شرکت مدیریت دارایی Wilshire Phoenix به‌دنبال ایجاد یک شرکت سرمایه‌گذاری بیت کوین

شرکت مدیریت دارایی Wilshire Phoenix به‌دنبال ایجاد یک شرکت سرمایه‌گذاری بیت کوین

شرکت مدیریت مالی ویلشایر فینیکس (Wilshire Phoenix) که سال گذشته قصد داشت یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای بیت کوین راه‌اندازی کند، به تازگی درخواست مجوزی برای صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین ثبت کرده است.

به گزارش کوین دسک، بر اساس اسناد تنظیم‌شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که روز جمعه منتشر شد، شرکت ویلشایر فینیکس قصد دارد از طریق صندوق سرمایه‌گذاری جدیدی، امکان انجام معاملات بیت‌ کوین را برای سرمایه‌گذارانی خاص فراهم کند. حداکثر مجموع ارزش پیشنهادی ۲ میلیون دلار یا ۸۰ سهم محاسبه شده است.

در بخشی از این اسناد می‌خوانیم:

این سهام امکان خرید یا نگه‌داری بیت کوین را بدون ملزومات پیچیده و مبهم قوانین ممکن می‌کند. دسترسی به بیت کوین با این روش برای سرمایه‌گذاران آسان است و صرفه اقتصادی نیز برای آنها به همراه خواهد داشت.

به نظر می‌رسد که این شرکت برای رقابت با صندوق شرکت سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل (Grayscale) راه‌اندازی شده است. صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل، با ارزش ۳٫۶ میلیارد دلار بیت کوین در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد. شرکت سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل از جمله شرکت‌های تابعه کارنسی گروپ (Currency Group) است. این شرکت سال گذشته نیز درخواست کرد تا صندوق سرمایه‌گذاری خود را به‌عنوان یک شرکت جداگانه نزد SEC ثبت کند.

بر اساس اسناد ثبت‌شده شرکت ویلشایر فینیکس، خدمات دارایی دیجیتال شرکت فیدلیتی (Fidelity) به‌عنوان کاستودین بیت‌ کوین معرفی شده است. شرکت مالی یو‌ام‌بی (UMB Bank) نیز مسئولیت نگه‌داری (کاستودی) ارزهای فیات را بر عهده خواهد داشت.

بیت‌ کوین‌های این صندوق تا سقف ۱۰۰ میلیون دلار بیمه خواهند شد. دارایی‌های نقدی نیز توسط «FDIC» بیمه می‌شوند.

مسئولان صندوق، ارزش صندوق را هر روز کاری ساعت ۱۶:۰۰ به وقت شرق آمریکا (۳۰ بامداد روز بعد به وقت تهران) محاسبه خواهند کرد. محاسبه با ضرب کردن قیمت بیت کوین در تعداد واحد ارزهای صندوق صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که قیمت در این محاسبات، بر اساس شاخص قیمت بیت کوین در «CME» به‌دست می‌آید.

ویلشایر فینیکس بیشتر به‌واسطه تلاشش در جهت راه‌اندازی ETF بیت کوین شناخته می‌شود. ویلشایر فینیکس امیدوار بود تا بتواند قدمی فراتر از دیگر رقبا در حوزه ارزهای دیجیتال بردارد و مجوزهای لازم را کسب کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده طرح این شرکت را اوایل سال جاری میلادی رد کرد. صندوق‌های قابل معامله در بورس این امکان را سرمایه‌گذاران می‌دهد تا بدون سرمایه‌گذاری مستقیم، به بیت کوین دسترسی داشته باشند.

سخنگوی شرکت ویلشایر فینیکس هنوز در ارتباط با این اخبار واکنشی نشان نداده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه