جهانی [ویروس کرونا]، نقطه عطفی برای [قیمت] بیت کوین و دنیای مجازی ایجادشده توسط بیت کوین، خواهد بود.

او به دنبال‌کنندگان خود گفت که باید بیت کوین‌هایشان را نگه دارند (هودل کنند). وی همچنین اظهار داشت که شرایط فعلی، دیدگاه عمومی نسبت به بیت کوین را نیز تحت تاثیر گسترده‌ای قرار خواهد داد.

بسیاری از افراد شاخصِ حوزه ارزهای دیجیتال نیز نظرات مشابهی دارند. به گفته بسیاری از آنها، بحران اقتصادی پیشین، سنگ بنای تولد بیت کوین بود. این در حالی است که به عقیده اقتصاددان‌ها، بحران مالیِ ناشی از ویروس کرونا بسیار شدیدتر از بحران مالی قبلی خواهد بود.

وضعیت بسیاری از بازارهای جهانی نیز گواه شدت و بزرگی بحران اقتصادی فعلی است. طبق گزارش‌ها، چاپ بی‌سابقه پول، تنها باعث فروکش کردن شعله‌ها در بازارهای سهام شده‌ و سود سالیانه این بازارها (تا به اینجای سال ۲۰۲۰) همچنان منفی است.

برادران وینکلواس: بحران کرونا نقطه عطف بیت کوین است
درصد سود دارایی‌های مختلف از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا

در سمت دیگر، نفت قرار دارد که در هفته جاری و به واسطه توافق کشورهای عضو اوپک، توانست قیمت خود را بازیابی کند. با وجود توافق کشورهای عضو اوپک مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی (تقریبی) تولید نفت، نشانه‌ها حاکی از آن است که این اقدامات کافی نیست.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط بلومبرگ، بهره دیرکرد تحویل نفت، علیرغم توافق صورت گرفته، همچنان در حال افزایش است. این رقم حاکی از آن است که عرضه نفت در بازار، بیش از میزان تقاضاست. اندی لیپو (Andy Lipow)، رئیس شرکت نفتی لیپو اویل (Lipow Oil)، روز گذشته در مصاحبه‌ای با یکی از نشریات، گفت:

بازار به حدی از عرضه اشباع شده است که قرارداد اخیر هم برای جبران آن کافی نیست.

با اینکه بیت کوین به نوعی نشان داده است که در مقابل تحرکات و نوسانات بازارهای سنتی حساس است، تحلیل‌گران امیدوارند تا با هاوینگ ماه آینده و معطوف شدن تمرکزها بر این رویداد، این حساسیت کمتر شود.

بر خلاف بازار نفت، داده‌ها در روزهای اخیر نشان می‌دهد که بازار بیت کوین با اشباع فروش دست و پنجه نرم می‌کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین در چارچوب زمانی سالیانه، در رقمی قرار دارد که در طول عمر این ارز دیجیتال تنها در سه بازه دیده شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
هونولولو
هونولولو
۴ سال قبل

و باز هم پت و مت !!