atlasarzdigital

چرا آدرس بیت کوین مدام تغییر می‌کند؟ آیا آدرس‌های قبلی بیت کوین معتبر هستند؟

چرا آدرس بیت کوین مدام تغییر می‌کند؟ آیا آدرس‌های قبلی بیت کوین معتبر هستند؟

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی که بسیاری از کاربران کیف پول‌های بیت کوین با آن روبرو می‌شوند، تغییر آدرس کیف پولی است که از آن استفاده می‌کنند.

کاربران می‌خواهند بدانند:

  • دلیل عوض شدن آدرس بیت کوین آن‌ها چیست؟
  • آیا با عوض شدن آدرس بیت کوین، امنیتشان به خطر می‌افتد؟
  • اگر قبلا آدرس بیت کوین خود را به کسی داده باشند تا برایشان بیت کوین ارسال کند، الان که آدرس آن‌ها عوض شده، آدرس‌های قبلی معتبر هستند؟
  • اگر به آدرس‌های قبلی برایشان بیت کوین ارسال شود، به دستشان می‌رسد و در کیف پولشان نمایش داده می‌شود؟

اینها همه سوالات و دغدغه‌هایی است که کاربران زیادی با آن روبرو می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا یکی یکی به این سوالات پاسخ دهیم.

چرا آدرس کیف پول تغییر می‌کند؟

علت تغییر آدرس یک کیف پول بیت کوین به این دلیل بوده که کیف پول مورد نظر از نوع HD است. اگر از یکی از کیف پول‌های HD، استفاده کرده باشید، حتما با این مسئله روبرو شده‌اید که پس از انجام هر تراکنش، آدرس بیت کوین کیف پول شما تغییر می‌کند.

کیف پول‌های HD که مخفف عبارت «Hierarchical deterministic» به معنای «سلسله مراتبی قطعی» هستند، بر اساس یک استاندارد مشخص ساخته شده‌اند و در کیف پول‌های مختلفی از جمله کیف پول سخت‌افزاری ترزور و کیف پول های الکتروم و کوینومی و.. پیاده‌سازی می‌شوند.

در کیف پول‌های معمولی، از یک آدرس بیت کوین مشابه برای تمامی تراکنش‌ها استفاده می‌شود. این کار در عمل، کار امنی نیست و می‌تواند حریم خصوصی مالی شما را به خطر بیندازد، به همین علت کیف پول‌های اِچ دی ایجاد شدند.

آیا آدرس‌های قبلی همچنان معتبر هستند؟

نکته مهمی که در رابطه با این ویژگی‌ کیف‌پول‌های HD وجود دارد این است که تمام آدرس‌های قبلی شما همچنان معتبر هستند.

اگر کسی به یکی از آدرس‌های قبلی شما بیت کوین ارسال کند، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و بیت کوین ارسال شده پس از تایید به دست شما رسیده و در کیف پولتان نمایش داده می‌شود.

آیا باید نگران باشیم؟

نه تنها نباید نگران باشید بلکه خیالتان هم باید راحت‌تر باشد. تغییر آدرس بیت کوین در کیف پول‌های HD فقط امنیت و حریم خصوصی بالاتری را برای شما ارائه می‌دهد و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اگر تمام تراکنش‌هایی که با کیف پولتان انجام می‌دهید با یک آدرس باشد، تراکنش‌های شما قابل پیگیری خواهد بود. یعنی تمام کسانی که آدرس کیف پول شما را داشته باشند می‌توانند تمام تراکنش‌هایی که شما تاکنون با آن آدرس انجام داه‌اید را ببینند.

اما اگر هر بار با یک آدرس جدید تراکنش خود را انجام دهید و در نتیجه تراکنش شما با یک آدرس جدید در بلاک چین ثبت شود، دیگر امکان دسترسی به تمام تراکنش‌های شما وجود نخواهد داشت.

همانطور که گفتیم هدف اصلی در تغییر آدرس بیت کوین در کیف پول‌های اِچ دی این است که امنیت و حریم خصوصی شما را افزایش دهند، نه هیچ چیز دیگری. بنابراین جای هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد.

کلام آخر

اگر برای نگهداری بیت کوین از یکی از کیف پول‌های اِچ دی (HD) از جمله کوینومی، کیف پول بلاک چین و .. استفاده می‌کنید، لازم است بدانید که آدرس بیت کوین شما پس از انجام هر تراکنش تغییر می‌کند.

این تغییر آدرس به این دلیل است که همه تراکنش‌هایی که شما با کیف پول خود انجام می‌دهید با یک آدرس در بلاک چین ثبت نشود، تا کسی با داشتن آدرس شما بتواند تاریخچه تمام تراکنش‌هایی که در گذشته انجام داده‌اید را ببیند و علاوه بر این امنیت بالاتری را نیز برای شما ارائه دهد.

تنها هدف تغییر آدرس در کیف پول های اِچ دی، بالا بردن سطح امنیت و حریم خصوصی کاربران است و مهم‌تر از همه این‌ها این نکته است که با وجود تغییر آدرس بیت کوین در این کیف پول‌ها، تمام آدرس‌های قبلی کاربر همچنان فعال و معتبر است و اگر بیت کوینی به هر کدام از آدرس‌های قبلی کیف پول او ارسال شود، در کیف پول او دریافت شده و نمایش داده می‌شود.

6
دیدگاه کاربران

avatar
3 رشته دیدگاه‌ها
3 پاسخ‌های
6 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
6 نویسندگان دیدگاه‌ها
فریما جلالیفریدونیمحمد آذرنیوارحسینجابر نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
فریدونی
فریدونی

سلام.
میشه لطفا بفرمائید در حال حاضر بهترین کیف پول از نظر شما کدام است ؟
بنده خودم کیف پول اتمیک ساختم ولی هنوز تراکنشی با ان انجام نداده ام.
این کیف پول خوب است ؟

حسین
حسین

من کیف پول بلاک چین دارم بالای هشت ساله که این کیف پول را دارم پس چرا هیچ وقت آدرسش عوض نشده؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

سلام دوست عزیز بعد از هر تراکنش آدرس عوض میشه اما آدرس قبلی همچنان معتبر هست

Ashkan
Ashkan

سلام ، ببخشید اطلاع دارین اینترنت تا کی خرابه ؟
ممکنه که دیگه هیچ وقت درست نشه و اینترنت ملی رو جایگزین کنن ؟

جابر
جابر

سخنگوی دولت….، تصریح کرد: تا یکی دو روز آینده ان شاءالله اینترنت برخی استان‌ها که مشکل امنیتی در آن وجود ندارد، وصل خواهد شد.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه چرا آدرس بیت کوین مدام تغییر می‌کند؟ آیا آدرس‌های قبلی بیت کوین معتبر هستند؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.