چرا قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴ شاهد رشد قابل‌توجهی خواهد بود؟

چرا قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴ شاهد رشد قابل‌توجهی خواهد بود؟

در جهش اخیر بازار ارزهای دیجیتال که عمدتاً متمرکز بر قیمت بیت کوین بود، اتریوم چندان مورد توجه قرار نگرفت. بااین‌حال، برخی تحلیلگران عقیده دارند که دلایل زیادی برای رشد قابل‌توجه این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ وجود دارد.

به گزارش بی‌این‌کریپتو، قیمت اتریوم تاکنون حدود ۸درصد نسبت به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۲۳ کاهش یافته و مانند بیت کوین در انتظار تأیید احتمالی ETF‌ها است.

بااین‌همه، هیچ‌چیز تغییر نکرده است و شاخص‌های فاندامنتال این ارز دیجیتال همچنان باثبات هستند . ارزش اتریوم از زمان رسیدن به پایین‌ترین قیمت خود یعنی کمتر از ۱٬۰۰۰ دلار در ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد ۱۴۰۱) تاکنون بیش از دو برابر شده است.

آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، سرمایه‌گذار و طرفدار، امروز دلایل خود را برای صعودی‌بودن روند اتریوم در سال ۲۰۲۴ را منتشر کرد.

او عقیده دارد که برخلاف سال ۲۰۲۳، چندین کاتالیزور می‌توانند منجر به ایجاد روند صعودی برای اتریوم و حتی عملکرد بهتر این دارایی نسبت به بیت کوین شوند.

ساسانو به احتمال تأیید ETF‌های اتریوم در سال ۲۰۲۴ اشاره کرد. البته که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) تصمیم خود را در مورد تأیید یا رد درخواست ETF اتریوم هش‌دکس و ETF فیوچرز اتریوم گری‌اسکیل به تعویق انداخت.

به‌روزرسانی «دنکون» (Dencun) نیز در ماه مارس یا آوریل (اسفند یا فرودین) اجرا خواهد شد. این به‌روزرسانی با اجرای پیشنهاد بهود اتریوم ۴۸۴۴ (EIP-4844) که منجر به افزایش مقیاس‌پذیری این شبکه خواهد شد، هزینه گس شبکه‌های لایه ۲ را کاهش می‌دهد.

فعالیت راه‌حل‌های لایه ۲ اخیراً افزایش یافته و درحال‌حاضر به بالاترین سطح خود رسیده است. بر اساس گزارش L2beat، ارزش سرمایه قفل‌شده در کل این اکوسیستم به رکورد ۱۶میلیارد دلار رسیده است.

چرا قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴ شاهد رشد قابل‌توجهی خواهد بود؟
ارزش کل سرمایه قفل‌شده در اکوسیستم لایه ۲

ساسانو خاطرنشان کرد که شبکه‌های لایه‌های ۲ غیرمتکی بر ماشین مجازی اتریوم مانند اکسلیپس و فلوئنت درحال راه‌اندازی هستند که باعث توسعه انواع جدیدی از توسعه‌دهندگان و برنامه‌ها خواهند شد. بازی وب ۳ نیز عمدتاً بر روی مبتنی بر اکوسیستم لایه ۲ خواهند بود.

او افزود:

با بهود سریع تجربه کاربری کیف پول‌های ارز دیجیتال، میلیون‌ها کاربر جدید وارد اکوسیستم اتریوم خواهند شد.

در نهایت، روند توکنیزه‌کردن دارایی‌های دنیای واقعی در حال افزایش است که محصولات مالی بیشتری از بازار سنتی را به شکل ‌آن‌چین عرضه می‌کند.

با توقف روند صعودی بازارهای ارزهای دیجیتال، قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۳درصد کاهش یافته و در زمان نگارش این گزارش در محدوده ۲٬۲۰۰ دلاری در نوسان است.

چرا قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴ شاهد رشد قابل‌توجهی خواهد بود؟
نمودار ۴ ساعته قیمت جفت اتریوم / تتر

شاید قیمت اتریوم تاکنون افزایش قابل‌توجهی نیافته باشد، اما ساسانو در پایان گفت:

کنارآمدن با جمعیت رو به کاهش سرمایه‌گذاران اتریوم، مسئله جدید نیست، اگرچه با توجه به دستاوردهای اتریوم در سه سال گذشته  و پتانسیل رشد آن در بلند‌مدت، برای من مضحک است که چرا این مسئله همین‌طور باقی مانده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
4 ماه قبل

برعکس شما با رویه که درپیش گرفته شاید یک رشته ببیند ولی به مشکل عدم اعتماد بین سهام داران جدید و قدیم خواهد خورد و به مشکل فنی هم در نودهایش ممکن است بخورد