تام لی همچنان بر پیش بینی قیمت ۱۵,۰۰۰ دلاری بیت کوین تا پایان سال تاکید دارد !

تام لی همچنان بر پیش بینی قیمت ۱۵,۰۰۰ دلاری بیت کوین تا پایان سال تاکید دارد !

علیرغم سقوط اخیر بازار، «تام لی» چهره شناخته شده وال استریت در مقوله پیش بینی های صعودی بیت کوین، به تازگی در طی مصاحبه ای با شبکه CNBC در تاریخ سه شنبه ۲۰ نوامبر، بر پیش بینی جدید خود مبنی قیمت ۱۵هزار دلاری بیت کوین در پایان سال، تاکید کرد.

سرپرست تحقیقات سازمان مشاوران بین المللی Fundstrat، در اظهارات اخیر خود به این موضوع اشاره کرد که دو نوع بازیگر در صحنه بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. کسانی که صرفاً از آن استفاده می کنند و صاحب کیف های پول ارز دیجیتال هستند و کسانی که به جنبه سرمایه گذاری خطرپذیر بازار تعلق دارند. بنا به گفته های لی، این دو دسته از افراد حاضر در بازار ارزهای دیجیتال، باید برای نوعی تعامل با یکدیگر راهی پیدا کنند تا سرمایه گذاران در سقوط های این چنینی، به شدت آسیب نبینند.

لی در حالی که هنوز هم به پیش بینی خود در مورد جهش بازار تاکید کرد، پذیرفت که بازار ارزهای دیجیتال قطعاً دچار گونه ای از «توسعه منفی» شده که نشان دهنده حرکت نزولی آن است.

با این حال، لی خاطر نشان کرد که سرمایه گذاران سازمانی ارزهای دیجیتال توسط روند نزولی اخیر بازار لزوماً آسیب ندیده اند. حتی علیرغم سقوط شدیدی که امروز اتفاق افتاده و قیمت بیت کوین را تا ۴,۲۳۷ دلار نیز رساند. در این راستا، وی به نقش برجسته مشارکت نهادی در این صنعت تاکید کرده و ادعا نمود که مشخصاً این بخش از بازار، موج پذیرش بعدی را در آینده به وجود خواهد آورد.

تام لی همچنان بر پیش بینی قیمت 15,000 دلاری بیت کوین تا پایان سال تاکید دارد !

بنا به اظهارات لی، دو عامل کلیدی وجود دارد که به زودی تمایل سرمایه گذاران نهادی را به سمت این بازار جلب خواهد کرد. عامل اول، راه اندازی پلتفرم دارایی های دیجیتال بکت (Bakkt) توسط بورس بزرگ جهانی نیویورک (NYSE) و صرافی مبادلات بین قاره ای (ICE) است که در آینده ای نزدیک رخ خواهد داد. بنا به اطلاعیه ای که آگوست امسال منتشر شد، بکت اخیراً تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ را برای راه اندازی این پلتفرم تعیین کرده است.

بنا به گفته لی، عامل کلیدی دوم این است که هرچه وضوح قانون گذاری در این صنعت افزایش یابد، شاهد مشارکت روز افزون سازمان ها و نهادها خواهیم بود که البته این مورد هم اکنون در حال انجام است. وی افزود:

به نظر من زمانی که این شفافیت قانونی را داشته باشیم، موسسات با آزادی عمل بیشتری به سرمایه گذاری های خطرپذیر مبادرت خواهند کرد.

در همین راستا، تحلیل گر ارزهای دیجیتال اشاره کرد که بیت کوین لزوما یک دارایی برای حفظ ارزش نبوده و ادعا کرد که احتمالاً بیشتر به عنوان یک کالا مورد توجه قرار گرفته و فرصتی واقعی برای ظهور یک کلاس دارایی وجود دارد.

هفته گذشته (۱۶ نوامبر) به دلیل کاهش شدید ارزش کل بازار که از روز ۱۴ نوامبر شروع شده و باعث شد که بیت کوین کف های قیمتی جدیدی را ثبت نماید، تام لی پیش بینی خود درباره قیمت بیت کوین در پایان امسال را از ۲۵,۰۰۰ دلار به ۱۵,۰۰۰ دلار کاهش داد. پیش از این، وی چندین بار بر پیش بینی خود تاکید کرده بود که بیت کوین در پایان سال میلادی، قیمتی بالای ۲۰,۰۰۰ را تجربه خواهد کرد. لی اولین پیش بینی خود را در ماه ژانویه سال جاری اعلام کرده و با اشاره بر اینکه قیمت ۹,۰۰۰ دلاری بیت کوین بزرگترین شانس خرید در سال ۲۰۱۸ است، خرید تهاجمی را توصیه کرده بود.

اخیراً یکی از چهار نهاد بزرگ حسابرسی دنیا به نام KPMG که مقر آن در هلند قرار دارد، موضع صعودی خود در قبال ارزهای دیجیتال را منتشر نموده و ادعا کرده بود که در راستای تحقق بخشی به پتانسیل ارزهای دیجیتال، این صنعت به مشارکت سرمایه گذاران نهادی نیاز دارد. در اوایل هفته گذشته «ملتم دمیرورز» افسر ارشد امنیت شرکت سرمایه گذاری و تحقیقات CoinShares ادعا کرده بود که دلیل سقوط اخیر بازار این است که سرمایه گذاران سازمانی، به دلیل هارد فورک اخیر بیت کوین کش (BCH) سرمایه های خود را از بازار بیرون کشیده اند.

 

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

34 دیدگاه
محسن
محسن
۵ سال قبل

من احساس میکنم ایشون بیشتر نقشه واسطه رو برای حفظ مردم مابین موافقان و مخالفان بیت کویین داره.بنظرم زیاد نمیشه روی حرف ایشون خرید و یا فروش انجام داد

رضا
رضا
۵ سال قبل

دمه سایتتون گرم, نظراتی که جدید میاد رو لیبل زرد بهش میزنه, ایول دارید

برایان
برایان
۵ سال قبل

من حیلی وقته ماین میکنم. از نظر من بزنید توی شغل دیگه حیلی بهتره و مطمین تر این کار آینده ای نداره . خود دانید

مهدی
مهدی
۵ سال قبل

اولا چه افرادی که به سقوط تا اتمام سال جاری و چه به صعودش تحلیل کردن مثل ماها نمیان جهان سومی و توسعه یافته کنن فکر میکنین فقط داخل کشور ما همه بعد ار انفجار قیمتی این ارزها رفتن سراغش نه همه جا به همین منوال بوده. چون شما قبل دوماه سال ۲۰۱۷ ارز نخریدی و تو ژانویه نفروختی میشه کثیف؟ با همین ارز زمانی که ۲ دلار بود به ویکی ایکس کمک شد وقتی که همه راه های پولی سد شده بود. بعد هر سقوطی صعودی و بعد هر صعودی یک مقدار نزول هست مگه قیمت از چقدر شروع کرد به ۲۰هزار دلار رسید؟ من به پیشبینی لی کار ندارم که میگفت میرسه ۵۰هزار. اما از لحاظ فاندامنتال بیشتر حرف هاش درسته. الان باز گرون بشه این افرادی که فروختن باز میگن این نظام سرمایه داری واسه اینکه ما رو از دور خارج کنه ما رو با سقوطش ترسیدند تا باز خودشون بخرن. بس کنید این حرف هارو لطفا.

امیر
امیر
۵ سال قبل

یه احتمالی هم هست و اون اینکه سرمایه داران بزرگ بیت کوین با فروش بخشی از سرمایشون باعث افت قیمت عمدی شدن تا سرمایه داران خرد و مردم عادی از ترس ضرر زیاد شتاب زده و احساسی شروع به فروش کنن و کاهش قیمت بیشتری افتاق بیافته و دقیقا زمانی که شدیدا قیمت ها کاهش پیدا کرده همون سرمایه داران بزرگ با خرید های ارزان قیمت و البته زیاد دوباره باعث افزایش قیمت و البته بدست آوردن سود خیلی زیاد بشن از این نوسان ساختگی ... منظورم اینه که ممکنه وال ها دارن بخشی از سرمایشون رو قربانی میکنن تا به سود های بیشتری برسن
به هر حال منم مثل اکثر شماها تا الان تا حدودی ضرر کردم اما احساس میکنم ارزش داره یک مقدار دیگه دست نگه داریم و شتاب زده دست به فروش نزنیم.

رایمون
رایمون
۵ سال قبل

تمام مشکلات ارز دیجیتال بخاطر چینی ها هست مثل سرطان میمونن تو هر زمینه که سرمایه گذاری میکن باعث نابودی میشن ، اینقدر ارز دیجتال تولید کردن که بازار اشباع شده

امير
امير
۵ سال قبل

حالا چند وقت ديگه مي گه ٧٥٠٠ بهد مي گه ٣٧٥٠همين طوري نصف مي شه

سمندر
سمندر
۵ سال قبل

قانون تجارت این نیست که اگه قیمت یک چیز قرار در آینده زیاد بشه اون رو علنا" اعلام کنند چون همه میرن اون رو میخرند و دیگه قیمت اون چیز بالا نمیره چون همه اون رو دارند . این فرد هم اگه مطمئن بود قیمتها قراره بالا بره هرگز اون رو اعلام نیمکرد .

امین
امین
۵ سال قبل
پاسخ  سمندر

حرف شما بسیار خام و غیر علمی ست...

...
...
۵ سال قبل

در کل این آقا از نظر فاندامنتال به بیت کوین نگاه میکنیه که در مورد بیت کوین مهم ترین مسئله هم همین است.

احسان
احسان
۵ سال قبل

دوستان همیشه سال های گذشته هم همینطور بوده ، همیشه ژانویه اوج قیمت بوده ، انشاالله امسال هم تا ژانویه و فوریه 2019 شاهد اوج قیمت خواهیم بود

نادر
نادر
۵ سال قبل
پاسخ  احسان

میره بابا...برد باماست