امکان خرید از آمازون با شبکه لایتنینگ بیت کوین فراهم شد

امکان خرید از آمازون با شبکه لایتنینگ بیت کوین فراهم شد

دارندگان بیت کوین اکنون می‌توانند از طریق شبکه‌ی لایتنینگ، از فروشگاه‌های آنلاین مانند آمازون خرید کنند.

استارتاپ پرداخت با ارزهای دیجیتال مون (Moon)، امروز اعلام کرد که هر کیف پول لایتنینگ هم‌اکنون می‌تواند از طریق افزونه‌ی مرورگر مون مورد استفاده قرار گیرد. پیش از این ویژگی لایتنینگ، حدود ۲۵۰ کاربر آزمایشی، با متصل کردن افزونه‌ی مرورگر به حساب‌های صرافی‌هایی مانند کوین بیس، از Moon برای پرداخت با ارزهای دیجیتال در فروشگاه‌های آنلاین استفاده کرده‌اند.

امکان خرید از آمازون با شبکه لایتنینگ بیت کوین فراهم شد

کن کروگر (Ken Kruger)، مدیر عامل استارتاپ مون

کن کروگر (Ken Kruger)، مدیر عامل مون، به سایت کوین دسک گفت:

این افزونه، یک پاپ آپ QR code متشکل از یک نشانه‌ی دریافت لایتنینگ را به شما نشان خواهد داد و اگر به هر دلیلی نمی‌توانید از QR code استفاده کنید، آن را کپی کرده و با هر کیف پول لایتنینگ دلخواه، پرداخت را انجام دهید.

برای بیشتر روشن شدن این موضوع باید گفت که خود سایت آمازون هیچ‌گاه با بیت کوین سر و کار نخواهد داشت.

کروگر از مشخص کردن این موضوع که کدام یک از نهادهای مالی سنتی در حال تلاش برای تبدیل بیت کوین به ارز فیات در بک‌اند سایت آمازون هستند تا بازرگانان آمازون بتوانند ارز فیات در قبال محصولات خود دریافت کنند، سر باز زد. با این حال، وی افزود که تا سال ۲۰۲۰، این ویژگی به وجود آمده توسط لایتنینگ، تقریباً روی هر فروشگاه‌ آنلاین، صرف نظر آن که بیت کوین را به طور مستقیم می‌پذیرد یا خیر، کار خواهد کرد. کروگر اذعان داشت:

هیچ بازرگانی به طور مستقیم درگیر نخواهد شد.

وی توضیح داد که Moon، همچنین کانال‌های پرداختی را مدیریت می‌کند و صرفاً یک رابط کاربری ساده برای ارسال پرداخت‌ها ارائه می‌دهد. وی اذعان داشت:

ما در حال ادغام شبکه‌های ویزا و مستر کارت هستیم و بخشی از هزینه‌های تبادلی را که بازرگانان هر بار که تراکنشی از کارت اعتباری خود دریافت می‌کنند می‌پردازند، دریافت می‌کنیم.

استارتاپ مون، سال گذشته در نیویورک راه‌اندازی شد و به دست ۳ نفر، تنها با  ۱۰۰ هزار دلار سرمایه از سوی شتاب‌دهنده‌ای به نام آنترپرنرز روندتیبل اکسسلیتر (Entrepreneurs Roundtable Accelerator)، گسترش یافت.

امکان خرید از آمازون با شبکه لایتنینگ بیت کوین فراهم شد

مورات آکتیهانوگلو، مدیر عامل Entrepreneurs Roundtable Accelerator

مورات آکتیهانوگلو (Murat Aktihanoglu)، مدیر عامل این شتاب‌دهنده به سایت خبرگزاری کوین دسک گفت که از نظر او، استارتاپ مون یکی از کسب و کارهای سرآمد است که ظرف پنج سال آینده، توانایی‌های سودآوری خواهد داشت. او هم‌چنین اظهار داشت:

ما در Moon، به عنوان یک شرکت سبد سهام بلندمدت سرمایه‌گذاری کردیم.

در همین حال، کروگر گفت که این استارتاپ قصد دارد تا در سال ۲۰۱۹، نسخه‌ی اولین دور جذب سرمایه خود را آغاز کند. برنامه بعدی آنها پیش بردن برنامه‌هایی در جهت یادگیری از رفتار کاربران خواهد بود. کروگر در این خصوص می‌گوید:

فرصت‌های زیادی برای کمک به حل برخی از مشکلات قابلیت استفاده و دعوت مردم به شبکه‌ی لایتنینگ و در نتیجه، افزایش مقبولیت آن، وجود دارد. ما می‌خواهیم با گروه‌های مردمی دیگری ارتباط برقرار کنیم تا ببینیم که آن‌ها چه کاری انجام می‌دهند، روی چه چیزی کار می‌کنند و آیا شکاف‌های قابل توجهی وجود دارد یا خیر. ما دوست داریم این کار را آغاز و هر زمان که ممکن بود کمک کنیم.

بنا بر به روز رسانی انجام‌شده در سایت کوین دسک، قابلیت این افزونه‌ی شبکه‌ی لایتنینگ، همچنان توسط فروشگاه وب کروم در حال بازبینی است و انتظار می‌رود که روز چهارشنبه راه‌اندازی شود.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
حسن
حسن
۵ سال قبل

چجوری باید حسابشو باز کنیم