گالا گیمز (Gala Games) چیست؟ پلتفرمی برای بازی‌سازها و گیمرها

گالا گیمز (Gala Games) چیست؟ پلتفرمی برای بازی‌سازها و گیمرها

گالا گیمز (Gala Games) پلتفرمی نوظهور در بازی‌های مبتنی‌بر بلاک چین است که راهکارهای بازی غیرمتمرکز را عرضه می‌کند و می‌توان در آن کسب درآمد کرد. این پلتفرم قصد دارد مسیر صنعت گیمینگ را به سمت‌و‌سوی متفاوتی هدایت کند. هدف پروژه گالا از‌میان‌برداشتن موانعی است که بازیکنان در ارتباط با پلتفرم بازی‌های بلاک چینی با آن‌ها مواجه می‌شوند.

صنعت بازی با ظهور فناوری‌هایی مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به‌سرعت در حال تغییر است. در میان این فناوری‌های جدید، بلاک چین قابلیت آن را دارد که آینده صنعت گیم را با تبدیل فعالیت صرفاً تفریحی به فعالیت اقتصادی متحول کند. تلاقی صنعت گیم با این فناوری و پدیدآمدن مفهوم گیمفای (GameFi) موجب شده است که بسیاری از سرمایه‌گذارها و گیمرها به‌سمت این حوزه جذب شوند.

افزون‌براین، با داغ‌شدن تنور متاورس و توکن‌‌های غیرمثلی (NFT) و ترکیب بازی‌های کامپیوتری با ارزهای دیجیتال، این بخش به‌سرعت در حال گسترش است. پروژه‌هایی مانند گالا گیمز نیز به‌عنوان پیش‌گامان این عرصه تلاش می‌کنند تا جذابیت‌های بیشتری برای کاربران ایجاد کنند.

در این مقاله، گالا و تاریخچه و بنیان‌گذاران آن، چگونگی عملکرد گالا، نودها و امنیت شبکه آن و بازی‌های موجود در این اکوسیستم را بررسی می‌کنیم. در پایان نیز، مزایا و معایب گالا را برمی‌شماریم و نحوه خرید توکن آن را توضیح می‌دهیم؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

گالا گیمز (Gala Games) چیست؟

گالا گیمز یکی از اکوسیستم‌های بازی است که در آن با انجام بازی می‌توانید درآمد کسب کنید. در‌حال‌حاضر، این اکوسیستم میزبان بزرگ‌ترین شبکه نودهای گیمینگ در جهان است. پلتفرم مذکور شبکه‌ای از بازی‌های بلاک چینی متعلق به بازیکنان را ارائه می‌دهد و تمرکز آن روی مشارکت جامعه و غیرمتمرکزسازی است.

پروژه گالا مسائل فنی بلاک چین را از دید کاربر پنهان نگه می‌دارد و آنان را درگیر این مسائل نمی‌کند. این موضوع برای گیمرهای ناآشنا با بلاک چین جذاب است. بدین‌ترتیب، با این پلتفرم نوآورانه برای بازی‌های غیرمتمرکز و کاربرپسند، بازیکنان این فرصت را دارند که با روش‌های جدید و هیجان‌انگیز، بخشی از بازی‌های دلخواهشان باشند. همچنین، کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی را به‌عنوان پاداش دریافت کنند؛ دارایی‌هایی که در صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توان آن‌ها را خریدوفروش کرد.

اکوسیستم گالا گیمز از دو بخش شبکه گالا تشکیل شده است: یکی بازیکنان که آن را اجرا می‌کنند و دیگری اکوسیستم نود. این پلتفرم میزبان چندین بازی بلاک چینی است که هر‌یک در مرحله متفاوتی از توسعه قرار دارند. علاوه‌براین، نقشه‌راه اکوسیستم گالا گیمز را بازیکنان و دارندگان توکن گالا شکل می‌دهند و مدیریت می‌کنند. همچنین، گالا در حال توسعه بلاک چین مستقل خود است که به‌محض راه‌اندازی آن، ارز دیجیتال بومی خود را نیز معرفی خواهد کرد.

شبکه گالا قدرتش را از کاربران می‌گیرد و بیش از ۱۶,۰۰۰ نود فعال دارد که بازیکنان آن‌ها را اجرا می‌کنند. بیش از ۱.۳میلیون نفر کاربر فعال ماهانه در اکوسیستم گالا گیمز حضور دارند. این پروژه از زمان راه‌اندازی شاهد افزایش مستمر استقبال کاربران بوده و تاکنون، بیش از ۲۶,۰۰۰ توکن غیرمثلی از دارایی‌های بازی در این اکوسیستم خریدوفروش شده است.

سازوکار اجماع در شبکه گالا مکانیسمی سه‌گانه شامل الگوریتم‌های اثبات کار و اثبات سهام و اثبات ذخیره‌سازی است. نودهای اثبات کار امنیت سیستم را تأمین می‌کنند و نودهای اثبات سهام قراردادهای هوشمند را به بازی‌ها اجاره می‌دهند و نودهای اثبات ذخیره‌سازی فضای لازم برای میزبانی از بازی‌ها را فراهم می‌کنند.

محبوبیت شبکه‌های «بازی با هدف کسب درآمد» (Play to Earn) در حال افزایش است. به‌‌لطف این شبکه‌ها، کاربران می‌توانند به ارزشی دست پیدا کنند که تا پیش‌از‌این به بازی‌های خاصی محدود بود. هیجان‌های شکل‌گرفته درباره این شبکه‌ها به سرمایه‌گذاری درخورتوجهی در پروژه گالا منجر شده است. یکی از این سرمایه‌گذاران شرکت سی‌تو ونچرز (C2 Ventures) است که با گالا گیمز همکاری می‌کند تا صندوقی ۱۰۰‌میلیون‌دلاری برای سرمایه‌گذاری در صنعت روبه‌رشد بازی با هدف کسب درآمد ایجاد کند.

تاریخچه و بنیان‌گذاران گالا گیمز

اریک شیرمیر (Eric Schiermeyer) گالا گیمز را تأسیس کرد. افزون‌براین، او هم‌بنیان‌گذار شرکت محبوب بازی‌های موبایلی زینگا (Zynga) است. زینگا با مدیریت شیرمیر، بازی‌های محبوب و پرطرفداری مانند Poker و Mafia Wars و Farmville را به بازار عرضه کرد. شیرمیر با شهرتی که در صنعت گیمینگ داشت، گالا گیمز را در ژوییه‌۲۰۱۹ (تیر۱۳۹۸) راه‌اندازی کرد تا یک شبکه بازی مبتنی‌بر بلاک چین ایجاد کند و به بازیکنان مالکیت بیشتری بر بازی‌هایشان بدهد. گفتنی است گالا گیمز از تیمی ۶۰نفره تشکیل شده است.

گالا گیمز چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم گالا گیمز ابتدا روی شبکه اتریوم ایجاد شد و مدتی بعد به بایننس اسمارت چین انتقال یافت. هدف گالا گیمز غیرمتمرکزکردن صنعت بازی است و می‌خواهد همه در تصمیم‌گیری برای چگونگی توسعه بازی‌هایش مشارکت کنند. درواقع، کاربرانی که نودهای گالا را اجرا می‌کنند، این کار را انجام می‌دهند. شبکه نودهای گالا مبتنی‌بر سازوکار اجماع سه‌گانه است که الگوریتم‌های اثبات کار (Proof of Work) و اثبات سهام (Proof of Stake) و اثبات ذخیره‌سازی (Proof of Storage) را شامل می‌شود. گفتنی است قدرت محاسبات سیستم و امنیت آن به‌واسطه الگوریتم اثبات کار فراهم می‌شود.

الگوریتم اثبات کار را نودهایی به نام نودهای بنیان‌گذار (Founder Nodes) اجرا و در ازای آن توکن‌های گالا و برخی از توکن‌های غیرمثلی کمیاب دریافت می‌کنند. نودهای اثبات سهام هم نودهای پولی هستند که قراردادهای هوشمند را برای اجرای بازی‌های خاص اجاره می‌دهند. همچنین، نودهای رایگان با ایجاد امکان میزبانی برای بازی‌ها در سیستم نود خود، پروتکل اثبات ذخیره‌سازی را اجرا می‌کنند. این نودها روی سیستم‌هایی اجرا می‌شوند که قابلیت‌های ذخیره‌سازی دارند. این امر نیاز به ذخیره‌سازی و میزبانی متمرکز را از بین می‌برد. دارندگان نودها می‌توانند درباره اینکه کدام بازی باید به پلتفرم افزوده شود، رأی دهند.

بیشتر بخوانید: بازی کنید و کسب درآمد کنید؛ بهترین بازی‌های بلاک چینی

نودهای گالا

همان‌طورکه گفتیم، شبکه نودهای گالا از سیستمی سه‌گانه شامل نودهای اثبات کار و اثبات سهام و اثبات ذخیره‌سازی تشکیل شده است. نودهای اثبات کار که به آن‌ها نودهای بنیان‌گذار می‌گویند، مهم‌ترین فعالیت، یعنی تأمین امنیت شبکه را در گالا بر‌عهده دارند. این نودها را کسانی اجرا می‌کنند که از حمایت‌کنندگان اولیه این شبکه بوده‌اند. حداکثر تعداد نودهای بنیان‌گذار ۵۰,۰۰۰ نود است؛ اما لزوماً این تعداد نود فعال نیست. نودهای اثبات سهام نودهای پولی هستند که ازطریق ساختار «اجاره‌ای» قرارداد هوشمند برای اجرای بازی‌ها عمل می‌کنند. نودهای اثبات ذخیره‌سازی هم نودهای رایگانی هستند که امکان میزبانی بازی‌ها را در اکوسیستم نودها فراهم می‌کنند تا شبکه گالا گیمز به راهکارهای میزبانی متمرکز نیازی نداشته باشد.

علاقه‌مندان به اکوسیستم گالا گیمز که می‌خواهند از شبکه گالا حمایت کنند، می‌توانند نود بخرند و اجرا کنند. کاربران با اجرای نود در گالا گیمز، پاداش‌هایی در قالب توکن گالا و توکن‌های غیرمثلی دریافت می‌کنند. برای انجام این کار، نودهای گالا گیمز باید برای دوره زمانی خاصی امتیاز کسب کنند. توزیع پاداش‌ها به صندوق مدیریت دارایی درون‌برنامه‌ای نود ارسال می‌شود. قیمت نودهای گالا متغیر است. اگر بخواهید مجوز یک نود را دریافت کنید، قیمت هر مجوز نود در گالا گیمز در زمان نگارش این مطلب حدود ۹۶,۰۰۰ دلار است.

امنیت شبکه گالا

شبکه گالا امنیت خود را از مجموعه‌نودهای بنیان‌گذار می‌گیرد. سقف تعداد نودهای بنیان‌گذاری ۵۰٬۰۰۰ است. در زمان نگارش این مقاله، ۲۰,۸۰۰ نود بنیان‌گذار فعال در شبکه گالا وجود دارد. نودهای گالا گیمز شبکه را امن و تراکنش‌ها را تأیید و دارایی‌های گالا را ضرب می‌کنند. زیرساخت نود در این شبکه بر‌اساس مدل سنتی استخراج ارز دیجیتال کار نمی‌کند؛ بلکه بر‌اساس نوعی سیستم امتیازدهی به اجراکنندگان نود پاداش می‌دهد.

به‌منظور اجرای یک نود حداقل برای مدت ۶ ساعت پیوسته در یک چرخه، یک امتیاز و اجرای نودهای معرفی‌شده حداقل به‌مدت ۶ ساعت، ۰.۱ امتیاز تعلق می‌گیرد. نودها بر‌اساس مجموع امتیازهای کسب‌شده در هر دوره، روزانه پاداش‌هایی در قالب توکن گالا دریافت می‌کنند. بد نیست بدانید که نود بنیان‌گذار به قدرت محاسباتی چندانی نیاز ندارد و روی کامپیوتر‌های دسکتاپ خانگی هم اجرا می‌شود.

اکوسیستم گالا گیمز

اکوسیستم گالا از انواع بازی‌های بلاک چینی تشکیل شده است که در مراحل مختلف توسعه خود قرار دارند. از این مجموعه تاکنون ۱۰ بازی معرفی شده است که در‌ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

 • Town Star
بازی Townstar
 • Mirandus
بازی Mirandus
 • Fortitude
بازی Fortitude
 • Spider Tanks
بازی Spider Tanks
 • Superior
بازی Superior در گالا گیمز (Gala Games)
 • The Walking Dead: Empires
بازی The Walking Dead Empires در گالا گیمز (Gala Games)
 • Lengends Reborn
بازی Legends Reborn در گالا گیمز (Gala Games)
 • Legacy
بازی Legacy در گالا گیمز (Gala Games)
 • Last Expedition
بازی Last Expedition در گالا گیمز (Gala Games)
 • Echoes of Empire
بازی Echoes of Empire در گالا گیمز (Gala Games)

گفتنی است از این تعداد فقط دو عنوان اسپایدر تنکس (Spider Tanks) و تاون استار (Town Star) هستند که نسخه بتای آن‌ها منتشر شده است. میراندوس (Mirandus) نیز انتظار می‌رفت تا دسامبر۲۰۲۱ منتشر شود؛ ولی انتشار آن تا پایان سال ۲۰۲۲ یا حتی ۲۰۲۳ به‌تعویق افتاده است. تاریخ انتشار سایر پروژه‌ها سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ اعلام شده است.

گالاچین

گالاچین (GalaChain) به‌زودی به بلاک چین بومی شبکه گالا تبدیل خواهد شد. در‌حال‌حاضر، ترژر چست (Treasure Chest) پروتکل مدیریت دارایی‌های درون‌برنامه‌ای گالا گیمز است؛ اما وقتی گالاچین فعال شود، قابلیت‌های مربوط به مدیریت دارایی را توسعه خواهد داد. برای مثال، به‌جای آنکه پاداش کاربران در ترژر چست جمع شود، در گالاچین قرار خواهد گرفت و در کیف پول‌های آن مشاهده‌شدنی خواهد بود.

در‌حال‌حاضر، کاربران برای انتقال دارایی‌های خود از ترژر چست به کیف پول خارجی اتریوم که نیازمند ضرب پاداش است، باید هزینه گس پرداخت کنند. در گالاچین نیز، همین‌طور خواهد بود و کاربران برای انتقال دارایی‌ها از کیف پول گالاچین به کیف پول اتریوم، متحمل هزینه گس خواهند شد.

گالاچین به‌عنوان بلاک چین مستقل جدید، علاوه‌بر میزبانی از بازی‌های غیرمتمرکز بلاک چینی، برای ضرب و خرید‌و‌فروش دارایی‌ها نیز به‌کار خواهد رفت. با راه‌اندازی گالاچین، کاربران می‌توانند توکن‌های غیرمثلی و توکن‌های گالا را به کیف پول کاربران دیگر در گالاچین ارسال کنند. از این گذشته، امکان انتقال توکن‌های یکپارچه گالا از گالاچین به اتریوم وجود خواهد داشت.

استودیوهای بازی‌سازی گالا گیمز

اکوسیستم گالا گیمز قصد دارد راهکار توسعه همه‌کاره‌ای نیز برای توسعه‌دهندگان بازی‌های بلاک چینی ارائه کند. این پروژه که نامش فعلاً استودیو توسعه بازی گالا (Gala Game Development Studios) است، می‌خواهد انتشار محتوا با استفاده از پروتکل‌های گالا گیمز را آسان‌تر کند. افزون‌بر‌این، پروژه قصد دارد شبکه گالا را تاحدممکن برای توسعه‌دهندگان جذاب کند تا پیوسته اکوسیستم گالا گیمز را تکامل دهند.

استودیو توسعه بازی گالا مجموعه جامعی از ابزارهای توسعه، از‌جمله بسته‌های استانداردشده شامل پلاگین‌ها و کیف پول و کتابخانه‌های توکن غیرمثلی را ارائه می‌دهد. توسعه‌دهندگان مجوز بازی‌های خود را ازطریق این استودیو در قالب توکن غیرمثلی دریافت می‌کنند تا این بازی‌ها در اکوسیستم بازی گالا دردسترس قرار گیرند. معرفی استودیو توسعه بازی به شبکه گالا با تأیید دارندگان فول نود این شبکه انجام شد که از پایبندی آن‌ها به فرهنگ جامعه گالا حکایت می‌کند.

توکن گالا چیست؟

گالا (GALA) توکن بومی پلتفرم گالا گیمز و توکنی با استاندارد ERC-20 است. گالا به‌عنوان دارایی دیجیتال اصلی و امن‌ترین روش پرداخت در اکوسیستم گالا گیمز شناخته می‌شود. این توکن برای خرید آیتم‌ها و پرداخت‌های درون بازی، پرداخت‌های همتابه‌همتا، پاداش‌دهی به اجراکنندگان نودهای گالا و… استفاده می‌شود.

کاربران می‌توانند با اجرای یک نود گالا در اکوسیستم گالا گیمز مشارکت کنند. آن‌ها برای این کار باید مجوز نود بخرند و نرم‌افزار نود را روی کامپیوترهای خانگی‌شان اجرا کنند. پاداش اجرای نود در قالب توکن‌های گالا و توکن‌های غیرمثلی کمیاب پرداخت می‌شود. قیمت این مجوز نود که در قالب اتریوم یا گالا یا توکن بت (BAT) پرداخت می‌شود، متغیر است و در زمان نگارش این مقاله حدود ۹۶,۰۰۰ دلار برآورد می‌شود.

عرضه درگردش توکن گالا ۷.۵میلیارد واحد و عرضه کل آن ۳۵.۷میلیارد واحد و سقف عرضه‌اش ۵۰میلیارد واحد است. توکن گالا تورمی است و در‌حال‌حاضر، روزانه حدود ۱۷.۱میلیون واحد از آن منتشر و توزیع می‌شود. بااین‌حال نرخ انتشار این توکن در ۲۱ژوییه (۳۰ تیر) هر‌سال، مانند آنچه در هاوینگ بیت کوین اتفاق می‌افتد، نصف می‌شود.

توکن پی‌گالا (pGALA) چیست؟

پی‌گالا توکنی از نوع BEP20 در بلاک چین بایننس اسمارت چین است که توسط پی‌نتورک (pNetwork) برای ایجاد پلی میان این بلاک چین و اتریوم برای کاربران گالا گیمز ایجاد شده است. پی‌گالا به‌صورت یک به یک (۱:۱) با توکن گالا در بلاک چین اتریوم برابر است و کاربران می‌توانند هر مقدار توکن اتریوم گالا را که می‌خواهند بدهند و در ازای آن همان مقدار توکن پی‌گالا در بایننس اسمارت چین دریافت کنند.

گفتنی است که پی‌نتورک به‌صورت رسمی نماینده گالا گیمز نیست، بلکه یک تیم مستقل است که خود اقدام به ایجاد پلی میان این دو بلاک چین برای پروژه گالا گیمر کرده است. توکن پی‌گالا در آبان‌ماه ۱۴۰۱ هدف فعالیت‌های مشکوکی قرار گرفت که باعث سقوط قیمت این توکن و در پی آن، کاهش قیمت توکن اصلی گالا شد.

در روز سوم نوامبر (۱۲ آبان‌ماه ۱۴۰۱) پل پی‌نتورک مورد سوء‌استفاده قرار گرفت و یک آدرس، بدون هماهنگی و اعلام قبلی، یک میلیارد واحد توکن پی‌گالا ضرب کرد. تیم پی‌نتورک اعلام کرد که هیچ‌گونه حمله هکری اتفاق نیافتاده است، بلکه یک مهاجم با سوءاستفاده از یک نقص فنی توانسته است این قرارداد را در اختیار خود بگیرد. این در حالی است که شرکت امنیت بلاک چینی اسلومیست (SlowMist) چند روز بعد اعلام کرد که مشکل پی‌گالا به خاطر افشای یکی از کلیدهای خصوصی قرارداد هوشمند پی‌نتورک بوده است.

در لحظه نگارش این مقاله، قیمت توکن گالا بیش از ۲۵ درصد پایین‌تر از سطح مربوط به پیش از این اتفاق است و این توکن هنوز نتوانسته است ارزش خود را بازیابی کند. توکن پی‌گالا هم بیش از نیمی از ارزش خود نسبت به زمان پیش از این رویداد را از دست داده است.

مزایا و معایب گالا

بازی برای کسب درآمد و بازی‌های مبتنی‌بر بلاک چین که دارایی‌های آن متعلق به کاربران است، موضوع جدیدی در صنعت ارز دیجیتال نیست. گالا گیمز مزیت‌هایی دارد که به آن کمک می‌کند تا در این فضا بدرخشد؛ فضایی که روز‌به‌روز ازدحامش بیشتر می‌شود. در‌عین‌حال، این پلتفرم معایبی هم دارد. در‌ادامه به برخی از ویژگی‌ها و معایب مهم گالا اشاره خواهیم کرد.

مزایا

 • انتقال به بایننس اسمارت چین و کاهش کارمزد تراکنش‌ها
 • داشتن طیف وسیعی از بازی‌ها در سبک‌های مختلف
 • فروشگاه داخلی برای خریدوفروش آیتم‌های درون بازی و شخصیت‌ها
 • ارتباط قوی با جامعه به‌طوری‌که اجرای نودها و تصمیم‌گیری‌های مربوط به توسعه و انتخاب بازی‌ها با مشارکت جامعه انجام می‌شود.
 • جامعه بزرگ میلیونی و داشتن تعداد زیادی از کاربران فعال در‌مقایسه‌با سایر بازی‌های P2E

معایب

 • تورم عرضه با انتشار ۱۷میلیون توکن جدید در هرروز
 • نداشتن نقشه‌راه و وایت‌پیپر مناسب که موجب وابستگی به پست‌های مدیوم و وب‌سایت پشتیبانی برای دستیابی به اطلاعات درست شده است.
 • بیشتر بازی‌های گالا در مرحله توسعه و نسخه بتا هستند و تنها ۲ عنوان برای بازی دردسترس قرار دارد.

خرید توکن گالا

توکن گالا را می‌توان از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خرید و بسیاری از صرافی‌های ایرانی و خارجی نیز این توکن را در فهرست خود دارند.

خرید گالا از صرافی ایرانی

به‌دلیل تحریم و مسائل مربوط به احراز هویت در صرافی‌های خارجی، برای کاربران ایرانی خرید گالا از صرافی‌های ایرانی آسان‌ترین راه است. با جست‌وجویی ساده فهرستی از صرافی‌ها را خواهید یافت که پس از ثبت‌نام و احراز هویت در آن‌ها، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را تهیه کنید.

خرید گالا از صرافی خارجی

گالا را می‌توان در بسیاری از صرافی‌های خارجی ازجمله بایننس، کوین بیس، کوکوین، جمینای، هوبی، OKEx، سوشی سواپ، یونی سواپ، Gate.io و بیترو خرید. نکته مهم اینکه در صرافی‌های خارجی نمی‌توان گالا را به‌‌طورمستقیم با استفاده از وجه نقد یا کارت اعتباری تهیه کرد. در این صرافی‌ها، خرید‌و‌فروش گالا با استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند تتر، دلار بایننس، بیت کوین و اتریوم امکان‌پذیر است. همچنین به‌دلیل تحریم‌ها، امکان استفاده از صرافی‌هایی مانند بایننس که احراز هویت در آن‌ها الزامی است، برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

جمع‌بندی

گالا گیمز یکی از پلتفرم‌های بازی مبتنی‌بر بلاک چین است که می‌توان در آن درآمد کسب کرد. در‌حال‌حاضر، این پلتفرم از چند بازی میزبانی می‌کند که در مراحل متفاوتی از توسعه قرار دارند. هدف گالا آن است که موانع پیش روی کاربران را در پلتفرم بازی‌های بلاک چینی از میان بردارد. پروژه گالا مسائل فنی بلاک چین را از دید کاربران پنهان نگه می‌دارد و آنان را درگیر مسائل پیچیده نمی‌کند؛ به‌همین‌دلیل، برای گیمرهای ناآشنا با بلاک چین جذاب است.

این پلتفرم بازی ابتدا روی شبکه اتریوم ایجاد شد و مدتی بعد، به بایننس اسمارت چین انتقال یافت. اکوسیستم گالا گیمز از دو بخش شبکه گالا با بیش از ۱.۳میلیون کاربر فعال ماهانه و اکوسیستم نود تشکیل شده است. شبکه نودهای گالا براساس سازوکار اجماع سه‌گانه شامل الگوریتم‌های اثبات کار و اثبات سهام و اثبات ذخیره‌سازی عمل می‌کند.

گالا گیمز از مزایایی مانند انتقال به بایننس و کاهش کارمزدها، بازی در سبک‌های مختلف، فروشگاه داخلی برای خریدوفروش آیتم‌های مختلف و تمرکز روی مشارکت جامعه بهره می‌برد که به آن کمک می‌کند تا در فضای بازی برای کسب درآمد در کانون توجه قرار گیرد. در‌عین‌حال، تورمِ عرضه و نداشتن نقشه‌راه مناسب ممکن است مشکل بزرگی برای گالا باشد. به‌نظر می‌رسد پلتفرم نوآورانه گالا گیمز درکنار تمام مزایا و معایبش، می‌تواند مسیر جدید و متفاوتی در صنعت بازی ایجاد کند.

آیا تا‌به‌حال تجربه کار با یکی از بازی‌های شبکه گالا را داشته‌اید یا به گونه دیگری مانند اجرای نود در این شبکه مشارکت کرده‌اید؟ اگر این فرصت را داشته‌اید که بخشی از گالا باشید، تجربه خود از حضور در این شبکه بازی را با ما و دیگر کاربران وب‌سایت ارزدیجیتال در میان بگذارید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه