تعداد کیف‌ پول‌های با موجودی بیش از ۰.۱ بیت کوین به اوج خود رسید

تعداد کیف‌ پول‌های با موجودی بیش از ۰.۱ بیت کوین به اوج خود رسید

تعداد کیف پول‌هایی که موجودی آنها بیش از ۰.۱ بیت کوین است، به رکوردی تاریخی دست یافته است. این مسئله را می‌توان نتیجه از دست رفتن اعتماد مردم به بانک‌های مرکزی در بحبوحه بحران مالی فعلی دانست. از طرف دیگر این احتمال وجود دارد که مردم به بیت کوین به عنوان یک سر پناه امن برای پس‌اندازهای خود نگاه می‌کنند.

به گزارش کوین تلگراف، برای اولین بار در تاریخ، تعداد آدرس‌ کیف پول‌هایی که حداقل ۰.۱ بیت کوین دارایی دارند از مرز ۳ میلیون گذشت. آماده شدن هودلرها برای استقبال از هاوینگ یکی دیگر از دلایل این اتفاق عنوان شده است.

تعداد کیف‌ پول‌های با موجودی بیش از 0.1 بیت کوین به اوج خود رسید
تعداد آدرس کیف‌ پول‌های با موجودی بیش از ۰.۱ بیت کوین

تحلیل‌گرانی که به تئوری بازار کارا اعتقاد دارند، عنوان می‌کنند که هاوینگ بیت کوین پیش از این تاثیرش را بر قیمت گذاشته است و پس از رخداد هاوینگ، دیگر تاثیر قابل‌توجهی بر قیمت بیت کوین ندارد. از طرف دیگر، تحلیل‌گرانی هستند که معتقدند بازار عملکردی غیرمنطقی دارد و نوسانات بازار را به عنوان «اقتصاد رفتاری» در نظر می‌گیرند. نظریه اقتصاد رفتاری توسط یک روانشناس به نام دنی کانمن (Danny Kahneman) معرفی شده است که برای ایده‌های نوین خود در اقتصاد جایزه نوبل دریافت کرد. در حال حاضر می‌توان گفت که نظریه اقتصاد رفتاری درباره قیمت بیت کوین محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

جالب اینجاست که حتی نصف شدن قیمت بیت کوین که از آن با عنوان پنجشنبه سیاه یاد می‌شود هم از سرعت رشد آدرس‌ کیف پول‌هایی که حداقل ۰.۱ بیت کوین دارند، نکاسته است. هرچند که دارندگان ۰.۱ بیت کوین را نمی‌توان به عنوان «نهنگ‌های بیت کوین» در نظر گرفت، اما افزایش در تعداد آنها را می‌توان نشانه‌ای از افزایش پذیرش و انباشت سرمایه‌گذاران خرد دانست.

علاوه بر این، تعداد کیف‌ پول‌های ۰.۱ بیت کوینی درست زمانی افزایش یافته است که بانک‌های مرکزی سراسر جهان به شدت در حال تزریق پول به اقتصاد هستند. بنابراین افزایش این آدرس‌ها ممکن است ناشی از این باشد که اعتماد مردم به ارزهای فیات کمتر شده است و برای حفظ سرمایه خود، به سمت بیت کوین می‌روند.

تعداد کیف‌ پول‌های با موجودی بیش از 0.1 بیت کوین به اوج خود رسید
تغییر درصدی آدرس کیف پول‌ها با دارایی بیش از ۰.۱ بیت کوین و قیمت بیت کوین

گرچه برخی از افراد، تاثیر مطلوب بحران‌های اخیر اقتصاد اجتماعی را روی بیت کوین انکارناپذیر می‌دانند، اما فقط گذر زمان مشخص می‌کند که آیا بیت کوین می‌تواند به همان وضعیت خوبی که در سال ۲۰۱۷ داشت برسد یا خیر.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امین
امین
۴ سال قبل

تعداد آدرسهای حداقل یک بار استفاده شده←← بیش از ۶۰۰ میلیون آدرس
تعداد آدرسهای دارای حداقل. ۱ ساتوشی←← بیش از ۳۰ میلیون آدرس
تعداد آدرسهای دارای حداقل ۱ بیتکوین←← بیش از. ۸۰۰ هزار آدرس
تعداد آدرسهای دارای حداقل ۱۰ بیتکوین←← بیش از. ۱۵۰ هزار آدرس
تعداد آدرسهای دارای حداقل ۱۰۰ بیتکوین←← بیش از ۱۶ هزار آدرس
تعداد آدرسهای دارای حداقل ۱,۰۰۰ بیتکوین←← بیش از ۲۱۰۰ آدرس
تعداد آدرسهای دارای حداقل ۱۰,۰۰۰ بیتکوین ←← بیش از. ۱۱۰ آدرس
تعداد آدرسهای دارای حداقل ۱۰۰,۰۰۰ بیتکوین ←← ۳ آدرس

محمد
محمد
۴ سال قبل
پاسخ  امین

بزرگوار منبع این آمار را هم می شود ذکر کنی
با تشکر