تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، استلار و چین لینک را برای امروز (۲۵ آذر) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۱۱ دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۸,۴۹۲ دلار رفته است. اما این حرکت قیمت یک تله خرسی بوده است، زیرا قیمت به‌سرعت مسیر خود را تغییر داده و در ۱۲ دسامبر به بالای این میانگین متحرک حرکت کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فتیله‌ (Wick) بلند شمع قیمت در ۱۳ دسامبر و کندل دوجی روز گذشته، نشان از دفاع فروشندگان از مقاومت بالاسر در ۱۹,۵۰۰ دلار دارد. به‌هرحال این‌ها عوامل مثبتی هستند و نشان‌دهنده این امر که خریداران مانع از ریزش قیمت شده‌اند.

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت صعودی (RSI) در بالای سطح ۵۸، نشان از احتمال ادامه روند صعودی قیمت دارد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۱۹,۵۰۰ الی ۲۰,۰۰۰ دلار شوند، الگوی مثلث صعودی در قیمت با هدف ۲۲,۸۰۸.۹۸ دلار فعال خواهد شد.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی پس زده شود و فروشندگان قیمت را به زیر ضلع پایین مثلث هدایت کنند، ادامه ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱۶,۸۸۸ دلار و در زیر آن تا ۱۶,۱۹۱.۰۲ دلار ممکن خواهد بود. با جهش قیمت از این حمایت، احتمال نوسانات عرضی قیمت در کوتاه مدت وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱۹,۵۰۰ – ۲۰,۰۰۰ -۲۲,۸۰۸.۹۸
 • حمایت‌ها: ۱۶,۸۸۸ -۱۶,۱۹۱.۰۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۱۳ دسامبر به بالای کانال نزولی خود حرکت کرده است. این اولین نشانه مبنی بر اتمام احتمالی اصلاح قیمت خواهد بود. اگر خریداران با ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۶۴ دلار به بازار ورود کرده و اجازه تثبیت قیمت را درون کانال ندهند، قدرت روند تثبیت خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت در مراحل اولیه تشکیل الگوی مثلث صعودی است که با بریک اوت (شکست سطح) و تثبیت در بالای سطح ۶۲۲.۸۰۷ دلار فعال خواهد شد. هدف این الگوی صعودی قیمت نیز ۷۶۳.۶۱۴ دلار خواهد بود. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌تدریج در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در بالای سطح میانی خود قرار گرفته است. این عوامل برتری خریداران را نشان می‌دهد.

این دیدگاه صعودی با حرکت قیمت به زیر این میانگین متحرک و الگوی مثلث منتفی خواهد شد.چنین حرکتی می‌تواند منجر به حرکت قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۵۰۱ دلار شود.

 • مقاومت‌: ۶۲۲.۸۰۷ – ۷۶۳.۶۱
 • حمایت‌: ۵۶۴ – ۵۰۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

گاوهای بازار موفق به تثبیت قیمت ریپل در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۵۳ دلار نبوده‌اند. در نتیجه قیمت در ۱۲ دسامبر تا ۰.۴۸۵۴۱۹ دلار به پایین حرکت کرده است. خریداران در این ریزش‌ها ورود کرده و قیمت را در بالای سطح ۰.۵۰ دلار نگهداری کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به‌هرحال فقدان یک جهش صعودی در قیمت بیان‌گر این است که فروشندگان با‌قدرت در حال فروش هستند. با تثبیت قیمت در زیر ۰.۴۸۵۰ دلار، احتمال اصلاح عمیق‌تر قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۴۱ دلار وجود خواهد داشت.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌تدریج در حال کاهش است و از طرفی شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی خود قرار گرفته است. این دو عامل نشان‌دهنده تلاش خرس‌های بازار به‌منظور تثبیت برتری خود است. دیدگاه نزولی قیمت با جهش آن از سطوح فعلی و حرکت به بالای شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۵۳
 • حمایت‌ها: ۰.۴۸۵۰ – ۰.۴۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین در ۱۱ دسامبر پس از برخورد به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۷۱ دلار به‌سمت بالا جهش کرده است. خریداران در ۱۳ دسامبر قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۷۸ دلار هدایت کرده‌اند. این نشان از جریان انباشت در سطوح پایین‌تر قیمت دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

احتمال اینکه قیمت لایت کوین در مراحل اولیه تشکیل یک مثلث متقارن باشد، وجود دارد. چنین الگویی به‌عنوان یک الگوی ادامه‌دهنده عمل می‌کند. احتمال دفاع خرس‌های بازار از ضلع بالای مثلث وجود خواهد داشت. درعین‌حال خریداران منتظر ریزش قیمت تا ضلع پایین این الگو هستند.

بریک اوت قیمت به خارج از الگو می‌تواند موجب ادامه روند صعودی شود، در‌حالی‌که حرکت قیمت به زیر آن، برتری فروشندگان را در بازار هشدار می‌دهد. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه میانی خود نشان از ورود قیمت به فاز تحکیم به‌مدت چند روز دارد.

 • مقاومت‌ها: ۹۳.۹۲۸۲
 • حمایت‌ها: ۶۴.۴۴۸۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در ۱۱ دسامبر مقاومت ۲۵۶.۱۰ دلاری خود را نقض کرده و در ۱۳ سپتامبر تا ۲۸۲.۲۱ دلار به‌سمت بالا حرکت کرده است. به‌هرحال فروشندگان با قدرت از این سطح دفاع کردند و قیمت را دوباره به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۷۱ دلار هدایت کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

هر دو میانگین متحرک افقی شده و شاخص قدرت نسبی در زیر ناحیه میانی خود قرار گرفته است. این عوامل احتمال نوسانات محدود قیمت را در محدوده ۲۳۱ و ۲۸۰ دلار به‌مدت چند روز نشان می‌دهد.

در طرف مقابل اگر خریداران قیمت را به بالای سطح ۲۸۰ دلار هدایت کنند، احتمال رشد قیمت تا ۳۰۰ دلار و در بالای آن تا ۳۲۰ دلار وجود خواهد داشت. به‌هرحال اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۲۳۱ دلار هدایت کنند، ادامه ریزش قیمت تا ۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۸۰ – ۳۰۰ – ۳۲۰
 • حمایت‌ها: ۲۳۱ – ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک در ۱۱ دسامبر به زیر خط روند صعودی رفته است، اما خریداران با ریزش قیمت دست‌به‌کار شده و قیمت را طی روز بعد به بالای این خط هدایت کردند. این امر باعث جذب خریداران بیشتر و حرکت قیمت تا مقاومت بالاسر در ۱۳.۲۸ دلار شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به‌هرحال قیمت از این سطح به‌سمت پایین چرخش کرده و دوباره به زیر میانگین‌های متحرک حرکت کرده است. این عوامل دفاع فروشندگان را از این مقاومت نشان می‌دهد.

هر دو میانگین متحرک افقی شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر سطح میانی خود قرار گرفته است. این عوامل احتمال نوسانات محدود قیمت را به‌مدت چند روز بین ۱۱.۴۳ الی ۱۳.۲۸ دلار نشان می‌دهد. شکست قیمت به زیر سطح ۱۱.۴۳ دلار، نشان‌دهنده غلبه فروشندگان بر خریداران و احتمال ریزش قیمت تا ۱۰ دلار خواهد بود. در طرف مقابل بریک اوت قیمت به بالای ۱۳.۲۸ دلار، نشان‌دهنده برتری خریداران خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۳.۲۸
 • حمایت‌ها: ۱۱.۴۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در ۱۳ دسامبر به بالای خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۴۷ دلار رفته است. این امر نشان می‌دهد که احتمالاً اصلاح قیمت به اتمام رسیده است. به‌هرحال خرس‌های بازار به‌راحتی تسلیم نخواهند شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فروشندگان در وضعیت فعلی در تلاش برای به تأخیر انداختن روند بازیابی قیمت در ۰.۱۵۵ دلار هستند. اگر این گروه موفق به پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، احتمال ریزش قیمت تا ۰.۱۳ دلار وجود خواهد داشت. اگر خریداران در این ریزش به بازار ورود کنند، احتمال نوسانات قیمت بین ۰.۱۳ الی ۰.۱۵۵ دلار به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت.

به‌هرحال فتیله بلند شمع‌های قیمت، جریان خرید را در سطوح پایین‌تر نشان می‌دهد. شیب صعودی و تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۵۵، نشان از برتری خریداران دارد. در بالای مقاومت ۰.۱۵۵ دلار، احتمال صعود قیمت تا ۰.۱۷۵ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۵۵ – ۰.۱۷۵
 • حمایت‌ها: ۰.۱۴۷ – ۰.۱۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

روند بازیابی قیمت پولکادات با مقاومت دینامیک خط روند نزولی مواجه شده است. این امر نشان از احساسات منفی بازار و ورود خرس‌ها در هر برخورد قیمت به خط روند نزولی دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در زیر ناحیه میانی نشان از نوسانات محدود قیمت به‌مدت چند روز بین دو سطح ۴.۵۴ الی ۵.۱۰ دلار دارد.

با این تفاسیر اگر قیمت به زیر سطح ۴.۵۴ دلار حرکت کند، ادامه ریزش قیمت تا ۴.۲۰ دلار و در زیر آن تا ۳.۸۰ دلار ممکن خواهد بود. بریک اوت قیمت به بالای ۵.۱۰ دلار، اولین نشانه از تلاش خریداران برای تثبیت غلبه خود در بازار است.

 • مقاومت‌ها: ۵.۱۰
 • حمایت‌ها: ۴.۵۴ – ۴.۲۰ – ۳.۸۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در وضعیت فعلی در یک محدوده باز بین ۲۵.۶۶۵۲ الی ۳۲ دلار در حال نوسان است. تقاطع‌های متوالی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI)، احتمال نوسانات قیمت را برای مدتی طولانی‌تر درون این محدوده نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت به بالای میانگین‌های متحرک حرکت کرده است و خریداران در تلاش برای هدایت قیمت تا مقاومت بالاسر در ۳۲ دلار هستند. این سطح در گذشته به‌عنوان یک مقاومت محکم بر سر راه قیمت قرار گرفته است و احتمالاً فروشندگان با قدرت از این سطح دفاع خواهند کرد.

در صورت موفقیت در این حرکت، احتمال نوسانات قیمت در فاز تحکیم داخل این محدوده، به‌مدت چند روز بیشتر وجود خواهد داشت. در طرف مقابل اگر گاوهای بازار قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۳۲ الی ۳۳.۳۸۸۸ دلار هدایت کنند، احتمال شروع موج بعدی روند صعودی قیمت وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۳۲ – ۳۳.۳۸۸۸
 • حمایت‌ها: ۲۵.۶۶۵۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

قیمت استلار در ۱۳ دسامبر به بالای خط روند نزولی قیمت رفته است که این امر می‌تواند هشداری مبنی بر اتمام اصلاح قیمت باشد. به‌هرحال خرس‌ها به‌راحتی از بازار دست نخواهند کشید.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این گروه در وضعیت فعلی در تلاش برای دفاع از مقاومت ۰.۱۸ دلار هستند. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه میانی خود، نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد. این امر ممکن است قیمت را برای مدتی در محدوده ۰.۱۴ الی ۰.۱۸ دلار نگه دارد.

اگر فروشندگان موفق به هدایت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۱۶ دلار شوند، احتمال ریزش قیمت تا ۰.۱۴ دلار وجود خواهد داشت. شکست قیمت به زیر این محدوده به‌معنی چرخش برتری به‌نفع فروشندگان خواهد بود. از طرفی بریک اوت قیمت به بالای ۰.۱۸ دلار، مسیر آن را به‌سوی ۰.۲۰۵ دلار هموار خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۸ – ۰.۲۰۵
 • حمایت‌ها: ۰.۱۶ – ۰.۱۴
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
Reza Mousavinia
Reza Mousavinia
3 سال قبل

چرا بیت کوین کش و اس وی رشد نمیکنند به ماننده گذشته در جهت رشد بیت کوین ؟ اتریوم و بیت کوین اینهمه رشد کرد اما این دو ارزی که همیشه پرچم دار بودند درجا میزنند ؟
آیا این دو ارز دیگر محبوبیت خود را از دست داده یا هنوز میشه امیدوار بود دوباره رشد کند و به ماننده اتریوم حداقل دوبرابر شود؟

Milad
Milad
3 سال قبل

دوستانی که مثل من هر هفته میان اینجا ارز هارو میبینن الان بهتون بگم اتریوم از بیت کوین هم جلوتر میره پس همین الان بخر اگه بیت کوین به 22 هزار برسه پس تکلیفش تا سال دیگه مشخصه و اتریوم سال دیگه از بیت کوین جلو میزنه ردیف اول ارز دیجیتال

قاسم خلیلی
قاسم خلیلی
3 سال قبل

امیدوارم ی دو ماه دیگع به ما فرصت خرید بدن

رضا دهقانی
رضا دهقانی
3 سال قبل

تحلیل واقع نگرانه و منطقی هست. در btc واگرایی مخفی داریم؟

حسین
حسین
3 سال قبل

سلام ممنون از تحلیلای خوبتون

هایزنبرگ
هایزنبرگ
3 سال قبل

خلاصه:یا میره بالا یا میاد پایین

Mohammad G.
Mohammad G.
3 سال قبل

قبول نی تو جوابش رو از قبل بلد بودی:(
:))))))

Aria
Aria
3 سال قبل

نکنه توقع داشتی بره سمت چپ و راست ?