atlasarzdigital

تام لی، پیش بینی خود در مورد بیت کوین را نصف کرد؛ قیمت 15,000 دلاری تا پایان سال 2018 !

تام لی، پیش بینی خود در مورد بیت کوین را نصف کرد؛ قیمت 15,000 دلاری تا پایان سال 2018 !

شناخته شده ترین چهره وال استریت در زمینه پیش بینی های صعودی قیمت ارزهای دیجیتال، هدف پیش بینی قیمتی قبلی خود را تقریباً به نصف کاهش داد.

تام لی، بنیانگذار شرکت مشاوران بین المللی Fundstrat پیش بینی قبلی خود درباره قیمت بیت کوین در پایان سال 2018 را از 25 هزار دلار به 15 هزار دلار کاهش داده است که با این حال، هنوز هم بسیار بالاتر از نرخ معامله شده این ارز دیجیتال در روز جمعه است.

به عقیده تام لی عامل اصلی، نقطه سر به سر بیت کوین یا همان سطحی بوده که محل تلاقی هزینه های ماینینگ و قیمت معامله است. بنا به اعلام تیم تحقیقاتی Fundstrat، این سطح در مورد ماینر S9 تولید شده توسط شرکت بیت مین، از برآورد 8,000 دلاری قبلی خود، به 7,000 دلار کاهش یافته است. بر این اساس، لی تخمین می زند که قیمت بیت کوین می تواند به 2.2 برابر نقطه سر به سر جدید، یعنی قیمت 15,000 دلار برسد.

اما اکنون بیت کوین بسیار پایین تر از این پیش بینی و در محدوده قیمتی 5.539 دلاری معامله می‌شود. در طی این هفته بسیاری از ارزهای دیجیتال اصلی، شاهد نوسانات منفی دو رقمی بوده و بیت کوین پایین ترین قیمت سال خود را به ثبت رسانید.

تام لی، پیش بینی خود در مورد بیت کوین را نصف کرد؛ قیمت 15,000 دلاری تا پایان سال 2018 !

با این حال، لی در مورد ترمیم بازار شرط بست. وی روز جمعه در طی یادداشتی به مشتریان خود گفت که حتی در طی بازار نزولی قبلی که بین سال های 2013 تا 2015 رخ داد، هیچ کدام از حرکات نزولی که پایین تر از نقطه سر به سر جریان داشتند، پایدار نبودند.

لی، که پیش از این به عنوان استراتژیست ارشد ارزش سهام در بانک جی.پی مورگان فعالیت می کرد، گفته است که شکست سطح حمایت روانی بیت کوین در قیمت 6,000 دلاری، منجر به ایجاد موج جدیدی از بدبینی شده است. اما معتقدیم که نوسانات منفی در فضای احساسی بازار، مخرب تر از مفاهیم فاندامنتال است.

بنا به اظهارات لی، بخش عمده ای از نوسانات قیمتی، ناشی از «رویدادهای مخصوص به ارزهای دیجیتال» هستند که مرتبط با بحث و جدل هایی بوده که پیرامون ارز دیجیتال بیت کوین کش رخ داده است. در طی هفته اخیر، جامعه ارزهای دیجیتال شاهد مشاجره توئیتری حول محور هارد فورک بیت کوین کش بوده است.

طی اکثر روزهای ماه اکتبر به نظر می رسید که بیت کوین نسبت به فروش های یکجا و ارزان قیمت، مقاوم شده است. این ارز دیجیتال قبل از سقوط از پرتگاه، به راحتی در محدوده قیمتی 6400 دلار خرید و فروش می شد.

با این حال، لی همچنان به دلیل افزایش مشارکت سرمایه گذاران نهادی، روند صعودی را برای بیت کوین تا پایان سال میلادی جاری متصور است. بنا به گفته وی، راه اندازی Bakkt توسط شرکت های آیس، استارباکس و مایکروسافت، و همچنین ورود فیدلیتی به بازار ارزهای دیجیتال، بخشی از توسعه گسترده زیرساخت های لازم برای مشارکت سرمایه گذاری های سازمانی است.

منبع: cnbc

 

27
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
15 رشته دیدگاه‌ها
12 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
26 نویسندگان دیدگاه‌ها
danteامیناحسان تيموريفرزین خانلوdante نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

احمد
احمد

تام لی (=خوشمزه) آخر خودشم نصف میشه

@BTC
@BTC

قيافش چقدر باحال شده مردك اين قيافه بيشتر بهش مياد ??
سلام دوستان من عزيزان،كساني ممكنه من را بشناسن يا اينكه نشناسن مهم نيست فقط يادتان باشد حرفي رو كه هميشه براي اين پيشبيني هاي مزخرف و چرت ميزدم رو دوباره ميگم دوستان عزيز لطفا لطفا بيشتر از اين سرمايه خود را از دست ندهيد خدا ميدونه كساني كه روي قيمت 18000 دلار يا يه كم بالا يا پايين خريدن چقدر ضرر كردن به خاطر پيش بيني هاي دروغين اين و أمثال اينها (جان مك افي) چند بار گفتم دوباره هم ميگم معلومه كسي كه مقدار زيادي از سهم ارزهاي ديجيتال رو در اختيار داره همانند اين شياد به خودش جرّأت ميده و مياد پيش بيني هاي دروغين رو ميده به مردم ساده اي مثل من و شما چون سهم خوبي توي اين بازار داره أمثال من و شما اين رو ثروتمند كرديم يادتان نرود درسته ؟ اگه جوابي براي حرف اخرى داريد خوشحال ميشم بشنوم ? من هميشه به دوستان در مقاله هاي قبلي هم ميگفتم كه قيمت روند نزولي داره و از اين هم پايين تر خواهد رفت مطمئن باشيد

باتشكر از دوستاني كه متوجه حرف هاي من شدند و حرفم رو گرفتن

سارا
سارا

من این صفحه رو بوکمارک میکنم؛ تاریخ دقیقی تعیین نمیکنم؛ اما منتظر میشم تا حرفهای شما رو مجددا بهتون یادآوری کنم؛ امیدوارم روزی که حرفاتون بهتون یادآوری شد بتونیم تصویری از خودتون رو هم ببینیم.

dante
dante

… دوست عزیز

اولا : شما میگید که پیش بینی نمیشه کرد و به این همه اساتید بزرگ تهمت شیاد میزنید و بعد خودتون پیش بینی میکنید و میگید که (( قیمت از این هم پایین تر خواهد رفت مطمئن باشید )) ؟؟؟

دوما : من و شما در حدی نیستیم که بخواهیم در این بازار اظهار نظر کنیم البته جدا از دوستانی که با دلیل نظر میدن …

کریپتو کارنسی اولین اجماع اقتصادی جهانی در طول تاریخه … جایی که برای اولین بار تمام مردم جهان به صورت انلاین با هم معامله میکنن ( به قول اون مقاله نسل جدید بورس است یعنی بورس انلاین و 24 ساعته )

پارسال زمانی که قیمت بیت کوین زیر هزار دلار بود آقای لی پیش بینی کرد که به 19 هزار دلار میرسه و رسید و امسال هم حتما 15 هزار رو رد میکنه …. ایشون تحلیل میکنه نه مثل شما که همینجوری پیش بینی میکنید …..

dante
dante

(( قیمت از این هم پایین تر خواهد رفت مطمئن باشید )) … دوست عزیز اولا : شما میگید که پیش بینی نمیشه کرد و به این همه اساتید بزرگ تهمت شیاد میزنید و بعد خودتون پیش بینی میکنید دوما : من و شما در حدی نیستیم که بخواهیم در این بازار اظهار نظر کنیم البته جدا از دوستانی که با دلیل نظر میدن …
کریپتو کارنسی اولین اجماع اقتصادی جهانی در طول تاریخه … جایی که برای اولین بار تمام مردم جهان به صورت انلاین با هم معامله میکنن ( به قول اون مقاله نسل جدید بورس است یعنی بورس انلاین و 24 ساعته )

پارسال زمانی که قیمت بیت کوین زیر هزار دلار بود آقای لی پیش بینی کرد که به 19 هزار دلار میرسه و رسید و امسال هم حتما 15 هزار رو رد میکنه …. ایشون تحلیل میکنه نه مثل شما که همینجوری پیش بینی میکنید …..

امیر
امیر

اونایی که به کامن های دوستانی که میگن قیمت افت میکنه منفی میدن همشون یا تریدر هستند که ارز دارند یا کسانی هستند که در شرف خرید ارز هستند، این نشون میده که ما همیشه سعی میکنیم احساسی رفتار کنیم تا پایان 2018 چیزی نمونده و این که نظر آقای تاملی هم به میزان 1000 دلار (دو برابر نرخ فعلی بیت کوین ؛ یکم کمتر …) تغییر کرده یعنی ایشونم محاسباتش اشتباه بوده پس نباید کورکورانه نظر تحلیل گرا رو قبول کنیم چون مشخص نیست پشت صحنه قضیه چیه که ایشون انقدر دارن مشاوره رایگان به همه تریدرها میدن ، تحلیل گران بزرگی هم هستند که قیمت 1000 دالار رو برا بیت کوین پیش بینی کرده اند که نباید نظر اونارو نادیده گرفت من نمیگم بیت کوین گرون نمیشه یا افت میکنه در کل منظورم اینه که ما همیشه سعی میکنیم احساسی رفتار کنیم و این قضیه آفت این سیستم هست.
با آرزوی موفقیت و سودی فراوان برای همه تریدر های عزیز
انشالله 2019/01/01 شروع خوبی براتون باشه

احسان تيموري
احسان تيموري

دوست عزيز چشم بسته غيب گفتي خوب معلومه اونايي كه اينجا مشاركت ميكنن تو اين حوزه فعاليت ميكنن شما يه مقدار روي ذهنت كار كن. حالا من در مورد شما غيب گويي كنم شما نه ماينري نه تريدري شما صد در صد كارمند يه شركت معمولي هستي و سر ماه يه حقوق ١٢٠٠ داري. البته جسارت به كارمندها نميكنم و دست همشون رو ميبوسم. منظورم اينه كه موفقيت نياز به حركت و تلاش و فكر و مهمتر از همه ريسك داره. بيايد يه مقدار پخته تر و به روزتر عمل كنيم به جاي اين كه همه رو بكوبيم و انتقاد كنيم. دوست دار همتونم ممنن

امین
امین

تیموری احتمالا خودت صرافی داری
موقع فروش گرونتر از دلار نقدی
و
موقع خرید حداقل 10 یا 15 درصد ارزونتر می خری
سود فقط مال شما صرافی هاست
چرا صرافی های نا محترم خودتون هولد نمی کنین وقتی بیت کوین می خواد بشه 1 میلیون دلار ؟؟؟
چرا ترید نمی کنین و این همه خودتون رو به درد سر می دازین ؟؟؟
چرا صرافی ها دوست دارن فقط اخبار مثبت رو توی کانال هاشون بزارن ؟؟؟

حمید رضای
حمید رضای

سلام دوستان اوضاع جهانی و همچنین حمایت دنیا زیاد جالب نیست در حد حرف از ارز دیجیتال پشتیبانی میکند ولی در عمل خبری نیست و اقدامی صورت نمیگیره نظر من اینه تا پایان سال ۲۰۱۸ حدود ۷۰۰۰ میرسه

احمد
احمد

چه عکس قشنگی انتخاب کردید:))) احتمالا وقتی که بیت کوین شدید اومد پایین این قیافش شده بوده و ازش عکس گرفتن 🙂

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تام لی، پیش بینی خود در مورد بیت کوین را نصف کرد؛ قیمت 15,000 دلاری تا پایان سال 2018 ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.