برای چندمین بار یک طرح ETF بیت کوین به کمیسیون بورس آمریکا ارائه شد

برای چندمین بار یک طرح ETF بیت کوین به کمیسیون بورس آمریکا ارائه شد

ون‌اک (VanEck)، شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در نیویورک، درخواستی را برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) تسلیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) کرده است. این صندوق مبتنی بر عملکرد شرکت‌های برتر فعال در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف، ون‌اک، یکی از شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه مدیریت سرمایه‌گذاری مستقر در ایالات متحده، بار دیگر بخت خود را برای کسب موافقت نهاد ناظر مالی آمریکا برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله مبتنی بر دارایی‌های دیجیتال آزموده است.

مطابق با متن درخواستی که ون‌اک در روز ۲۱ ژانویه (۲ بهمن) تسلیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کرده، صندوق قابل معامله یادشده، صندوق قابل معامله دارایی‌های دیجیتال (Digital Assets ETF) نام دارد. این صندوق جدید، قیمت و عملکرد شاخصی را موسوم به شاخص سهام دارایی‌های دیجیتال جهانی (Global Digital Assets Equity Index) را که تحت مدیریت شرکتی به‌نام ام‌وی‌ ایندکس سولوشنز (MV Index Solutions) است، دنبال می‌کند.

بنابر بر اسناد منتشر شده، صندوق قابل معامله دارایی‌های دیجیتال، ۸۰ درصد از کل دارایی‌های خود را در سهامی سرمایه‌گذاری می‌کند که متشکل از سهام شرکت‌های فهرست‌شده در شاخص معیار صندوق هستند. این شاخص، عملکرد بخش دارایی‌های دیجیتال را دنبال می‌کند.

مطابق با توضیحات ون‌اک، شرکت‌های دارایی دیجیتال به شرکت‌هایی می‌گویند که در حوزه‌هایی همچون معامله دارایی‌های دیجیتال، درگاه‌های پرداخت، استخراج، توسعه نرم‌افزار، ساخت تجهیزات یا ارائه فناوری‌هایی فعال‌اند که به‌نحوی به صنعت ارزهای دیجیتال مرتبط است.

هر یک از شرکت‌های فعال در حوزه‌های یادشده برای آنکه بتوانند به شاخص معیار دارایی‌های دیجیتال راه یابند، باید دست‌کم نیمی از درآمد خود را از پروژه‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال یا پروژه‌هایی که از پتانسیل خلق چنین درآمدی برخوردارند، کسب کرده باشند.

در توضیحات ون‌اک پیرامون ETF پیشنهادی خود آمده است:

شرکت‌هایی که کمتر از نیمی از درآمد خود را از بخش دارایی‌های دیجیتال به‌دست می‌آورند؛ از جمله شرکت‌های فعال در صنایع نیمه‌هادی و نقل‌وانتقال پول، ممکن است برای دستیابی به حداقل مؤلفه موردنیاز، به شاخص معیار دارایی‌های دیجیتال اضافه شوند.

شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ون‌اک، نخستین شرکتی بود که درخواست خود را برای راه‌اندازی یک ETF مبتنی بر بیت کوین تسلیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کرد و به‌همین‌دلیل نامش بر سر زبان‌ها افتاد. این شرکت پس از ناکام‌ماندن در کسب موافقت SEC، بار دیگر دیگر در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۰ دی)، درخواست تازه‌ای را برای راه‌اندازی یک ETF بیت کوینی تسلیم نهادهای نظارتی کرد. گفتی است که پیش‌تر شرکتی به نام سالیدایکس (SolidX) از ون‌اک به اتهام سرقت ایده ETF مبتنی بر بیت کوین شکایت کرده است. سالیدایکس از جمله شرکت‌های فعال در حوزه بلاک چین و از شرکای پیشین ون‌اک است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
mohammadReza
mohammadReza
3 سال قبل

سلام کسی میتونه منو‌راهنمایی کنه آیا استخر Btconline سرکاری هست یا واقعیت؟