کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98
سامسونگ به دنبال عرضه بلاک چین و ارز دیجیتال

هفته گذشته منبع ناشناسی به سایت کوین‌دسک‌ کره گزارش داد که شرکت سامسونگ به دنبال راه‌اندازی بلاک چین عمومی-خصوصی و ارز دیجیتال مخصوص خودش یعنی سامسونگ کوین است. به گفته منبع ناشناس، این پروژه احتمالا توسط بخش بلاک چین سامسونگ توسعه داده خواهد شد و شبکه اصلی آن مبتنی بر اتریوم خواهد بود. گفته می‌شود که این بلاک چین غول فناوری کره به صورت ترکیبی از شبکه عمومی و خصوصی خواهد بود. همچنین این شرکت در هفته‌های گذشته ۴ میلیون دلار بر روی کیف پول گوشی‌های هوشمند زن‌گو سرمایه‌گذاری کرده بود.


پیشنهاد ویتالیک بوترین برای افزایش پاداش‌ اتریوم پس از هاردفورک اثبات سهام

ویتالیک بوترین هفته گذشته در گیت‌هاب اتریوم، طرح پیشنهادی مبنی بر افزایش پاداش بلاک‌های اتریوم پس از بروزرسانی آن به اتریوم ۲ و الگوریتم اثبات سهام ارائه داد. میزان پاداش اتریوم برای کسانی که قرار است در پروتکل آینده سهام‌دار (Staker) باشند، رابطه مستقیمی با تعداد آن‌ها و سکه‌های سهام‌ گذاشته شده خواهد داشت. پیشنهاد ویتالیک درآمد و بهره سالانه را برای مقادیر مختلفی از فرایند‌های اعتبارسنجی شبکه برآورد کرده است. گفتنی است که جامعه اتریوم در ردیت واکنش مثبتی نسبت به این طرح نشان داده است.


سقوط بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به رسوایی جدید تتر و صرافی بیتفینکس

بازار ارزهای دیجیتال هفته اخیر در پی انتشار ادعاهایی در رابطه با پوشش دادن ۸۵۰ میلیون دلار از قرض‌های صرافی بیتفینکس با توکن تتر سقوط قابل توجهی را شاهد بود. دفتر دادستان کل نیویورک در اظهاریه‌ای، مدعی شد که صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس متحمل ۸۵۰ میلیون دلار ضرر شده و برای پوشش آن از استیبل کوین تتر استفاده کرده است. این اتهامات بار دیگر وابستگی هر توکن تتر را به یک دلار آمریکا زیر سوال برد و اعتماد بازار را دستخوش تغییراتی کرد، بطوریکه نتیجه آن فروش شدید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بود.


سرقت ۴۵,۰۰۰ واحد اتر از طریق حدس کلید خصوصی!

براساس گزارش منتشر شده از سوی تحلیلگران یک شرکت فعال در حوزه امنیت، فردی موسوم به راهزن بلاک چینی از طریق حدس زدن کلیدهای خصوصی ضعیف موفق به سرقت حدود ۴۵ هزار واحد اتر شده است. در حالی که حدس کلید خصوصی از نظر صرف زمان و انرژی تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد، ولی وی موفق به کشف ۷۳۲ کلید خصوصی شده است. به گفته یک تحلیلگر امنیت که به این موضوع پی برده، این مهاجم احتمالا برای دستیابی به کیف پول‌ها از ترکیب جستجو برای کدهای اشکال دار و تولیدکننده اعداد تصادفی ایراد دار استفاده کرده است.


جی‌پی‌ مورگان پروژه بلاک چین خود را گسترش می‌دهد

جی‌پی مورگان، در حال برنامه‌ریزی برای گسترش پروژه بلاک چین خود است تا با توسعه ویژگی‌های پرداختی که مدنظر دارد، گوی رقابت را از ریپل و شرکت‌های پرداخت دیگر برباید. شبکه اطلاعاتی بین بانکی مبتنی بر بلاک چین این غول بانکداری که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، هم‌اکنون قادر به ارائه خدمت به بیش از ۲۲۰ عضو بانکی خود است. خبرها حاکی از آن است که جی‌پی مورگان ویژگی تایید آنی را نیز در پروژه خود گنجانده است. طبق اخبار گذشته، جی‌پی مورگان درصدد است تا ارز دیجیتالی به نام جی‌پی‌ام کوین نیز راه‌اندازی کند.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته پس از صعود به ۱۸۶ میلیارد دلار، سقوط قابل توجهی داشت و تا حدود ۱۶۹ میلیارد دلار کاهش یافت. در این میان سهم آلت کوین‌ها از سقوط بیشتر از بیت کوین بود؛ بطوریکه بیت کوین نسبت به ابتدای هفته گذشته تغییری نکرد اما اتریوم و ریپل به ترتیب ۷ درصد و ۸ درصد کاهش یافتند.

سه آلت کوین برتر هفته که بیشترین سودآوری را داشتند اسپیدکش (SpeedCash)، کامرس دیتا کانکشن (Commerce Data Connection) و اِی‌سی‌آی‌ای (ACRE) بودند. در طرف دیگر سه ارز دیجیتال بازنده هفته که بیشترین افت ارزش را در هفته گذشته تجربه کردند، اسپکتروم نتورک (SpectrumNetwork)، وومن کوین (WomenCoin) و آیس‌چین (IceChain) بودند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال اسپیدکش (SpeedCash): حدود ۶۷۹ درصد
  • ارز دیجیتال کامرس دیتا کانکشن: حدود ۶۰۵ درصد
  • ارز دیجیتال اِی‌سی‌آی‌ای (ACRE): حدود ۵۸۸ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال اسپکتروم نتورک (SpectrumNetwork): حدود ۹۸ درصد
  • ارز دیجیتال وومن کوین (WomenCoin): حدود ۹۴ درصد
  • ارز دیجیتال آیس‌چین (IceChain): حدود ۹۳ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

جاناتان لوین – مدیر اجرایی و موسس چین‌الیسیس

ما تمام سال گذشته را مشغول بازسازی معماری‌ پلتفرم‌هایمان بودیم تا در صورت مواجهه با پدیده قانون‌گذاری در سطح بین‌المللی امکان پشتیبانی از چند بلاک چین را داشته باشیم. یک قانون‌گذاری جهانی برای این سیستم مالی فرا مرزی جهت فراگیر شدن پدیده ارزهای دیجیتال و دستیابی به پذیرش گسترده، اجتناب‌ناپذیر است.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

جان مک آفی – کارآفرین و حامی ارزهای دیجیتال

تمام طول زندگی‌ام مشغول دنبال کردن رد باهوش‌ترین افراد در جهان بودم که هویت خود را مخفی می‌کردند. پیدا کردن ساتوشی برای من هیچ کاری نداشت!


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

امانوئل آیدو – مدیر دارایی‌های بازار دیجیتالی کردیت سوئیس

چه چیزی جلوی صنعت بانکداری را از ورود به آن می‌گیرد؟ به نظرم بیشتر قضیه به فرهنگ برمی‌گردد. از نظر من نقطه عطف ماجرا زمانی است که فرهنگ کارآفرینی شکل گیرد؛ انگیزه‌ای که افراد را به پرسیدن چراهای مختلف وادارد.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

دولت هند به دنبال ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال

به گزارش یک نشریه محلی، پیش‌نویس لایحه‌ای که در آن ارزهای دیجیتال به طور کامل ممنوع اعلام شده‌اند، میان ادارات مختلف دولت هند در حال دست به دست شدن است. یک مقام آگاه خبر داده که دولت به دنبال مذاکرات بین وزارت‌خانه‌های مختلف در خصوص پیش‌نویس لایحه رسمی ممنوعیت و قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال است. گفتنی است که کمیته متشکل از اداره امور اقتصادی، اداره مرکزی مالیات مستقیم، اداره مرکزی مالیات و گمرک غیرمستقیم و همچنین اداره صندوق آموزش و حمایت از سرمایه‌گذاران از ایده ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت کرده‌اند.


۹۵ درصد جرائم حوزه ارزهای دیجیتال با بیت کوین انجام می‌شود!

طبق گفته‌های یکی از مدیران اجرایی شرکت تحلیل بلاک چین چین‌آلیسیس، دست کم ۹۵ درصد جرائم دنیای ارزهای دیجیتال با بیت کوین انجام می‌شود. جاناتان لوین در این باره اظهار داشت که نیرو‌های انتظامی باید از روش‌های پیشرفته‌تری برای کنترل جرایم دارک نت استفاده کنند. لوین همچنین اعلام کرد که با وجود استفاده مجرمین از بیت کوین، شرکت او به دنبال راه‌اندازی سیستم نظارتی بر روی ۱۰ ارز دیجیتال دیگر است.


گزارش جنجالی: بدافزار جدید استخراج ارزهای دیجیتال از ابزارهای آژانس امنیت ملی استفاده می‌کند!

شرکت امنیتی سیمنتک، بدافزار جدیدی تحت عنوان بی‌پی را کشف کرد که به طور مخفیانه ارز دیجیتال استخراج می‌کرده و هدف آن عمدتاً شرکت‌ها بوده است. این بدافزار از ابزارهای لورفته آژانس امنیت ملی ایالات متحده برای گسترش یافتن بین شبکه شرکت‌ها استفاده کرده تا میزان قابل توجهی پول از طریق استفاده از منابع محاسباتی کامپیوترهای آن‌ها به دست آورد. همانطور که محققین نیز به این نتیجه دست یافتند، نحوه گسترش یافتن این بدافزار از طریق ایمیل‌های آلوده بوده است.


دستگیری کلاهبردار میلیاردی ارزهای دیجیتال در کرج با فقط ۱۴ سال سن!

سردار عباسعلی محمدیان، هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از دستگیری کلاه‌برداری خبر داد که خود را به‌عنوان مدیر سایت‌های مشهور فروش ارز دیجیتال معرفی و اقدام به خرید و فروش ارز می‌کرده است. وی در این رابطه افزود که شگرد کلاه‌برداری این نوجوان به شکلی بود که با ایجاد اکانت های جعلی اقدام به تبلیغ گسترده در فضای مجازی در خصوص خرید و فروش ارز دیجیتال کرده است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

امکان خرید از آمازون با شبکه لایتنینگ بیت کوین فراهم شد

استارتاپ پرداخت با ارزهای دیجیتال مون هفته اخیر اعلام کرد که امکان خرید از طریق کیف پول لایتنینگ در افزونه مرورگر را برای آمازون فراهم کرده است. مدیرعامل استارتاپ مون اعلام کرد که این افزونه با نمایش یک کیوآر کد نشانه دریافت لایتنینگ را به شما نمایش خواهد داد و اگر به هر دلیلی نتوانید از این کد استفاده کنید، باید آن را کپی کرده و با هر کیف پول لایتنینگی که دارید، پرداخت را انجام دهید. او همچنین برای واضح شدن بیشتر موضوع گفت که سایت آمازون در این فرایند هیچگاه با بیت کوین سروکار نخواهد داشت.


آغاز اهدای توکن بت برای مشاهده تبلیغات در مرورگر بریو

مرورگر بریو بخش تبلیغات خود را که بریو ادز نام دارد، راه‌اندازی کرده و هم‌اکنون کاربران می‌توانند با مشاهده تبلیغات در این مرورگر توکن بت دریافت کنند. بریو یک مرورگر متن‌باز مبتنی بر بلاک چین است که تبلیغات آزاردهنده و ردیاب سایت‌ها را مسدود می‌کند. کاربران قادر خواهند بود ۷۰ درصد از سهم درآمد خود را به عنوان پاداش توجه‌شان به تبلیغات، به صورت توکن بومی مرورگر یعنی توکن بت دریافت کنند.


هیوندای به دنبال استفاده از بلاک چین در خودروهای خود

بزرگترین تولیدکننده خودرو در کره‌جنوبی قرار است تا از بلاک چین برای همگام‌سازی خودروهای الکترونیکی خود به وسیله تلفن همراه استفاده کند. براساس گفته‌های هیوندای، این سیستم به کاربران و صاحبان این خودروها امکان می‌دهد تا عملکردهای اصلی خودروها را به‌وسیله تلفن همراهشان کنترل نمایند. گزارش‌ها حاکی از آن است که با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، خودروساز کره‌ای قصد دارد از بروز مشکلات امنیتی در هنگام بارگذاری و به اشتراک‌گذاری تنظیمات مخصوص هر کاربر بر روی سرور، جلوگیری کند.


کمپانی جگوار به رانندگان خودروهایش ارز دیجیتال آیوتا می‌دهد

جگوار لندروور، بزرگترین شرکت خودروسازی بریتانیا، از تست نرم‌افزاری خبر داد که از آن برای پاداش دادن برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها به رانندگان خودروهایش استفاده خواهد کرد. این شرکت که در حال توسعه پروژه‌ای تحت عنوان کیف پول هوشمند برای نصب در خودروهاست، آن را برای گزارش خودکار اطلاعات مفیدی مانند تراکم ترافیک و خرابی جاده‌ها به سرویس‌های مسیریابی یا مقامات محلی به کار خواهد گرفت و در عوض به رانندگان خودروهایش ارز دیجیتال آیوتا جایزه خواهد داد. هدف کلی جگوار از این طرح «به صفر رساندن آلوگی، تصادفات و تراکم ترافیک» عنوان شده است.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره چهاردهم – هفته اول اردیبهشت 98

قدرت دستکاری در ارزهای دیجیتال؛ چگونه آنقدر تظاهر کنیم تا اتفاق بیافتد؟

ساختن یک توکن کار سختی نیست و همانطور که در آموزش‌های قبلی نیز نشان دادیم، در عرض ۱۰ دقیقه می‌توان یک توکن بر بستر اتریوم ایجاد کرد. اما چگونه می‌توان به ارز دیجیتال ساخته شده یک ارزش دروغین بخشید و این باور را به عده‌ زیادی منتقل کرد که چیزی که خریده‌اند، باارزش است؟ اکانت‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی این کار را انجام می‌دهند. دارندگان توکنی که شاید پشت همه آن آدرس‌ کیف‌ پول‌ها، تنها یک نفر وجود داشته باشد.


بررسی دقیق و جامع همبستگی در بازار ارزهای دیجیتال

آیا بین قیمت ارزهای دیجیتال با یکدیگر ارتباطی وجود دارد؟ به دفعات مشاهده شده که بیشتر اوقاتی که بیت کوین حالت صعودی به خود می‌گیرد، سایر ارزهای دیجیتال نیز به تبعیت از پادشاهشان روند افزایش قیمت را در پیش می‌گیرند. در این تجزیه‌ و تحلیل که از سوی بایننس منتشر شده، با جزئیات به این موضوه پرداخته شده است.


بیت کوین: چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید

ماکسیمالیست‌های بیت کوین و آن‌هایی که تنها بیت کوین را به عنوان ارز دیجیتال حقیقی و واقعی قبول دارند، باید با برخی مشکلات آن نیز کنار آیند. آن‌ها باید به مزایای بیت کوین در کنار معایبش بنگرند. اما این دوستداران بیت کوین، به مانند یک فرقه گرد هم آمده‌اند تا تصویری متفاوت از کاربران بیت کوین به جهانیان ارائه دهند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه