ترامپ عضو سابق هیئت‌مدیره ریپل را عفو کرد

ترامپ عضو سابق هیئت‌مدیره ریپل را عفو کرد

دونالد ترامپ پیش از ترک کاخ سفید، دستور عفو افرادی زیادی از جمله کن کورسان (Ken Kurson)، عضو سابق هیئت‌مدیره ریپل و بنیان‌گذار رسانه مدرن کانسنسوس (Modern Consensus) را صادر کرد.

به گزارش کوین دسک، کورسان یکی از ۷۳ نفری بود که ترامپ امروز و ۱۲ ساعت مانده به پایان دوران ریاست جمهوری خود دستور عفو آنها را امضا کرد. ترامپ در دستوری جداگانه در مجازات ۷۰ نفر دیگر هم تخفیف اعمال کرد. در این میان خبری از عفو افرادی نظیر راس اولبریکت (Ross Ulbricht)، بنیان‌گذار وب‌سایت جاده ابریشم (Silk Road)، جولیان آسانژ (Julian Assange)، ‌بنیان‌گذار وب‌سایت افشای اطلاعات ویکی‌لیکس (Wikileaks) و ادوارد اسنودن (Edward Snowden) نبود. اسنودن پیش‌تر متهم شده بود که اطلاعات محرمانه دولتی را منتشر کرده است.

استیو بنون (Steve Bannon)، استراتژیست کمپین ترامپ با جرم کلاهبرداری، لیل وین (Lil Wayne)، رپر مشهور با جرم حمل سلاح گرم و کوداک بلک (Kodak Black)، با جرم حمل سلاح، از جمله افرادی بودند که ترامپ دستور عفو آنها را صادر کرد.

کورسان ماه اکتبر ۲۰۲۰ (آذر) به جرم ایجاد مزاحمت سایبری برای همسر سابق خود به زندان محکوم شده بود. طبق گزارش نیویورک تایمز، او پس از آنکه به اطلاعات تماس همسرش دسترسی پیدا کرد، پیام‌های تهدید برای او ارسال می‌کرده است. از دیگر اتهامات او می‌توان به نصب نرم‌افزار ضبط کلیدهای فشرده‌شده روی کیبورد و واردکردن اتهامات نادرست به یکی از کارکنان سابق خود اشاره کرد.

در نامه عفو کورسان آمده است:

در یک نامه رسا به مسئولین پرونده، همسر سابق آقای کورسان در نامه‌ای از جانب او، اعلام کرد که هیچ‌گاه این دادرسی و بازداشت مدنظر او نبوده است و به‌صورت پیاپی از اف‌بی‌آی خواسته بود تا پرونده را رها کنند. وکیلی استخدام کرد تا از من در مقابل یک دور بازجویی دیگر محافظت کند. بیزاری بی‌نهایت خودم را نسبت به این بازداشت و اخبار منتشرشده در مورد آن اعلام می‌کنم.

در این نامه از کورسان به‌عنوان یک «رهبر مدنی» یاد شده است. نباید فراموش کرد که کورسان از دوستان داماد ترامپ و مشاور او، جرد کوشنر (Jared Kushner)، است.

شاید نبود نام راس اولبریکت در میان افراد عفوشده، ناامیدی بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال را به‌دنبال داشته است. مدت‌هاست که کمپین‌های مختلفی برای عفو او در فضای اینترنت تشکیل می‌شود. توماس ماسی (Thomas Massie)، نماینده جمهوری‌خواه ایالت ویرجینای غربی، از جمله افرادی است که حمایت خود را از عفو اولبریکت و اسنودن اعلام کرده بود.

ترامپ بعد از ظهر امروز (به‌وقت آمریکا)، جای خود را در کاخ سفید به جو بایدن خواهد داد. این در حالی است که تا آخرین ثانیه ریاست‌جمهوری، ترامپ می‌تواند دستور عفو افراد مختلف را بدهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
پدارم جوان
پدارم جوان
3 سال قبل

همون های که بیشتر نیاز داشتن عفو بشوند رو عفو نکرد :-(