سیاست‌گذاران آمریکایی در تلاش برای مشخص کردن تعریف بلاک چین

سیاست‌گذاران آمریکایی در تلاش برای مشخص کردن تعریف بلاک چین

دوریس ماتسوی (Doris Matsui) نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا و برت گاتری (Brett Guthrie) نماینده جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی، برای ساخت کارگروهی جهت تعریف عام و مشترک بلاک چین، لایحه‌ای ارائه دادند.

به عقیده این دو نماینده حاضر در کمیسیون‌های فرعی ارتباطات و فناوری و تجارت دیجیتال و حمایت مصرف‌کننده از کمیسیون انرژی و بازرگانی، بلاک چین برای اقتصاد و دولت می‌تواند مفید واقع شود.

ماتسوی، در اظهاراتی که از پیش آماده کرده بود، اذعان داشت:

فناوری بلاک چین می‌تواند منجر به تغییر اقتصاد دیجیتال جهانی شود. فرصت‌های که برای جایگزینی با این فناوری وجود دارد از شفافیت بالا، افزایش راندمان و امنیت در زنجیره تأمین گرفته تا طیف گسترده‌ای از دسترسی‌های مدیریتی فرصت‌طلبانه را شامل می‌شود.

سیاست‌گذاران آمریکایی در تلاش برای مشخص کردن تعریف بلاک چین

دوریس ماتسوی (Doris Matsui)

ماتسوی اشاره داشت لایحه قانونی H.R. ۶۹۱۳ که «سند ارتقاء بلاک چین در سال ۲۰۱۸» نام دارد، ذی‌نفعان را گردهم جمع می‌کند تا تعریف عمومی برای بلاک چین ارائه دهند. همچنین این لایحه فرصت‌هایی برای ترویج نوآوری‌های جدید در این حوزه پیشنهاد می‌دهد.

گاتری، نماینده جمهوری‌خواه نیز در این مورد افزود:

با دیجیتالی شدن اقتصاد ما، سازمان‌ها و تشکیلات بیشتری به‌منظور پیگیری تراکنش‌ها به بلاک چین روی می‌آورند. بلاک چین می‌تواند منبع فوق‌العاده‌ای برای ابداعات و فناوری محسوب شود، ولی در ابتدا ما باید تعریف دقیقی نسبت به این فناوری ارائه دهیم و چگونگی استفاده از آن را دریابیم.

سیاست‌گذاران آمریکایی در تلاش برای مشخص کردن تعریف بلاک چین

برت گاتری (Brett Guthrie)

کارگروهی برای دورهم نشاندن ذی‌نفعان

طبق این لایحه، وزارت بازرگانی ایالات‌متحده آمریکا مکلف است کارگروهی جهت تعریف موردتوافق اعضا حول این فناوری تشکیل دهد. همچنین این کارگروه از اداره ملی ارتباطات و اطلاعات (NTIA) و کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) برای مطالعه تأثیر پتانسیل‌های بلاک چین در سیاست‌گذاری و فرصت‌های پذیرش این فناوری، در راستای بهبود عملکرد دولت فدرال بهره خواهد گرفت.

در حال حاضر ایالت‌های مختلف از تعاریف متفاوتی برای بلاک چین استفاده می‌کنند. این لایحه پیشنهادی ذی‌نفعان را برای ارائه تعریف عام و مشترکی از بلاک چین گرد هم خواهد آورد.

اقدام ایالات مختلف در این باره

در ایالت کالیفرنیا پیش‌ازاین لایحه AB-2658 که برای تشخیص بلاک چین در دستورالعمل بیمه چارچوب قانونی به‌کار می‌رود، تصویب‌شده است. این لایحه در راستای اصلاحی برای تعریف قانونی فناوری بلاک چین ارائه‌شده بود.

همچنین داگ دوسی (Doug Ducey) فرماندار ایالت آریزونا نیز اخیراً قانون معروف لایحه فناوری بلاک چین/شرکت‌ها را تصویب کرده است که به‌واسطه آن امنیت اطلاعات و امضاهای ثبت‌شده از طریق قراردادهای هوشمند و فناوری بلاک چین تأمین می‌شود و اعتبار این داده‌ها که توسط شرکت‌ها ذخیره و به اشتراک گذاشته می‌شوند، حفظ خواهد شد.

فرماندار ایالت دلاویر نیز سال گذشته قانونی در ارتباط با ثبت معاملات سهام در بلاک چین، به امضا رسانده است.

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه