یکی از اعضای کنگره آمریکا از بایدن خواست قانونی که اجازه امانت‌داری ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها را می‌دهد لغو کند

یکی از اعضای کنگره آمریکا از بایدن خواست قانونی که اجازه امانت‌داری ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها را می‌دهد لغو کند

مکسین واترز (Maxine Waters)، نماینده کنگره آمریکا، طی بیانیه‌ای از جو بایدن خواسته است که برخی سیاست‌ها و رویکردهای فعلی دولت آمریکا را تغییر دهد. لغو قانون مجوز ارائه خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها از جمله خواسته‌های واترز است.

به گزارش «The Block»، واترز در بیانیه خود به قانونی که اداره حسابرسی ارز (OCC) آمریکا در ماه سپتامبر (شهریور) به تصویب رساند اشاره می‌کند و خواستار لغو آن شده است. این قانون به بانک‌ها امکان می‌دهد تا خدمات امانت‌داری (کاستودی) ارزهای دیجیتال ارائه دهند. برایان بروکس (Brian Brooks)، سرپرست این اداره، در ماه ژوییه اعلام کرد:

این قانون به‌دنبال آن است تا قطعیت قانونی بیشتری برای بانک‌هایی ایجاد کند که در قالب سیستم بانکی فدرال به مشتریان و خدمات‌دهندگانی که به شیوه‌ای سالم و درست، خدمت می‌کنند.

یکی دیگر از قوانینی که واترز خواستار لغو آن شده، قانون نگه‌داری استیبل کوین‌هایی است که با ارزهای فیات پشتوانه‌سازی می‌شوند. پیش‌تر نیز بروکس اعلام کرده بود که بانک‌ها باید به ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال، سرویس بدهند.

علیرغم آنکه در نامه واترز، دلیل مشخصی برای این توصیه‌ها یافت نمی‌شود، اما لحن انتقادی آن نسبت به فعالیت‌های OCC، به‌خوبی قابل‌مشاهده است. این توصیه‌نامه شباهت بسیاری به انتقادهایی دارد که ماه گذشته، اعضای دموکرات کنگره آمریکا مطرح کردند. هدف این انتقادها رویکرد بروکس در مقابل قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال بود.

واترز به‌صورت ضمنی، از بایدن می‌خواهد که فردی جدید را به‌عنوان رهبر جدید OCC منصوب کند. شایان ذکر است که «رهبر جدید» در نامه واترز، به طرح‌هایی در مورد فعالیت‌ها در حوزه تغییرات آب‌وهوایی [هم] مرتبط است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه