فروشگاه‌های تنباکو در فرانسه بیت کوین را می‌پذیرند!

فروشگاه‌های تنباکو در فرانسه بیت کوین را می‌پذیرند!

کپلرک (Keplerk)، استارتاپ فرانسوی حوزه کریپتو که به تازگی دوباره فعالیت خود را از سر گرفته است، اعلام کرد که از این پس امکان پرداخت با بیت کوین در ۵,۲۰۰ فروشگاه تنباکو در فرانسه وجود خواهد داشت.

به گزارش «کوین‌تلگراف» و بر اساس خبر شبکه فرانسوی «بی‌اف‌ام» در تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر)، کلپرک بار دیگر خدماتش را از سر گرفته و مشتریانش می‌توانند از فروشگاه‌های تنباکو کوپن‌های خرید بیت کوین بخرند. خرید بیت کوین به‌ وسیله کوپن‌های ۵۰ و ۱۰۰ و ۲۵۰ یورویی صورت می‌گیرد. این در حالی است که کپلرک ماه ژانویه کار خود را برای اولین بار آغاز کرد، اما در کمتر از دو ماه، فعالیتش متوقف شد.

در حال حاضر پرداخت‌های بیت کوین در ۵,۲۰۰ فروشگاه صورت می‌گیرد. کپلرک برای انجام تراکنش‌ها از «بیمدیا» (Bimedia) استفاده می‌کند. بیمدیا شرکتی است که مسئولیت ایجاد پایانه‌های پرداخت را بر عهده دارد.

طبق گزارش‌های قبلی، اولین باری که کپلرک کارش را شروع کرد، خدماتش تنها در ۶ فروشگاه تنباکو قابل ارائه بود؛ هر چند برخی از خبرگزاری‌ها این عدد را ۲۴ ذکر کرده‌اند. «عدیل زاخار» (Adil Zakhar)، از بنیان‌گذاران کپلرک، در آن زمان گفته بود که علی‌رغم فشارهای بانک مرکزی فرانسه برای توقف فعالیت این شرکت، انتظار می‌رود که تا پایان ماه فوریه (اسفند) خدمات کپلرک در ۶,۵۰۰ فروشگاه قابل ارائه باشد.

از طرف دیگر شاهد استفاده روز افزون از ارزهای دیجیتال در فرانسه هستیم. اواخر ماه سپتامبر (شهریور)، کوین‌تلگراف گزارش کرده بود که ۲۵,۰۰۰ فروشگاه مختلف در فرانسه تا ابتدای سال ۲۰۲۰، پذیرش بیت کوین را آغاز خواهند کرد. در میان این فروشگاه‌ها، شعبه‌هایی از نام‌های بزرگی همچون «دکاتلون» (Decathlon)، یکی از فروشگاه‌های بزرگ فروش وسایل ورزشی و «سیفورا» (Sephora)، فروشگاه بزرگ لوازم آرایشی به چشم می‌خورد. گفته می‌شود اوایل سپتامبر امسال، یکی از شعبه‌های «دومینوز پیتزا» در فرانسه مسابقه‌ای را ترتیب داده که جایزه آن ۱۱۰,۰۰۰ دلار به صورت بیت کوین یا پول نقد است.

در این میان اما مخالفینی نیز در فرانسه وجود دارند. «برونو لومر» (Bruno Le Maire)، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه، از جمله مشهورترین آنهاست. به گفته وی مسئولین فرانسوی برنامه‌ای برای اخذ مالیات از تبادل ارزهای دیجیتال در ازای ارزهای دیجیتال ندارند، اما فروش آنها در ازای ارزهای رایج مشمول مالیات خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
محمد
محمد
4 سال قبل

بد بختانه یا قاچاقچی ها یا دخانیاتیها فعلا با بیت کار میکنند