کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

رکورد حجم معاملات بیت کوین در ونزوئلا شکسته شد

واحد پول ونزوئلا در سراشیبی سقوط قرار گرفته و تورم در این کشور به ۲ میلیون درصد رسیده است. مردم برای در امان ماندن از تاثیرات تورم در حال تبدیل دارایی‌ها و پول خود به بیت کوین هستند و اعتماد خود را به بولیوار از دست داده‌اند. طبق گزارش‌ها پلتفرم خرید و فروش لوکال بیت کوینز حجم خرید و فروش زیادی را در ونزوئلا تجربه کرده است و از اواخر سال ۲۰۱۸ به بعد هر هفته در حال ثبت رکود‌های جدیدی است. نیکولاس مادورو در تلاش است تا مردم ونزوئلا را به خرید پترو ترغیب کند اما در انجام این کار به طور فاجعه‌باری ناکام مانده است.


مذاکره غول فناوری با ویزا و مسترکارت برای جذب سرمایه ۱ میلیارد دلاری جهت توسعه ارز دیجیتال فیس‌بوک کوین

شنیده‌ها حاکی از آن است که غول شبکه‌های اجتماعی، فیس‌بوک، در حال رایزنی با دو شبکه پرداخت بزرگ ویزا، مسترکارت و همچنین شرکت پردازش مالی فرست دیتا است تا با تامین سرمایه ۱ میلیارد دلاری از پروژه ارز دیجیتال آن حمایت کنند. مدتی است که شایعات درباره ارز دیجیتال فیس‌بوک به نام FB Coin در حال قوت گرفتن است. طبق گزارش‌های پیشین توجه سرمایه‌گذاران شناخته‌شده‌ای مانند تیم دراپر نیز به سوی پروژه جدید فیس‌بوک جلب شده، بطوریکه در حمایت از آن برآمده است.


توییت عجیب ایلان ماسک با کلمه «اتریوم»/ ویتالیک بوترین پاسخ داد

هفته گذشته ایلان ماسک مدیر شرکت تسلا، در توییتی یک کلمه‌ای با مضمون «اتریوم» مکالمه‌ای را با خالق آن، ویتالیک بوترین، آغاز کرد. ایلان ماسک در ادامه توییت‌هایش این حرکت را یک شوخی توصیف کرد اما بوترین با پیگیر بودن ماجرا، از وی خواست تا در کنفرانس توسعه‌دهندگان اتریوم (DevCon) که در ماه اکتبر برگزار خواهد شد، حضور یابد. پس از آن ایلان ماسک درباره روند توسعه اتریوم در آینده سوال کرد که با پاسخ مفصل ویتالیک مواجه شد. بوترین برای توسعه اتریوم در آینده ۵ مورد اساسی از جمله دسترسی به سیستم مالی، ایجاد زیرساخت‌های تعیین هویت مبتنی بر اتریوم و غیره را عنوان کرد.


فقط ۷۴ درصد از توکن‌های تتر (USDT) پشتوانه دلار دارند!

در ادامه شایعات شکل گرفته در هفته‌های گذشته درباره تتر و صرافی بیتفینکس، وکلای شرکت ارز دیجیتال باثبات دلار تتر (USDT) با انتشار اسنادی اعلام کردند که تنها برای ۷۴ درصد توکن‌ها تتر پستوانه دلاری دارند. این مقدار از میزان وعده داده شده توسط تیم تتر به طرز چشمگیری پایین تر است. این ادعاها که هم بیتفینکس و هم تتر درگیر روند تکذیب آن‌ها هستند، آخرین مشکل از سری دردسرهایی است که این دو شرکت در پی شفاف‌سازی فعالیت‌هایشان با آن‌ها روبه‌رو شده‌اند. برای مثال بیتفینکس قبلاً متهم به ورشکستگی شده بود، اتهاماتی که این صرافی به‌طور علنی آن‌ها را انکار کرد.


تام لی: منتظر رکورد زدن قیمت‌ها تا سال ۲۰۲۰ باشید

موسس شرکت فانسترت و تحلیلگر شناخته شده دنیای ارزهای دیجیتال بار دیگر تحلیلی در رابطه با بازار کریپتو ارائه داده است. در این رابطه، تام‌ لی پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ ارزهای دیجیتال رکوردهای قیمتی جدیدی ثبت خواهند کرد. این تحلیلگر عقیده دارد که بازار صعودی بیت کوین و آلت کوین‌ها آغاز شده است. موسسه سرمایه‌گذاری وی ۱۱ نشانه برای به پایان رسیدن کامل بازار نزولی ارائه داده که تاکنون سه مورد از آن‌ها به وقوع پیوسته است.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

در هفته‌ای که گذشت بیت کوین قله‌های جدید قیمتی را پشت سر گذاشت و در برخی صرافی‌ها مانند بیتفینکس تا ۶۲۰۰ دلار نیز افزایش یافت. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۵۷۰۰ دلار در نوسان است و اتریوم و ریپل به ترتیب در حدود ۱۶۰ و ۰.۳ دلار معامله می‌شوند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال اسپکتروم نتورک (spectrum network): حدود ۶,۵۱۹ درصد
  • ارز دیجیتال ترون‌کلاسیک (tronclassic): حدود ۶۵۵ درصد
  • ارز دیجیتال ترول فلکس (travelflex): حدود ۳۸۴ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال بیزکی (bizkey): حدود ۹۴ درصد
  • ارز دیجیتال اتومیک کوین (atomic coin): حدود ۹۰ درصد
  • ارز دیجیتال بلاک‌چین دات کام: حدود ۸۳ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

اد هاسیک – مشاور پارلمانی نخست وزیر استرالیا درباره اقتصاد دیجیتال

کارگران به مسئله سرمایه‌گذاری در استرالیا برای توسعه مهارت‌های شغلی که تقاضای زیادی در حال و آینده دارند، اشاره می‌کنند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

ایلان ماسک

اتریوم !


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

راب کارتر، مدیر ارشد فناوری اطلاعات فدکس

مقادیر قابل توجهی از اطلاعات در بسته‌های بین‌المللی در جریان است. کاغذ کاری‌های زیادی مانند گواهی‌های هویتی و  مدارک به خصوص کالا نیازمند گواهی هستند. این اطلاعات در قالب‌های دیجیتال و گاهی اشکال کاغذی منتقل می‌شود. همانطور که به سمت یک دنیای دیجیتال در حرکتیم، بلاک چین تمام این‌‌‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

کریستوفر جینکارلو، مدیر CFTC

کمیسیون انتظار برنامه‌های جدیدی برای ثبت طرح‌های پیشنهادی در نرخ بهره ارزهای دیجیتال را دارد، حوزه‌ای که حفاظت از ارزهای دیجیتال به بزرگترین خطرها تبدیل می‌شود.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

آمار ارائه شده توسط سایت بیت‌اینفو‌چارت نشان می‌دهد که میزان توجه به بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی کاهش یافته است. این را می‌توان از کاهش قابل ملاحظه تعداد توییت‌های اشاره شده به بیت کوین فهمید. از طرفی آدرس‌های یکتای بیت کوین که هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز به کندی در حال افزایش یافتن است. ترندهای گوگل درباره واژه بیت کوین نیز این موضوع را تایید می‌کند.


افزایش ۲۰۰ درصدی کلاهبرداری‌‌های ارزهای دیجیتال در استرالیا

گزارش‌های ثبت‌شده توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استرالیا نشان می‌دهد که این کشور در سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر در میزان کلاهبرداری‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال بوده است. سازمان رقابت و حمایت از مصرف‌کنندگان استرالیا در گزارش سالانه خود هفته گذشته اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۴.۳ میلیون دلار سرمایه قربانیان از دست رفته است.


ادعای جنجالی کریگ رایت: صرافی بایننس پولشویی می‌کند و مک‌آفی یک شیاد است

کریگ رایت، چهره جنجالی خود را همچنان حفظ کرده است! مدعی عنوان ساتوشی ناکاموتو هفته گذشته صرافی بایننس را به یک دلال خانه تشبیه کرد که پولشویی فعالیت‌های مربوط به موادمخدر را انجام می‌دهد. همچنین کریگ رایت از مکافی به عنوان یک شیاد و کلاهبردار یاد کرد. این ادعاها پس از آن مطرح شد که صرافی بایننس، ارز دیجیتال بیت کوین اس‌وی را از این صرافی حذف کرد و جان مکافی نیز با صراحت اعلام کرد که کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

نتیجه مثبت یک گزارش: حجم تراکنش‌های بیت کوین از بازار صعودی خبر می‌دهد

داده‌های بلاک چین بیت کوین نشان می‌دهد که حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۷ تاکنون رسیده است. این حجم از تراکنش‌ها که معایبی مانند افزایش کارمزدها را هم در پی داشته، با رشد قیمت‌ها همراه شده است. به عقیده عده کثیری، افزایش حجم تراکنش‌های بیت کوین می‌تواند نشانه ای از بازار صعودی آن باشد.


تیم دراپر: همچنان معتقدم قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار می‌رسد

تیم دراپر، سرمایه‌گذار خوش‌بین بازار ارزهای دیجیتال که ارز دیجیتال جی‌پی مورگان را به شدت مورد انتقاد قرار داده، همچنان به پیش‌بینی خود درباره ۲۵۰ هزار دلاری شدن بیت کوین در ۳ سال آینده پای بند است.دراپر درباره JPM کوین اظهار داشت که هیچ‌گاه به‌اندازه بیت کوین موفق نخواهد شد. با این‌همه دراپر در مورد شایعه ارز فیس‌بوک این‌قدر بی‌رحمانه نظر نداد. دراپر معتقد است که فیس‌بوک پایگاه کاربری بزرگی دارد و این موضوع برای این ارز دیجیتال از منظر توزیع، مفید خواهد بود.


افزایش شدید سوددهی شرکت AMD با اتمام بازار نزولی ارزهای دیجیتال

شرکت بزرگ سازنده کارت گرافیک و پردازنده AMD هفته گذشته اعلام کرد که سوددهی شرکت بیش از میزان انتظاراتش بوده است. این شرکت که در سال ۲۰۱۸ با کاهش شدید فروش محصولاتش از سوی ماینرها روبرو شده بود، زیان قابل توجهی از این نظر دریافت کرد. تاثیر اعلام این خبر بلافاصله در میان سرمایه‌گذاران آشکار شد و قیمت سهام شرکت با افزایش ۵ درصدی مواجه شد.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پانزدهم – هفته دوم اردیبهشت ۹۸

نگاهی به روند بهبود بازار ارزهای دیجیتال پس از سقوط شدید ماه نوامبر

بیت کوین و ارزهای دیجیتال در نوامبر سال گذشته شاهد ریزش شدیدی بود. هم‌اکنون پس از گذشت چند ماه روند بهبود ارزهای دیجیتال آغاز شده است. در این مقاله علاوه بر بیان چرخه‌های بیت کوین، بهبود ارزهای دیجیتال مختلف و دلایل آن‌ها بررسی شده است.


مروری بر تاریخچه رمزنگاری و انواع روش‌های آن

کد نویسی و رمزنگاری که جز اساسی پروتکل ارزهای دیجیتال است، از کجا ریشه می‌گیرد؟ این علم که در نقاط مهمی از تاریخ انسان مانند جنگ جهانی دوم نقش خود را نشان داده، هم‌اکنون یکی از علوم در حال توسعه و رشد است. این مطلب به تاریخ رمزنگاری می‌پردازد.


آیا بیت کوین یک حباب است یا مثل اینترنت به اوج خواهد رسید؟

بحث حباب بودن یا نبودن بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۸ در این حوزه به شدت مطرح شد. تقریباً تمامی فناوری‌های بشر از جمله اینترنت این دوران حباب‌گونه را تجربه کرده است. این مطلب که ترجمه‌ای از مقاله منتشر شده در نیویورک تایمز است، مروری گذرا به موارد استفاده ارزهای دیجیتال و آینده آن می‌اندازد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه