افزایش ذخیره اتر توسط نهنگ‌ها؛ منتظر جهش قیمت باشیم؟

افزایش ذخیره اتر توسط نهنگ‌ها؛ منتظر جهش قیمت باشیم؟

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های اتریوم در حال خارج‌کردن موجودی حساب‌های خود از صرافی‌ها هستند. این اتفاق نشان می‌دهد که اعتماد اشخاص برخوردار از سرمایه‌ خالص کلان در میان‌مدت به اتریوم افزایش یافته است.

به گزارش کریپتو اسلیت، طی دو ماه اخیر، میزان اترهای موجود در حساب‌های صرافی‌ها با کاهشی بیش از ۲۰ درصد مواجه شده و جریان خروج اتر از صرافی‌ها به‌طور چشم‌گیری سرعت گرفته است.

ازآنجاکه سرمایه‌گذاران معمولاً با نیت فروش دارایی، آن را به حساب‌های خود نزد صرافی‌های واریز می‌کنند، خروج اتر از صرافی‌ها می‌تواند نشانه‌ای دال بر کاهش رغبت سرمایه‌گذاران به فروش دارایی‌ خود باشد.

نمودار جابه‌جایی موجودی‌های کلان نهنگ‌های برتر اتریوم
جابه‌جایی موجودی‌های کلان نهنگ‌های برتر اتریوم. منبع: سنتیمنت

می‌توان از سه عامل کلیدی نام برد که باعث شده نهنگ‌ها موجودی خود را در میان‌مدت از صرافی‌ها بیرون بکشند.

اولین عامل، سرعت‌گرفتن روند توسعه اتریوم ۲.۰ و بازنگری در نقشه راه مقیاس‌پذیری آن است که به‌تازگی از سوی ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم معرفی شده است. عامل دوم، تقاضای فزاینده ایجادشده از سمت اپلیکیشن‌های حوزه دیفای است که توانسته شالوده‌های اتریوم را تقویت کند. سومین عامل هم تکانه قدرتمند بیت کوین است که می‌تواند به دیگر ارزهای دیجیتال بازار نیز سرایت کند.

پژوهشگران سنتیمنت (Santiment)، پلتفرم تحلیلی داده‌های درون‌زنجیره‌ای بر این باورند که:

۱۰ نهنگ برتر اتریوم همچنان در حال جابه‌جایی موجودی خود به کیف پول‌های مستقل از صرافی‌ها هستند. کاهش ۲۰.۵ درصدی اترهای موجود در حساب‌های صرافی‌ها طی دو ماه اخیر نشان‌دهنده اطمینان نسبی دارندگان اتریوم از افزایش قیمت این ارز دیجیتال در آینده نزدیک است.

در سال ۲۰۲۰ به‌ویژه در سه‌ماهه‌های دوم و سوم، اتریوم توانست در بازیابی قیمت، از بیت کوین پیشی بگیرد.

هفته‌ گذشته نیز اتریوم توانست به‌آرامی به سطوح پیشین قیمت خود بازگردد.

با وجود تکانه کوتاه‌مدت نه‌چندان قدرتمند اتریوم، به‌نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نسبت به روند میان‌مدت این ارز دیجیتال خوش‌بین هستند.

یکی از اتفاقات مهمی که با آغاز سال ۲۰۲۱ برای اتریوم رقم می‌خورد، راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ و بهبود مقیاس‌پذیری این شبکه است. رایان شان آدامز (Ryan Sean Adams)، سرمایه‌گذار فعال در حوزه ارزهای دیجیتال بر این باور است که توسعه راهکارهای لایه دوم اتریوم و زنجیره‌های جانبی می‌تواند در سال پیش رو به یک روند عمده تبدیل شود.

ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم پیش‌تر گفته بود که راهکارهای لایه دوم اتریوم موسوم به رول‌آپ (Rollup) می‌توانند ظرفیت بلاک چین اتریوم را ۱۰۰ برابر افزایش دهند. به‌گفته وی، رول‌آپ‌ها و زنجیره‌های جانبی حتی بدون اتریوم ۲.۰ و شاردینگ می‌توانند به‌طور گسترده‌ای در افزایش مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم مؤثر باشند.

دست‌کم در میان‌مدت، این راهکارها می‌توانند بخشی از ظرفیت اشغال‌شده اتریوم از سوی پروتکل‌های دیفای را احیا کنند. آدامز می‌گوید:

این اتفاق قطعاً رخ می‌دهد. این روزها پروژه‌های جدیدی در حال تعریف است که به‌جای زنجیره‌ اصلی روی رول‌آپ‌ها و زنجیره‌های جانبی راه‌اندازی می‌شوند. این اتفاق به روندی بزرگ در سال ۲۰۲۱ بدل خواهد شد.

تلاقی دو عامل رشد فعالیت کاربران به‌دلیل گسترش دامنه دیفای و افزایش خوش‌بینی نسبت به مقیاس‌پذیری اتریوم باعث شده تا اعتماد نهنگ‌ها به این ارز دیجیتال احیا شود.

ناگفته نماند که به‌دلیل اصلاح بازار دیفای در فاصله زمانی میان ماه‌های سپتامبر (شهریور) تا اکتبر (مهر)، می‌توان انتظار داشت که طی ماه‌های آتی، قیمت اتریوم با اصلاح قیمت نیز مواجه شود. تثبیت نسبی بهای اتر تا حدی به رکود توکن‌های اصلی دیفای باز می‌گردد که توانسته‌اند از تکانه صعودی این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت بکاهند.

اگر بازار دیفای در فاصله میان ماه‌های نوامبر (آبان) تا دسامبر (آذر) بتواند توان خود را بازیابی کند، می‌توان شاهد افزایش تکانه صعودی اتریوم بود.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
shahab
shahab
6 ماه پیش

اتریوم در آستانه ورود به محدوده قیمتی 550 تا 680 دلار هستش و بعد از یک دوره انباشت کوتاه مدت در این محدوده در سال 2021 به رشد خودش تا محدوده 1500 تا 1700 دلار ادامه خواهد داد والبته اگر میزان موفقیت اتریم 2 بیشتر از حد تصور باشد امکان رشد تا 2500 دلار نیز برای آن متصور خواهد بود

سیاوش ربی
سیاوش ربی
6 ماه پیش
پاسخ  shahab

من تا اسفند امسال عدد ۲۰۰۰ و شهریور سال آینده عدد ۲۴۰۰۰ دلار رو برای اتر دیدم

محمد
محمد
6 ماه پیش

مقاومت ۴۰۰ رو بشکنه ۴۶۰ رو میبینیم

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off