رئیس دفتر رئیس‌جمهور: دولت با استخراج غیرقانونی برخورد خواهد کرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور: دولت با استخراج غیرقانونی برخورد خواهد کرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور از دستور ویژه روحانی به وزارتخانه‌های کشور و اطلاعات برای برخورد جدی با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برق برای استخراج بیت کوین خبر داد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از گسترس نیوز، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، در ارتباط با حواشی اخیر در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال گفت:

امروز رییس‌جمهوری موضوع قطعی برق را در دولت مطرح کردند. مسأله‌ای که اتفاق افتاد این بود که به هر حال یک اختلاف دیدگاهی در مورد استفاده از سوخت میان سازمان محیط زیست، وزارت نفت و وزارت نیرو بود. ما در ستاد ملی کرونا تصویب کردیم که در تهران و کرج از مازوت استفاده نشود، الان هم استفاد نمی‌شود یعنی از قبل هم استفاده نمی‌شد و ما نیز پیش‌گیری کردیم که این اتفاق نیفتد.

او در ادامه افزود:

در کلان‌شهرهایی که جمعیت آن زیاد هست و وارونگی هوا در زمستان وجود دارد؛ در آنها هم مازوت استفاده نمی‌شود. این ایده باعث شده که به نوعی جلوی استفاده از مازوت در همه نیروگاه‌ها گرفته شود و محدودیتی برای آن به وجود بیاید. این محدودیت ناخواسته به گونه‌ای شد که خود وزارت نیرو هم با یک اتفاق پیش‌بینی نشده مواجه شد چرا که فکر می‌کرد به صورت روتین سوخت تامین می‌شود.

واعظی افزود:

در دو، سه ماه اخیر ستاد ملی کرونا، وزارت بهداشت و پزشکان به مردم توصیه کردند که وقتی زمستان است و در محیط سرپوشیده هستید، پنجره‌ها را باز کنید تا هوا تغییر کند. آنها نمی‌دانستند این مسئله چقدر مصرف سوخت را بالا می‌برد. به همین جهت توصیه کردیم مردم در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند.

دولت از بیت کوین استفاده نمی‌کند

واعظی در مورد شایعات استخراج بیت کوین توسط دولت هم گفت:

اینکه گفته می‌شود دولت از بیت کوین استفاده می‌کند، یک جفا است. دولت وارد این مسائل نمی‌شود اما در یک سال گذشته فشارهایی بود. دستگاه ماینر بیت کوین به شکل قاچاق وارد کشور شده بود که دستگاه کوچکی هم است و ورود آن کار سختی نیست. در جاهای مختلف استفاده می‌شده و فشار بر روی دولت آمد که به نوعی آن را ضابطه‌مند و قانونی کند.

او گفت:

مسئله بیت کوین دو بار در کمیسیون‌های دولت مطرح شد، کسانی که می‌خواهند از بیت کوین استفاده کنند باید از وزارت صمت اجازه بگیرند و وزارت نیرو هم تایید ‌کند که چگونه از آن استفاده کنند. بر این اساس، برای نصب در یک حدی اجازه‌هایی داده شده و معلوم است که آنها کجا هستند و می‌توانند با آنها ارتباط بگیرند و بگویند که مثلاً در ماه‌های تابستان یا روزهایی که وارونگی هوا هست، استفاده نکنید یا در روزهای سرد استفاده کنید.

مزارع بیت کوین در مرغداری‌ها

معاون رئیس‌جمهور در این باره گفت:

امروز در دولت ادعایی شد که علاوه بر کسانی که اجازه گرفتند، در برخی مرغداری‌ها و جاهای مختلف هم اینها استفاده می‌کنند که رییس‌جمهوری به وزارت اطلاعات و وزارت کشور دستور دادند با جدیت این مسئله را دنبال کنند و اگر در جایی از برق برای بیت کوین استفاده می‌شود، محکم با آنها برخورد کنند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

11 دیدگاه
Ali
Ali
3 سال قبل

بعد این قانونی‌شان چجوره اونوقت

Qasem
Qasem
3 سال قبل

نگفت از بیت کوین استفاده نمیکنه گفت از بیت کورن ،وگرنه خودش سلطان بیت کوین ه

saeed moghaddam
saeed moghaddam
3 سال قبل

با غیر مجاز ها برخورد می کنیم!!!!
دارای مجوز ها را هم برقشان را قطع می کنیم!!!

امیر
امیر
3 سال قبل

جالبه تو مصاحبه همش میگفت بیت کورن😂😂😂

آقای کریپتو
آقای کریپتو
3 سال قبل

فرمودن (بیت کورن) استخراج نمی کنیم.

farinoosh
farinoosh
3 سال قبل

من سر عمل جراحی بادستگاه داخل چشم بیمار بودم برق رفت ...استفاده از برق مردم برای مصارف شخصی بیت کوین واقعا غیر انسانیست

رضا
رضا
3 سال قبل
پاسخ  farinoosh

من متاسفم و برای شما وبیمارتون آرزوی سلامتی دارم ... ولی اینو مطمعن باشید قطع شدن برق زیر سر ماینرهای بیت کوین نیست ...این نابسامانی زیرسر خود وزارت نیرو هست و ناجوانمردانه مثل همیشه اینو میندازن گردن دیگران... مصرف برق ماینرها در حدی نیست که باعث قطعی برق بشه...دولتیها از ناآگاهی و عدم شناخت مردم عادی از این جریان سوء استفاده میکنن و خودشون و بی برنامگی خودشون رو زیر این جریان پنهان میکنن ....

Farshad Hatampoor
Farshad Hatampoor
3 سال قبل

أی آقا. این حرفا چیه. خودشون دارن بدنبال استخراج کننده‌ها میرن تا دستگاهها رو جمع کنن و بعدش خودشون با همون دستگاهها به نفع خودشون کار میکنند

Edward
Edward
3 سال قبل

هر کاری که امسال شماها وارید دخالت کردید

دیگه به فنا میره

شرلوک
شرلوک
3 سال قبل

اینا خودشونم استخراج میکنن...میدونن آینده داره....پس اول از خودشون باید شروع کنن..😊ارز دیجیتال از این به بعد جای پای خودش رو محکمتر خواهد کرد..

wwe2020
wwe2020
3 سال قبل

وضع اقتصاد ایجاب میکنه که برخی افراد دست به چنین کاری بزنند