پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

این احتمال وجود دارد که شتاب قیمت بیت کوین در روزهای آینده بیش از پیش شود و همین مسئله ممکن است به رشد ارزهای دیجیتال مثل اتریوم، یونی سواپ، اینترنت کامپیوتر و آوی منجر شود.

به گزارش کوین تلگراف، نظرسنجی اخیر شبکه سی‌ان‌بی‌سی نشان می‌دهد که تنها ۶ درصد از مدیران سرمایه‌گذاری انتظار رسیدن قیمت بیت کوین به ۶۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ را دارند. این نظرسنجی که در بین گروهی از مدیران سرمایه‌گذاری برگزار شد، نشان می‌دهد که ۴۴ از این مدیران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین تا پایان امسال به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار برسد. ۲۵ درصد از شرکت‌کنندگان پیش‌بینی قیمت ۴۵,۰۰۰ دلاری را دارند و ۲۵ درصد دیگر معتقدند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۵۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که احساسات پیرامون بیت کوین همچنان منفی است. با این حال، محدودیت اخیر چین آن گونه که باید روی قیمت و سقوط آن تأثیر نداشت. این موضوع بیانگر آن است که سرمایه‌گذاران باهوش دست به معاملات هیجانی نمی‌زنند بلکه در کف اقدام به خرید می‌کنند.

ویلی وو (Willy Woo)، از تحلیل‌گران مطرح بازار بیت کوین، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده بود معامله‌گرانی که بیت کوین‌های خود را اوایل امسال فروخته بودند، حالا آرام‌آرام در حال انباشت هستند. به‌گفته ویلی وو، داده‌های درون زنجیره‌ای حاکی از احیای قیمت بیت کوین است.

نشریه استریت پیش‌تر عنوان کرده بود که صندوق پوشش ریسک پوینت ۷۲ (Point72) به‌دنبال ورود قدرتمند به حوزه ارزهای دیجیتال است. این صندوق متعلق به استیون کوهن (Steven Cohen) است و ورود آن به بازار ارزهای دیجیتال نشانه می‌دهد سرمایه‌گذاران نهادی به سطوح فعلی به‌عنوان کف قیمت نگاه می‌کنند.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در روزهای گذشته در بازه‌ای بین ۳۱,۰۰۰ تا ۴۲,۴۵۱ دلار در نوسان بوده است. پس از آن که فروشندگان ۲۲ ژوئن (۱ تیر) تا ۲۶ ژوئن (۵ تیر) موفق به تثبیت قیمت در زیر این محدوده نشدند، خریداران حالا در تلاش برای شکل‌دادن به یک روند احیا هستند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران موفق به رساندن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در ۳۴,۹۳۳ دلار شدند و حالا به‌دنبال آن هستند که قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۳۶,۵۹۷ دلار برسانند. واگرایی صعودیِ شاخص قدرت نسبی (RSI) حاکی از افزایش شتاب قیمت برای جهش بیشتر است.

اگر خریداران قیمت بیت کوین را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند، احتمال رالی تا ناحیه مقاومتی بین ۴۱,۳۳۰ دلار تا ۴۲,۴۵۱ دلار وجود دارد. انتظار می‌رود در این ناحیه شاهد مقاومت سنگین فروشندگان باشیم. اگر قیمت از این محدوده سقوط کند، احتمال نوسانات عرضی طی چند روز پس از آن وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل، کاهش قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و شکسته‌شدن ۳۲,۷۰۰ دلار ممکن است به تلاش دوباره فروشندگان برای کاهش قیمت به زیر ۳۱,۰۰۰ دلار منجر شود. در صورت موفقیت فروشندگان، مقصد بعدی قیمت حمایت پراهمیت ۲۸,۰۰۰ دلاری است.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد تشکیل الگوی مثلث صعودی هستیم که در صورت جهش و بسته‌شدن قیمت در بالای ۳۶,۶۷۰ دلار تکمیل می‌شود. اگر خریداران بتوانند این الگو را تکمیل کنند، احتمال جهش تا ۴۱,۰۰۰ دلار و پس از آن ۴۴,۵۳۵ دلار وجود دارد.

در سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۳۶,۶۷۰ دلار سقوط کند، فروشندگان سعی خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط روند مثلث بکشانند. اگر در انجام این کار موفق شوند، دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد و این مسئله ممکن است به کاهش قیمت به ۳۲,۷۰۰ دلار و پس از آن به ۳۱,۰۰۰ دلار بینجامد.

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم روز چهارشنبه به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲,۱۹۳ دلار رسید، اما خریداران نتوانستند قیمت را در سطوح بالاتر تثبیت کنند. یک روز پس از آن، فروشندگان یک بار دیگر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲ روزه کشاندند و سعی کردند خریداران را در تله گرفتار کنند.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با این حال، احیای قدرتمند قیمت از ۲,۰۱۸ دلار در روز جمعه نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده است و معامله‌گران در کف قیمت اقدام به انباشت اتریوم می‌کنند. نباید فراموش کرد که خریداران روز شنبه موفق شدند قیمت را بار دیگر به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند.

در حال حاضر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی هم در حال بازگشت به بالای ۵۲ است که نشان می‌دهد شتاب قدرت صعودی در حال افزایش است. احتمال رالی تا خط روند نزولی وجود دارد. در این سطح فروشندگان با قدرت به‌دنبال توقف روند صعودی خواهند بود.

این در حالی است که اگر شتاب قیمت افزایش پیدا کند و خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، ممکن است شاهد صعود تا ۲,۹۹۰ دلار باشیم. در صورتی که قیمت اتریوم از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲,۴۳۷ دلار سقوط کند و به زیر ۲,۰۰۰ دلار برسد، دیدگاه صعودی باطل می‌شود.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد شکل‌گیری الگوی سر و شانه وارونه هستیم. این الگو با جهش و بسته‌شدن قیمت در ۲,۲۸۰ دلار تکمیل شد. میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده اشباع خرید است که نشان می‌دهد کنترل بازار در اختیار خریداران است.

در طرف مقابل، اگر قیمت اتریوم بار دیگر به زیر ۲,۲۸۰ دلار برسد، می‌توان گفت که فروشندگان هنوز امید خود را از دست نداده‌اند و تلاش می‌کنند خریدارانی را که به‌شدت در حال خرید هستند گرفتار کنند. سقوط به زیر ۲,۰۰۰ دلار ممکن است باعث برتری دوباره فروشندگان در بازار شود. در این صورت احتمال سقوط دوباره تا حمایت کلیدی ۱,۷۲۸ دلار وجود خواهد داشت

یونی سواپ (UNI)

قیمت یونی سواپ ۲۲ ژوئن از ۱۳ دلار احیا شد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۹.۵ دلار رسید. این اولین بار پس از ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بود که یونی سواپ به این محدوده رسیده است. بسیاری از این اتفاق به‌عنوان نشانه‌ای صعودی یاد می‌کنند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده میانی است که نشان می‌دهد رفته‌رفته فروشندگان کنترل خود بر بازار را از دست می‌دهند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر احتمال رسیدن یونی سواپ به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۲.۹۹ دلار وجود دارد. انتظار می‌رود در این ناحیه شاهد مقاومت سنگینی از سوی فروشندگان باشیم. با این حال، اگر خریداران بتوانند جلوی سقوط بعدی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بگیرند بیانگر آن خواهد بود که احساسات حاکم بر بازار از فروش در رالی‌ها به‌سمت خرید در کف در حال تغییر است.

چنین موضوعی باعث می‌شود امیدها نسبت به افزایش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بیشتر شود. در این صورت، می‌توان گفت که قیمت روند صعودی خود برای رسیدن به مقاومت ۳۰ دلاری را آغاز می‌کند. در طرف مقابل، اگر قیمت سقوط کند و به زیر ۱۶.۹۳ دلار برسد، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت یونی سواپ را به ۱۳ دلار برسانند.

نمودار قیمت یونی سواپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی محدوده اشباع خرید قرار دارند که نشان می‌دهد در کوتاه‌مدت دست بالاتر در اختیار فروشندگان است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای مقاومت ۲۱ دلاری برسانند، شتاب قیمت افزایش پیدا می‌کند و می‌توان انتظار رالی به ۲۵ دلار و پس از آن به ۲۷ دلار را داشت.

در طرف مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، حمایت اصلی بعدی ۱۷ دلار خواهد بود. شکسته‌شدن این حمایت بیانگر آن است که معامله‌گران همچنان در سطوح بالاتر اقدام به فروش می‌کنند. ممکن است در صورت بروز این شرایط قیمت به ۱۵ دلار برسد.

اینترنت کامپیوتر (ICP)

پس از سقوط وحشتناک قیمت اینترنت کامپیوتر از ۴۹۷ دلار، این ارز دیجیتال حالا به دنبال آن است که در ۲۸.۳۱ کف قیمت خود را ثبت کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۳ دلار صاف شده است و شاخص قدرت نسبی هم پس از رسیدن به کف ناحیه اشباع فروش، در حال افزایش است که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۶۰ دلار برسانند، قیمت اینترنت کامپیوتر می‌تواند الگوی کف ۱۲۳ را شکل دهد. در این صورت احتمال جهش تا ۷۲.۶۱ دلار وجود دارد. به‌علاوه، اگر خریداران بتوانند جلوی سقوط بعدی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بگیرند، بیانگر آن است که روند صعودی آغاز شده است.

در طرف مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر ۴۱.۴۴ دلار برسد، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را تا کف تاریخی در ۲۸.۳۱ دلار پایین بکشند. شکسته‌شدن این حمایت می‌تواند باعث تشدید وضعیت نزولی قیمت اینترنت کامپیوتر شود.

نمودار قیمت اینترنت کامپیوتر
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد تقاطع صعودی میانگین‌های متحرک بودیم و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت است که نشان از بازگشت خریداران به بازار دارد. با ین حال، به نظر نمی‌رسد فروشندگان به این سادگی‌ها تسلیم شوند و از ۵۲ دلار دفاع خواهند کرد.

اگر قیمت این ارز دیجیتال از این سطوح کاهش پدیا کند ولی در میانگین‌های متحرک احیا شود، می‌توان گفت که معامله‌گران در سطوح پایین‌تر اقدام به انباشت می‌کنند. خریداران در این حالت سعی خواهند کرد قیمت را به بالای ۵۲ دلار و پس از آن ۶۰ دلار برسانند.

موفقیت آنها می‌تواند جرقه روند صعودی تازه‌ای را روشن کند. نقطه مقابل این شرایط، جایی است که قیمت به زیر ۴۰ دلار برسد. در این صورت احتمال رسیدن دوباره به کف تاریخی وجود دارد.

آوی (AAVE)

قیمت آوی روز سه شنبه به بالای خط روند نزولی خود رسید که نشان می‌داد شتاب نزولی قیمت در حال کاهش است. فروشندگان سعی کردند احیای قیمت را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵۲ دلار) متوقف کنند، اما موفق به رساندن قیمت به زیر خط روند نزولی نشدند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران در کف اقدام به خرید کرده‌اند.

نمودار قیمت آوی
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران روز شنبه قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند که بیانگر تغییر روند احتمالی است. این احتمال وجود دارد که فروشندگان به‌دنبال تبدیل حمایت ۲۸۰ دلاری به یک مقاومت باشند، اما اگر خریداران مانع از رسیدن قیمت به زیر ۲۱۵.۶۲ دلار شوند، احتمال عبور از مقاومت پیش رو وجود خواهد داشت.

این اتفاق راه را برای رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۲۱ دلار و پس از آن ۴۰۰ دلار مهیا می‌کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی در محدوده میانی است که نشان‌دهنده تصمیم خریداران برای بازگشت قدرتمند به بازار است. در صورتی که قیمت آوی از سطوح فعلی به زیر ۲۱۵.۶۲ دلار سقوط کند، این دیدگاه صعود باطل می‌شود. در این صورت ممکن است شاهد سقوط دوباره به کف ۲۲ ژوئن در ۱۷۰.۱۰ دلار باشیم.

نمودار قیمت آوی
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که الگوی نیم دایره کف با جهش و بسته‌شدن قیمت در بالای ۲۸۰ دلار تکمیل می‌شود. هدف این الگو ۲۸۹ دلار است، اما رسیدن به این سطح کار چندان آسانی نیست و فروشندگان سعی خواهند کرد جلوی جهش را در ۳۴۰ دلار بگیرند.

میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد دست بالاتر در اختیار خریداران است. در صورتی که قیمت از سطوح فعلی کاهش پیدا کند، ولی در میانگین‌های متحرک احیا شود، بیانگر مثبت‌شدن احساسات و انباشت توسط خریداران است. در صورتی که قیمت در زیر ۲۱۵ دلار بسته شود، این دیدگاه اعتبارش را از دست می‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Hodor
Hodor
2 سال قبل

عالی بود ممنون

Amirchamcham
Amirchamcham
2 سال قبل

سلام عرض ادب میخواستم بگم چه آرزوهایی خوب است بخریم برا 15 روزه