ارز اوگی اینو (Oggy Inu) چیست؟ برنامه‌کودکی که یک میم کوین شد!

ارز اوگی اینو (Oggy Inu) چیست؟ برنامه‌کودکی که یک میم کوین شد!

زمانی که کارتون اوگی و دوستانش را می‌دیدیم، آیا اصلاً به ذهنمان هم خطور می‌کرد که روزی از روی این کارتون، یک ارز دیجیتال ساخته شود و امروز به‌دنبال جواب این سؤال باشید که «اوگی اینو چیست»؟ قطعاً نه!

اوگی اینو (Oggy iny)، ارز دیجیتالی که در نقشهٔ راهش، اهدافش را رسیدن به ۱,۰۰۰، ۳,۰۰۰ و ۵,۰۰۰ هولدر عنوان کرده است! ارز دیجیتالی که روی شبکه بایننس اسمارت چین ساخته شده است و خودش را جدیدترین و هیجان‌انگیزترین میم کوین بازار توصیف می‌کند.

بیشتر بخوانید: میم کوین (Meme Coin) چیست؟ آیا یک شوخی ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

اگر شما هم اخیراً اسم این کوین ناشناخته را شنیده‌اید و می‌خواهید ببینید چه ارتباطی میان اوگی اینو و کودکی‌هایتان وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ارز اوگی اینو (Ogyy Inu) چیست؟

جدیدترین و هیجان‌انگیزترین میم کوین بازار، با رویکردی جامعه‌محور و علاقهٔ بسیار بسیار زیاد به میم‌ها؛ تعریفی است که در صفحه اول وب‌سایت اوگی اینو می‌بینیم!

در صفحه رسمی این پروژه آمده است که سازندگانش باور دارند که اوگی اینو اتفاق مهم بعدی در بازار میم‌هاست. در بخش دیگری از این صفحه، توسعه‌دهندگان اوگی اینو از کاربران می‌خواهند تا در این سفر همراه آنها باشند.

اوگی اینو روی شبکه بایننس اسمارت چین فعالیت می‌کند و یک میم کوین ساده و بدون کاربرد خاصی است. صد البته از یک میم کوین این چنینی نمی‌توان انتظار کاربرد خاصی داشت ولی همین بدون‌کاربردبودن یک نکته منفی برای یک ارز دیجیتال به حساب می‌آید.

جزئیات فنی اوگی اینو مشخص نیست. در واقع این ارز جزئیات فنی‌ای ندارد که بتوان در ارتباط با این موضوع صحبت کرد. 

در نقشهٔ راه این ارز دیجیتال سه مرحله مختلف عنوان شده است:

در مرحله اول که به‌عنوان مرحله «ایده» مطرح شده است، اوگی اینو ادعا می‌کند که روی ایده‌پردازی، توسعه وب‌سایت، ساختن جامعه، پیش فروش روی پلتفرم پینک‌سیل (Pinksale)، لیست‌شدن روی پنکیک سواپ، لیست‌شدن روی کوین گکو (Coingecko) و کوین مارکت کپ و رسیدن به ۱٬۰۰۰ هولدر تمرکز کرده است. 

در مرحله دوم، اوگی اینو قصد دارد در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز لیست شود، به ۳,۰۰۰ هولدر برسد، فاز اول کمپین بازاریابی خود را عملیاتی کند، بازار (Marketplace) اوگی را توسعه دهد، مکانیزم رأی‌گیری ارائه کند، کمپین سفیرهای خود را راه‌اندازی کند و با شرکای تجاری‌اش برای بحث‌های تبلیغاتی همکاری داشته باشد.

در مرحله سوم، رسیدن به ۵,۰۰۰ هولدر، راه‌انداری مارکت پلیس، راه‌اندازی مکانیزم رأی‌گیری، راه‌اندازی NFTهای اوگی و لیست‌شدن در ۵۰ صرافی متمرکز برتر دنیا جزو اهداف این پروژه عنوان شده‌اند.

بیشتر بخوانید: NFT چیست؟ هر آنچه که باید در مورد NFTها بدانید

در حال حاضر در وب‌سایت رسمی پروژه آمده که اوگی اینو مرحله اول را به پایان رسانده است و روی مراحل دوم و سوم تمرکز دارد. 

در کل، اهداف عنوان‌شده از سوی اوگی اینو چنگی به دل نمی‌زنند و نمی‌توان این توکن را یک توکن آینده‌دار تصور کرد. با این حال، باید به یاد داشت که در بازار ارزهای دیجیتال عرضه و تقاضا هستند که محبوبیت و آیندهٔ یک توکن را مشخص می‌کنند. در بسیاری از موارد، توکن‌هایی بودند که هیچ پشتوانه و کاربردی نداشتند، اما با موفقیت به کار خود ادامه می‌دهند.

در بخش شرکای تجاری اوگی اینو اسم‌های بزرگی دیده می‌شوند؛ سرتیک، پینگ سیل، کوین مارکت کپ، ترا، لاولی اینو، کوین گکو و آوی اِی‌آی (Ave.ai) از جمله اسم‌های بزرگی هستند که در سایت اوگی اینو به‌عنوان شرکای تجاری به آنها اشاره شده است. 

ارز اوگی اینو (Oggy Inu) چیست؟ برنامه‌کودکی که یک میم کوین شد!

قیمت اوگی اینو

شاید مهمترین بحثی که در مورد اوگی اینو وجود داشته باشد، قیمت اوگی اینو است. توکن اوگی با نماد اوگی (OGGY)، فروردین ۱۴۰۲ (آوریل ۲۰۲۳) وارد بازار شد. در ابتدا قیمت اوگی بسیار پایین بود. طی دو هفته پس از عرضه این ارز دیجیتال، قیمت توکن اوگی با رشدی ۱۳۰۰ درصدی همراه شد.

روند قیمت این ارز دیجیتال عمدتاً صعودی بوده است و در بازه‌های بسیار کوتاهی شاهد کاهش قیمت و سقوط این ارز دیجیتال بودیم. در زمان نگارش این مطلب، اوگی اینو در رتبه ۲٬۶۹۷ بازار قرار دارد. 

ارز اوگی اینو (Oggy Inu) چیست؟ برنامه‌کودکی که یک میم کوین شد!

آیندهٔ اوگی اینو

صحبت در مورد آیندهٔ اوگی اینو مثل راه‌رفتن روی لبه تیغ است. این پروژه هیچ پشتوانهٔ مشخصی ندارد، جزئیات فنی آنچنانی در ارتباط با آن موجود نیست و از مواردی به‌عنوان شرکای خود یاد می‌کند که خنده‌دار هستند!

فرض کنید شما توکنی به اسم ایکس دارید و آن را روی کوین مارکت کپ لیست می‌کنید. در واقع این یک دستاورد برای توکن شما به حساب نمی‌آید و نمی‌توانید از کوین مارکت کپ به‌عنوان یکی از شرکای خود یاد کنید.

این که لیست‌شدن در کوین مارکت کپ یا کوین گکو به اوگی اینو اعتبار می‌دهد، مثل آن است که بگوییم هر پروژه‌ای که روی این سایت‌ها وجود دارد، مطمئن و امن هستند. 

در حال حاضر هزاران توکن و ارز دیجیتال مختلف روی این وب‌سایت‌های لیست شده‌اند ولی نه کسی اسم آنها را شنیده و نه مدرکی دال بر معتبربودن آنها وجود دارد. 

همان طور که قبلاً گفتیم، آیندهٔ یک ارز دیجیتال در بازار را عرضه‌وتقاضا مشخص می‌کند. اگر کاربران به این پروژه اطمینان داشته باشند، آن را معامله می‌کنند و در واقع هر زمان که توکن پروژه‌ای معامله نشود، می‌توان گفت که آن توکن مرده است.

فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال بازاری پرریسک است و پیش از خریدوفروش هر توکنی باید تحقیقات کافی انجام داد و با احتیاط فراوان روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

خرید اوگی اینو و فروش این ارز دیجیتال

برای خرید اوگی اینو دو راه پیش روی شماست: خرید اوگی از صرافی‌های ایرانی و خرید از صرافی‌های خارجی. با توجه به رشد حوزه ارزهای دیجیتال در ایران، بسیاری از توکن‌های تازه، به‌سرعت در صرافی‌های ایرانی لیست می‌شوند و امکان خریدوفروش آنها وجود دارد.

برای خرید OGGY تنها کافی است به صفحه خرید این ارز دیجیتال در وب‌سایت ارزدیجیتال بروید، مبلغی که قصد خرید دارید را وارد کنید و بهترین صرافی‌ها به‌همراه قیمت معامله آنها را ببینید. 

پس از انتخاب صرافی موردنظر، با کلیک روی دکمه «خرید»، به صرافی منتقل خواهید شد. پس از ثبت نام و احراز هویت، مبلغ موردنظر را به صرافی واریز کنید و به‌اندازه‌ای که می‌خواهید، OGGY بخرید. 

برای فروش اوگی اینو هم می‌توانید ابتدا صرافی‌ای که با بهترین نرخ اوگی‌های شما را می‌خرد را از طریق صفحه راهنمای خرید و فروش ارزدیجیتال پیدا کنید و پس از طی‌کردن مراحل احرازهویت، توکن‌های خود را به آدرس کیف پول خودتان در صرافی واریز کنید و درخواست برداشت بدهید. 

در مورد اوگی اینو، حتماً پیش از خرید و فروش، از حجم معاملات این توکن روی صرافی مطلع شوید. در مورد توکن‌های جدید، حجم معاملات پایین باعث می‌شود موفق به فروش دارایی‌های خود نشوید.

اگر هم توکن اوگی در صرافی‌های ایرانی وجود نداشت، ابتدا تتر بخرید و سپس با واریز تتر به صرافی‌های خارجیِ متمرکز یا غیرمتمرکز، اوگی تهیه کنید. 

پیشنهاد می‌کنیم برای خرید تتر با بهترین نرخ، به صفحه «خرید تتر» از ارزدیجیتال مراجعه کنید و فهرست صرافی‌هایی که تتر را لیست کرده‌اند، ببینید.

جمع‌بندی

اوگی اینو تا به اینجا پروژه‌ای گُنگ و مبهم بوده است. برای پاسخ ساده به این سؤال که «اوگی اینو چیست» باید گفت: «یک میم کوین ساده، با اهدافی نامشخص و صرفاً سوار بر موج میم کوین‌ها!»

در صورتی که قصد خرید OGGY را دارید، با احتیاط زیادی عمل کنید و تمام سرمایه خود را به خرید این ارز دیجیتال اختصاص ندهید.

اوگی میم کوینی است که بر اساس یک کاراکتر مشهور کارتونی با همین نام ایجاد شده است. در واقع این کوین بر اساس کارتون «اوگی و دوستان» ساخته شده است؛ تمام جنبه‌های لازم برای تبدیل‌شدن به یک میم کوین موفق را دارد، اما با این حال یک میم کوین است و هر لحظه ممکن است کاخ آرزوهای شما را نابود کند!

با تمام این توصیفات به نظر شما اوگی اینو چه آینده‌ای دارد؟ آیا می‌توان با خیال آسوده آن را معامله کرد؟ نظر شما در مورد این ارز تازه‌وارد بازار چیست؟

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
کریپتو
کریپتو
1 سال قبل

با این مسخره بازی ها هم خاطرات ما رو به گند می کشند و هم ارز دیجیتال رو بی ارزش می کنند و افراد کمتری رغبت به ورود پیدا می کنند.
کسانی هم که ناآگاه وارد این ارز ها می شوند پولشون صفر شده و جزو منتقدان اصلی بیت کوین و ارز های با پشتوانه ی درست در کلیت ارز دیجیتال می شوند.
هویت ارز دیجیتال رو به گند کشیدن با این مسخره کوین هاشون