هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

شاید اخبار هک برای مدت کوتاهی بر ارزهای دیجیتال ( مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل و غیره) تاثیر منفی داشته باشد، اما در بلند مدت بر قدرت آن ها می افزاید.

هک صرافی های ارز دیجیتال همواره سرمایه گذاران این حوزه را به وحشت می اندازد. در گذشته هیچ بانک مرکزی برای تضمین سپرده ها وجود نداشت؛ از این رو سرقت از بانک برای مردم اتفاق وحشتناکی بود. در دنیای ارز دیجیتال نیز سرمایه گذاران احساس مشابهی دارند: به همین خاطر است که آن ها با انتشار خبر هک صرافی کوین ریل در کره جنوبی، اقدام به فروش دارایی دیجیتال خود کردند.

هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

عملکرد ارزهای دیجیتال اصلی در یک بازه زمانی هفت روزه به شرح زیر است: (تاریخ: ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ – ساعت ۳:۳۰ صبح)

هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

همچنین در این بازه زمانی ۶ مورد از ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر جدول شاهد افزایش قیمت بوده و ۹۴ ارز دیجیتال دیگر کاهش داشته اند.

سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال، ریسک بالایی دارد. هنوز مقررات مشخصی برای این بازار در نظر گرفته نشده است. لذا، لازم است افراد پیش از ورود به این حوزه آمادگی کافی (برای از دست دادن را) داشته باشند.

کره جنوبی جزو یکی از بزرگ ترین بازارهای ارز دیجیتال در دنیاست. مردم این کشور علاقه شدیدی به فناوری ارزهای دیجیتال دارند.

هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

شور و هیجان ارز دیجیتال معمولا از آسیا شروع می شود. مثلا در کره، سرمایه گذاران ارز دیجیتال را ابزاری برای دوری از نظارت و کنترل دولت بر پول می دانند، و مشکلی با پرداخت حق صرافی ویژه برای خود ندارند. به ویژه پس از تعطیل شدن صرافی های ارز دیجیتال در چین.

هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

به همین خاطر هک صرافی کوین ریل، تاثیر بزرگی بر بازار ارز دیجیتال داشته است.

بیشتر بخوانید: افت ارزش بیت کوین در پی سرقت از صرافی CoinRail

با این حال هک اتفاق تازه ای در دنیای ارز دیجیتال به شمار نمی رود.

هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

صرافی ژاپنی کوین چک در ماه ژانویه هک شد و مشکلات بزرگی را برای سرمایه گذاران به وجود آورد. این اتفاق منجر شد تا سرمایه گذاران ارز دیجیتال خسارات زیادی را متحمل شوند. مشکل هک شدن به این زودی ها حل نمی شود. ماری ساراکو، کارآفرین حوزه بلاک چین و و رئیس سابق بانک جهانی Investment Professional در خصوص مسئله هکرها گفته است:

هکرها همیشه وجود داشته اند و احتمال ناپدید شدن آنها بسیار پایین است. از این رو فضای ارز دیجیتال به سخت گیری بیشتری در زمینه اقدامات امنیتی نیاز دارد، زیرا امنیت سایبری نقش مهم تری را در این صنعت ایفا می کند

طبق گفته عده ای از کارشناسان، اخبار هک تنها برای مدت کوتاهی بر ارزهای دیجیتال تاثیر منفی دارد و در بلند مدت آن ها را قدرتمندتر می کند. برای نمونه کریستین فری، رئیس و مدیرعامل BlockStar معتقد است:

مسئله هک، برای تمام فناوری ها مشکل آفرین است. فضای ارز دیجیتال نیز مثل هر فناوری دیگری برای یک مدت کوتاه از این مسئله تاثیر منفی می پذیرد. با این حال هک، یکی از دلایل اصلی برای تقویت اکوسیستم ارز دیجیتال بوده، و به امن تر شدن محیط آن می انجامد. در نتیجه، امنیت بالا کلید پذیرش بیشتر ارز دیجیتال در میان مردم است.

هر آنچه ارز دیجیتال را نکشد، آن را قوی‌تر می‌کند!

اِیمی ون، مدیرعامل و بنیانگذار Sagewise نیز با این دیدگاه موافق است. او می گوید:

این هک شدن ها از علاقه و شور طرفداران ارز دیجیتال نمی کاهد. ارز دیجیتال با وجود تمام این هک شدن ها، علاقمندان خاص خودش را دارد. اما موانع پذیرش گسترده فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال زمانی برداشته می شود که مشکلات بنیادی حاضر حل شده و اطمینان در معاملات برای کاربران فراهم آورده شود. در این صورت فناوری ارز دیجیتال و بلاک چین به یک جریان اصلی تبدیل خواهند شد.

در همین حال، سرمایه گذاران ارز دیجیتال باید خود را برای مقابله با آشفتگی های بزرگ تر بازاز آماده نمایند.

منبع: forbes
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه