استخراج ارزهای دیجیتال در ونزوئلا قانونی شد اما ماینرها باید در استخر داخلی فعالیت کنند!

استخراج ارزهای دیجیتال در ونزوئلا قانونی شد اما ماینرها باید در استخر داخلی فعالیت کنند!

دولت ونزوئلا استخراج ارزهای دیجیتال را در این کشور قانونی دانست. با این حال، ماینرها موظف شدند مجوز دریافت کنند و حتماً در استخر استخراج داخلی فعالیت داشته باشند.

به گزارش کوین دسک، سایت خبری CriptoNoticias که اخبار صنعت ارزهای دیجیتال در ونزوئلا را پوشش می‌دهد، روز سه‌شنبه گزارش داد که دپارتمان دولتی‌ای که مسئولیت قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را بر عهده دارد، صنعت استخراج را قانونی اعلام کرده است.

این فرمان جدید روز دوشنبه در روزنامه رسمی منتشر شد و به امضای خوزلیت رامیرز (Joselit Ramirez)، رئیس دپارتمان نظارت بر دارایی‌های رمزنگاری‌شده و فعالیت‌های مربوطه (SUNACRIP) رسید.

در این حکم آمده است که هر نهاد محلی که تمایل دارد ارزهای دیجیتال را استخراج کند باید برای درخواست مجوز اقدام کند و در یک دفتر ثبت دولتی فهرست شود.

طبق قانون جدید، متقاضیان باید اطلاعات مربوط به ماهیت فعالیت‌های مرتبط با استخراج‌شان را به مقامات ارائه دهند. همچنین ماینرها باید سوابق مربوط به استخراجشان را به‌مدت ۱۰ سال نگهداری کنند.

بر اساس گزارش سایت خبری CriptoNoticias، تولیدکنندگان تجهیزات استخراج یا مراکز داده استخراج می‌توانند مجوز ویژه درخواست کنند. همچنین واردات و ساخت تجهیزات استخراج، تحت‌نظارت مقامات ونزوئلا انجام خواهد پذیرفت.

نکته عجیب در این قانون این است که همه فعالیت‌های استخراج باید از طریق استخر استخراج ملی انجام شود و افرادی که خارج از این استخر فعالیت کنند، جریمه می‌شوند.

متمرکزکردن فعالیت استخراج از این طریق به این معنی است که دولت می‌تواند هر درآمدی که از پاداش استخراج حاصل می‌شود و همچنین پرداخت به مشارکت‌کنندگان را کنترل کند.

سایت خبری CriptoNoticias در همین رابطه گفته است با این قانون، دولت به‌طور بالقوه می‌تواند پرداخت به ماینرها را مسدود کند و یا آن را به تأخیر بیندازد. همچنین دولت می‌تواند قبل از پرداخت به ماینرها هرگونه مالیاتی را کسر کند.

اقتصاد ونزوئلا از سوء‌‌مدیریت‌های اقتصادی و همچنین تحریم‌های بین‌المللی که آمریکا آن را هدایت می‌کند، رنج می‌برد.

پیش از این نیکولاس مادورو (Nicolas Maduro)، رئیس‌جمهور ونزوئلا، در تلاش برای آوردن ارز خارجی موردنیاز کشور، ارز دیجیتال وابسته به نفت با نام پترو را راه‌اندازی کرد.

وزارت دادگستری آمریکا در اوایل سال جاری مدعی شد که مادورو از ارزهای دیجیتال برای مخفی‌کردن تراکنش‌های مرتبط با تجارت غیرقانونی مواد مخدر استفاده می‌کند. هر چند این وزارتخانه این موضوع را مشخص نکرد که آیا توکن پترو نیز در این امر دخیل است یا خیر.

گفتنی است خوزلیت رامیرز (Joselit Ramirez)، رئیس دپارتمان نظارت بر دارایی‌های رمزنگاری‌شده و فعالیت‌های مربوطه ونزوئلا نیز به اتهام فساد و ارتباط با تجارت مواد مخدر از سوی دولت آمریکا تحت‌تعقیب است.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

2 دیدگاه
علی امیری
علی امیری
1 سال پیش

وزارت نيرو با مردم ايران کاری کرد که حتی ونزوئلا هم نشيم.

علی امیری
علی امیری
1 سال پیش

برق اشون صادراتی هست يا صنعتی ؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.