چرا SEC تا به حال دو بار از پذیرش ETF برای بیت کوین خودداری کرده است؟

چرا SEC تا به حال دو بار از پذیرش ETF برای بیت کوین خودداری کرده است؟

اولین پیش‌بینی این بازار پس از ورود بیت‌ کوین به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) افزایش سرمایه‌گذاری کشورهایی مثل ژاپن و کره‌ی در آخر آگوست ۲۰۱۸ می‌باشد؛ در نتیجه انتظار ورود بیت‌ کوین به رالی (افزایش قیمت) را داریم. به هر حال هنوز خیلی زود است که تضمین کنیم بیت‌ کوین به عنوان یک دارایی دیجیتال وارد ETF شود زیرا این سومین بار است که درخواست پذیرش توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بررسی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اندیشه‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

چرا SEC تا به حال دو بار از پذیرش ETF برای بیت کوین خودداری کرده است؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، دوبار پذیرش بیت‌ کوین در صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را رد کرده کرده است؛ یکی از این درخواست‌ها توسط شرکت پرداختی SolidX و دیگری توسط دو قلوهای وینکلوس ارائه شد.

چرا SEC تا به حال دو بار از پذیرش ETF برای بیت کوین خودداری کرده است؟

اولین درخواست برای پذیرش بیت‌ کوین در صندوق قابل معامله در بورس توسط دوقلو‌های وینکلوس در سال ۲۰۱۴ برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار فرستاده شد

در مارس ۲۰۱۷ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد درخواست برادران وینکلوس رد شده است دلیل آن هم این بود که بیت‌ کوین به عنوان یک دارایی دیجیتال، مقرراتی ندارد.

در حالی که در جولای ۲۰۱۸ بازار جهانی ارزدیجیتال در چهارچوب قوانین سخت قرار گرفته است که این اقدامات برای سیاست منظور مبارزه با پولشویی و اقدامات امنیتی انجام شده است. کشور‌هایی مانند کره‌ی جنوبی و ژاپن مسلماً چهارچوب قوانین بهتری نسبت به ایالت متحده تعیین کردند.

از این رو مسائلی که توسط SEC در مارس ۲۰۱۷ مطرح شد در حال حاضر بی‌ربط است؛ همچنین با پیشنهادات بازار بورس شیکاگو به SEC برای ورود بیت‌ کوین به صندوق قابل معامله در بورس، نبود تضمین برای این بازار دیگر مطرح نیست.

اما از دیدگاه اسپنسر بوگارت یکی از سهامداران شرکت VC و Blockchain Capital، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از وارد شدن هر ارز دیجیتالی به این بازار سودی نمی‌برد؛ دلیل آن هم این است که صندوق بازار بورس به طور کلی در بازار آمریکا موفق عمل کرده و سرمایه زیادی را جذب کرده است. به هر حال اگر ETF مشکلی در این بازار ایجاد کند، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار کنترل می‌شود.

در فوریه ۲۰۱۷ بوگارت گفت احتمال پذیرش توسط کمیسیون ۲۵ درصد می‌باشد دلیل آن هم این است که SEC همواره نسبت به معرفی یک رده‌ی جدید از دارایی بی‌میل بوده است.

او در ادامه گفت:

ما احتمال کمتر از ۲۵ درصد را داریم. دلیل این احتمال کم هم بدلیل اولین رسالت SEC یعنی محافظت از دارایی عموم است. وقتی شما به جنبه‌های مختلف این بازی فکر می کنید که اگر شما در SEC بودید ورود بیت‌ کوین را به ETF تائید می‌کردید ولی باید به این هم فکر کنید هیچکس شما را ترفیع نمی‌دهد و سرمایه زیادی وارد این بازار می‌شود در اینجاست که یکجای کار میلنگد و شما احتمالاً از SEC اخراج شوید!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار همیشه نسبت به رده‌های جدید و دارایی‌های نوظهور شک و تردید داشته است ولی برای اولین بار بیت‌ کوین و اتریوم را به عنوان اوراق بهادار شناخته است. به رسمیت شناختن این دو ارز توسط SEC می‌تواند منجر به تصمیم پذیرش دارایی دیجیتال در ETF شود که اگر هدف SEC نظارت درست بر ارز‌های دیجیتال باشد منجر به رشد پروژه‌های نوآورانه و سرکوب بایگران بد این میدان می‌شود.

منبع:cryptoslate
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
Mkjjjj
Mkjjjj
5 سال قبل

۲۵ درصد امکان قبول شدن احتمال پایینیه

م.فراهانی
م.فراهانی
5 سال قبل

این بهادر کیه که اوراق داره؟ ??

اوراق بهادر منظور همون اوراق بهادار بوده احیانا دیگه ؟

آزاد
آزاد
5 سال قبل

دوست عزیز آقا میلاد کلی زحمت کشید متن ترجمه کرد احتمال تو تایپ اشتباه نوشته باشه زیاده شما کل متن ول کردی فقط به این یک کلمه چسبیدی بابا دست مریزاد دوستان خواهشا با نظرات خودشون مترجم ها رو دلسرد نکنید با تشکر از اقا میلاد
(در ضمن من نه آقا میلاد میشناسم نه شما رو فقط یک دوست دار فناوری بلاک چین هستم)
التماس تفکر
یا علی