شرکت ماینینگ بیت فیوری وارد عرصه موسیقی می‌شود

شرکت ماینینگ بیت فیوری وارد عرصه موسیقی می‌شود

گروه بیت فیوری که از اولین شرکت‌هایی بود که وارد عرصه استخراج بیت کوین و سپس به یک شرکت جهانی بلاک چین واقع در لندن تبدیل شد، اعلام کرده است واحد مربوط به سرگرمی با هدف توسعه یک پلتفرم منبع‌باز موسیقی توسعه خواهد داد که بر روی فناوری بلاک چین پیاده‌سازی شود.

از استخراج بیت کوین تا رهگیری شناسه‌های موسیقی بر روی بلاک چین

ورود شرکت‌های فناوری به حوزه موسیقی برای ایجاد تحولات در این عرصه چیز جدیدی نیست. بیت‌فیوری بازیگر بزرگی در صنعت بلاک چین بوده، که باعث شده این حرکت از جانب شرکت جالب به نظر برسد. تلاش برای غیرمتمرکز کردن صنعت موسیقی از دیرباز به مانند یک امیدواهی بوده، اما هم‌اکنون واقعی‌تر از هر زمان دیگری به نظر می‌رسد.

این پلتفرم منبع‌باز که SurroundTM نام دارد، ظاهراً فرایند انتقال امن دارایی‌های با حق تکثیر را ساده‌‌تر خواهد کرد. هسته این پروژه به ایجاد محیطی برمی‌گردد که به افراد فعال حوزه موسیقی اجازه می‌دهد کار و فعالیت خود را بسیار موثرتر پیگیری کنند. این شامل نظارت نتایج، مشاهده اینکه چه چیزی موثرتر کار می‌کند و مهم‌تر از همه چه چیزی جواب نمی‌دهد.

براساس آنچه بیت‌فیوری گفته، SurroundTM گام‌هایش را در مسیر برجسته‌سازی نوآوری‌ها در صنعت موسیقی برخواهد داشت.

شرکت ماینینگ بیت فیوری وارد عرصه موسیقی می‌شود

استفان شولز (Stefan Schulz)، مدیر پلتفرم جدید بیت‌فیوری در مصاحبه با رویترز اظهار داشت:

پتانسیل بسیار زیادی برای یک بلاک چین ‌منبع‌باز با محوریت سرگرمی وجود دارد که خود شرکت‌کنندگان بازار در اجرا و پیش‌بردن بازار سهیم باشند و تنها به عنوان ناظری بر تراکنش‌های شبکه عمل نکنند.

این پلتفرم موسیقی، سیستم دیجیتالی را فراهم می‌کند که وظیفه به صورت پول درآوردن و اشتراک‌گذاری حق مالکیت‌های فکری را انجام دهد. این شرکت که در اروپا و در شهرهای آمستردام، برلین و با دفاتری در توکیو، لس‌آنجلس، مسکو و سئول واقع شده، آماده انجام این کار است.

طبق گفته‌های شولز که از حاضران قدیمی صنعت موسیقی و سرگرمی است، به نظر می‌رسد تکمیل این پلتفرم در آینده‌ای نزدیک اتفاق نخواهد افتاد.

او در این باره اظهار داشت:

در واقع این پلتفرم همانطور که گفتیم در حال توسعه و ساخت است.

بیت‌فیوری تنها شرکت بزرگی نیست که بلاک چین را به دیده راه‌حلی برای مدیریت حق تکثیر می‌بیند. کوداک (Kodak) نیز پلتفرم بلاک چینی است که از طریق توافق لایسنس‌شده‌ای به عکاسان اجازه ثبت عکس‌هایشان و حفاظت از حق مالکیت فکری آن‌ها را می‌دهد.

بیت‌فیوری، آخرین اسب تک‌شاخ صنعت استخراج بیت کوین

این شرکت که اخیراً ۱ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده، اواخر سال گذشته ۸۰ میلیون دلار از طریق سرمایه‌گذارانی نظیر شرکت گلکسی دیجیتال که مایکل نوووگرتز موسس آن است، جمع‌آوری کرد.

مشارکت مدیر سابق صندوق پوشش ریسک فورترس اینوسمنت گروپ (Fortress Investment Group) نیز در امر ارزش‌گذاری بیت‌فیوری کمک کرد تا این شرکت نیز به جمع قدرتمندان صنعت بلاک چین با حضور بازیگران بزرگی مانند، بیت‌مین، کوین‌بیس و سیرکل بپیوندد.

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه