میم کوین وال استریت (WSM) چیست؟ بهترین داستان میم کوین‌ها

میم کوین وال استریت (WSM) چیست؟ بهترین داستان میم کوین‌ها

این روزها می‌بینیم که آدم‌ها از هر چیزی پول در می‌آورند! آخرین نمونه این اتفاقات صفحه وال استریت میمز (Wall Street Memes) است که به‌تازگی توکن مخصوص به خودش را عرضه کرده است. میم کوین وال استریت (WSM) چیست؟

وال استریت میمز یک صفحه توییتری بود که پست‌های طنز و میم منتشر می‌کرد و حالا توکن مخصوص به خودش را منتشر کرده؛ توکنی که در عرض یک هفته گذشته بیش از ۲۰۰ درصد سود عاید سرمایه‌گذارانش کرده است؛ قیمت میم کوین وال استریت در زمان عرضه ۰.۰۳۴ دلار بود و در زمان نگارش این مطلب تا ۰.۰۷ دلار هم اوج گرفت!

در این مطلب قصد داریم ته و توی این ارز دیجیتال را در بیاوریم. 

میم کوین وال استریت چیست؟

میم کوین وال استریت یا وال استریت میمز با نماد «WSM»، توکنی است که توسط عده‌ای از سرمایه‌گذاران خرد وال استریت ساخته شده است. در واقع وال استریت میمز یک جامعه از سرمایه‌گذاران خرد وال استریتی است که تلاش می‌کنند با سلطه سرمایه‌گذاران کلان در این بازار مقابله کنند.

بیشتر بخوانید: گزارش ارز دیجیتال ۱۴۰۲

تصویر وب سایت میم کوین وال استریت چیست

در وب‌سایت وال استریت میمز در ارتباط با توکن WSM آمده است:

یک آدم معمولی وال استریت را با داستان گیم استاپ در سال ۲۰۲۱ به چالش کشید و میراث قهرمان‌های وال استریت بتس (Wall Street Bets) تا امروز پا بر جا مانده است.

این متن به داستان سهام شرکت گیم استاپ که از یک انجمن ردیتی با نام  وال استریت بتس اشاره دارد که باعث شد سهام گیم استاپ با سقوطی عجیب‌وغریب همراه شود. در واقع این اتفاق، نوعی اتحاد از سوی یکی از انجمن‌های ردیت بود تا به سرمایه‌گذاران بفهمانند رئیس کیست!

در بخش دیگری از وب‌سایت وال استریت میمز می‌‌خوانیم:

از دل آن جنبش وال استریت میمز بیرون آمد. وال استریت میمز نمود توکنی از این جنبش است. به ارتش WSM‌ بپیوندید و ثابت کنید که طمع، به‌واقع چیز خوبی است. 

این بخش از متن وب‌سایت وال استریت میمز هم به صحبت مهشور گوردون گکو (Gordon Gekko) اشاره دارد که می‌گفت «طمع چیز خوبی است». او فردی بود که با استفاده از سهام شرکت‌هایی نه چندان بزرگ و به‌نوعی شکست‌خورده توانست ثروت قابل‌توجهی دست و پا کند.

مهم‌ترین جنبه میم کوین وال استریت، جامعه پشت آن است. میلیون‌ها نفر هستند که والت استریت میم را در ردیت و توییتر دنبال می‌کنند و میم‌ها و مطالب طنز آنها را  لایک می‌کنند.

در واقع تعامل کاربران با وال استریت میم بسیار بالاست. همین موضوع سبب شده تا موفقیت این پروژه از همان روزهای اول تضمین‌شده باشد. حالا به تمام این تفاسیر داستان پشتش را هم اضافه کنیم.

این که سرمنشأ توکنی مثل WSM، داستان گیم استاپ و زمین‌زدن سرمایه‌گذاران کله‌گنده وال استریتی باشد، خودش به خودی خود یعنی انگیزه خرید!

آینده میم کوین وال استریت چگونه است؟

برای پاسخ بهتر به این سؤال باید به سراغ عقبه این ارز دیجیتال برویم. در واقع توکن WSM یک فرق اساسی با میم کوین‌های دیگر دارد و آن هم جذب سرمایه اولیه برای آن است. 

میم کوین‌های معروفی مثل شیبا اینو، دوج کوین و پپه چنین چیزی نداشتند، یعنی کاملاً یهویی سر از زمین بیرون آوردند و محبوب شدند. در سمت دیگر، وال استریت میمز  را داریم که توانست در ماه اول ۲۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند و این یعنی قدرت جامعه قوی!

موضوع دیگری که آینده میم کوین وال استریت را روشن‌تر می‌کند، اقتصاد توکنی یا توکنومیکس آن است. عرضه محدود ۲ میلیارد توکنی که ۵۰ درصد آن به معامله‌گرانی می‌رسد که در مرحله جذب سرمایه شرکت کرده‌اند، نکته مثبت دیگر میم کوین وال استریت است.

عرضه میم کوین وال استریت

این ارز دیجیتال در صرافی‌هایی مثل اوککس لیست شده که خودش از جمله صرافی‌های اسم و رسم‌دار بازار است. به‌طور کلی به سه دلیل زیر می‌شود گفت که آینده میم کوین وال استریت روشن است:

  • داشتن مرحله جذب سرمایه، بر خلاف میم کوین‌های دیگر
  • توکنومیکس منطقی‌تر نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال هم‌دسته خود
  • داستان پشت این ارز دیجیتال که به نظر بسیاری، مهمترین ویژگی توکن WSM است

برنامه‌های آینده میم کوین وال استریت

به‌طور کلی برنامه‌های آینده میم کوین وال استریت را می‌توان در چند فاز طبقه‌بندی کرد. این طبقه‌بندی‌ها بر اساس وایت پیپر این ارز دیجیتال صورت گرفته است.

  • فاز اول: توسعه قرارداد هوشمند، ساختن جامعه، برندینگ و مارکتینگ، فروش کالاهای تبلیغاتی
  • فاز دوم: عرضه توکن، مشارکت با شرکت‌های بزرگ، لیست‌شدن WSM در صرافی‌ها، کمپین‌های آگاهی‌بخشی برای سرمایه‌گذاران
  • فاز سوم: راه‌اندازی جامعه‌ای مخصوص از سرمایه‌گذاران با قابلیت‌ها و موارد خاص، رسیدن به اهداف مشخص‌شده در بحث ارزش بازار، لیست‌شدن در صرافی‌های تراز اول

چطور و از کجا میم کوین وال استریت بخریم؟

برای خرید میم کوین وال استریت، سرراست‌ترین و بهترین راه برای کاربران ایرانی، استفاده از صرافی‌های ایرانی است. برای خرید تنها کافی است سری به صفحه خرید وال استریت میم کوین بزنید و صرافی مدنظرتان را انتخاب کنید.

پس از انتخاب صرافی وارد صرافی شوید، ثبت نام کنید، مراحل احراز هویت را انجام دهید و مقداری که قصد خرید WSM دارید را واریز کنید. در نهایت خیلی ساده می‌توانید خریدتان را تکمیل کنید و در صورت تمایل توکن‌هایتان را به کیف پولتان ببرید. 

برای این که ببینید این ارز دیجیتال در کدام صرافی ایرانی وجود دارد هم می‌توانید از صفحه خرید وال استریت میمز روی ارزدیجیتال استفاده کنید. 

آیا توکن وال استریت میمز قانونی است؟

به‌صورت کوتاه، این توکن هم مثل بسیاری از توکن‌ها و میم کوین‌های بازار ارزهای دیجیتال است و قانونی‌بودن یا نبودن آن سؤالی نیست که بشود با یک نسخه پاسخ داد. به‌طور کلی چند مورد را باید در نظر گرفت:

  • اولین و مهم‌ترین نکته این است که طبق اعلام سازندگان WSM، قرارداد هوشمند این توکن توسط متخصصان بررسی شده است.
  • میم کوین وال استریت یک وایت پیپر ۹ صفحه‌ای دارد که جزئیات پیش‌فروش و نقشه راه آن در آن توضیح داده شده است.
  • تعداد سرمایه‌گذاران این توکن زیاد است و در حال حاضر ده‌ها میلیون دلار در بازار این ارز دیجیتال تزریق شده است. 
  • در حال حاضر توکن وال استریت میمز جزو میم کوین‌هایی است که بیشترین سوددهی را دارد.

با تمام این توضیحات، نمی‌توان گفت که وال استریت میمز غیرقانونی است. اگر بخواهیم توکن WSM را یک توکن کلاهبرداری یا غیرقانونی بنامیم، باید بسیاری از میم کوین‌ها را هم در این تعریف بگنجانیم. 

در واقع میم کوین وال استریت هم دسته‌بندی میم کوین‌هایی مثل پپه، دوج کوین و شیبا اینو قرار می‌گیرد؛ با این تفاوت که نقشه‌راه درست و حسابی‌تری دارد و کاربردهایی که در وایت پیپر آن آمده‌ است نیز منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

سؤالات متداول

وال استریت میمز کوین چیست؟

وال استریت میم کوین یا میم کوین وال استریت، میم کوینی جدید است که با الهام از داستان مشهور سقوط سهام گیم استاپ درست شده و در بدو عرضه سود خوبی عاید سرمایه‌گذارانش کرده است. 

آیا می‌شود توکن WSM را استیک کرد؟

بله؛ استیک‌کردن این ارز دیجیتال بسیار ساده است. تنها کافی است از طریق پلتفرم رسمی WSM توکن‌هایتان را قفل کنید. با قفل‌کردن دارایی‌ها روی این پلتفرم، سودی متغیر نصیب‌تان می‌شود.

آیا وال استریت میمز قانونی است؟

بله؛ اگر بگوییم این ارز دیجیتال قانونی نیست، باید دوج کوین و سایر میم کوین‌ها را هم غیرقانونی به حساب آورد.

راهنمای بخش ها
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه