مدیرعامل هواوی: چرا منتظر فیسبوک باشیم/ چین می‌تواند لیبرای خودش را داشته باشد

مدیرعامل هواوی: چرا منتظر فیسبوک باشیم/ چین می‌تواند لیبرای خودش را داشته باشد

چین همواره به‌عنوان یکی از غول‌های حوزه فناوری اطلاعات شناخته شده است. از طرف دیگر با توجه به رشد بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر به نظر می‌رسد که چین نیز می‌تواند به کشوری پیشرو در این زمینه تبدیل شود. به نقل از کوین تلگراف، «رن ژنگفی»، مدیرعامل شرکت بزرگ «هواوی»، بر این عقیده است که چین می‌تواند با عرضه یک ارز دیجیتال با فیس‌بوک رقابت کند.

به نقل از خبرگزاری «ساینا»، ژنگفی هفته گذشته طی کنفرانسی مطبوعاتی در ایتالیا و در پاسخ به سؤال «فابیو ساولی»، ضمن اشاره به توانایی چین در ایجاد ارزی با ارزش مشابه «لیبرا»، افزود:

چین هم می‌تواند ارز دیجیتال خودش را عرضه کند. چرا باید منتظر بقیه کشورها باشد تا چنین ارزی را برایش ایجاد کنند؟ یک کشور همیشه قدرتی بیشتر از یک شرکت اینترنتی دارد.

این اظهارنظر در حالی صورت گرفت که پیش‌تر، بانک مرکزی چین، اعلام کرده بود که لیبرا از برخی جهات می‌تواند تهدیدی برای اقتصاد کشور تلقی شود.

پکن در حال توسعه ارز دیجیتال

people bank of china
کوین تلگراف اوایل ماه جاری و به نقل از مدیر بانک مرکزی چین، «ونگ شین»، گفته بود وابستگی لیبرا به دلار آمریکا می‌تواند به ضرر چین باشد:

اگر چنین شود، عواقب اقتصادی، مالی و سیاسی در وسعت جهانی منتظرمان است.

پکن در حالی خبر از توسعه ارز دیجیتال مخصوص به خودش را داده که هنوز جزئیات و کاربردهای آن را مشخص نکرده است.

در طرف دیگر، ایالات‌متحده به دنبال بررسی پیشنهادهای فیس‌بوک پیرامون لیبرا است و با برگزاری جلسات بررسی در کنگره سعی دارد تا ابعاد مختلف اقدامات فیس‌بوک را بررسی کند. به گفته نمایندگان کنگره، به کارگیری راهکارهای امنیتی پیش از عرضه لیبرا ضروری است.

تیم دراپر، در مصاحبه‌ای با «سی‌ان‌بی‌سی»، اظهار می‌کند:

در حال حاضر قانون‌گذاری را بر نوآوری مقدم قرار می‌دهیم. فیس‌بوک فقط انتشار آن را اعلام کرده و هنوز نتوانسته عرضه‌اش کند، اما قانون‌گذاران او را محاصره کرده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
مهران دانشور
مهران دانشور
۴ سال قبل

میدونین چیه واقعا که جدا که

ساتوشی
ساتوشی
۴ سال قبل

مدیر عامل هواوی شبیه علی بابا نیست/؟

رضا رضایی
رضا رضایی
۴ سال قبل

تا باشه از این کش مکشا همش به سود بیت تموم میشه

IsOk
IsOk
۴ سال قبل

damesh garm

امیر حسین
امیر حسین
۴ سال قبل

این مدیر عامل هواوویه ?

علی
علی
۴ سال قبل

یه عکس از خودت بزار ببینیم چه تحفه ای هستی ؟ آخه کمی شعور هم خوب چیزیه . این بابا ناخوناشو که میگیره ، دور نریزه ، چهار مثل تورو میخره و میفروشه .

ساتوشی
ساتوشی
۴ سال قبل
پاسخ  علی

جوش نیار الگی

مجید
مجید
۴ سال قبل
پاسخ  علی

توهین به هموطن ممنوع ، مدیر عامل هواوی تحت پیگیرد پلیس امریکاست بخاطر جاسوسی برای چین ، همچین تحفه ای نیست که به هموطنمون که حالا شاید خواسته شوخی کرده باشه اینجوری حمله کنی ، شاید منظور دوستمون اینه که فکر کرده باید جوان باشه اما حالا دیده پیره

محمد
محمد
۴ سال قبل
پاسخ  مجید

چه ربطی داره !