مشاور ارشد کاخ سفید مقدار زیادی بیت کوین و فایل کوین دارد

مشاور ارشد کاخ سفید مقدار زیادی بیت کوین و فایل کوین دارد

تیم وو، یکی از بلندپایه‌ترین مشاوران فناوری و متخصصان ضدانحصار کاخ سفید، فاش کرده است که چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین دارد. وو در ماه مارس از سوی جو بایدن به‌عنوان دستیار ویژه در سیاست‌های فناوری در شورای اقتصاد ملی این کشور (National Economic Council) منصوب شد.

به گزارش کوین دسک، نشریه آمریکایی پولیتیکو (Politico) روز دوشنبه گزارش داد که تیم وو (Tim Wu)، یکی از مشاوران ارشد فناوری و کارشناسان ضدانحصار در کاخ سفید، در حال حاضر چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین (FIL) دارد.

این گزارش با استناد به یک سند افشای مالی شخصی که وو به‌تازگی ثبت کرده است، تخمین می‌زند که او بین ۱ تا ۵ میلیون دلار بیت کوین و همچنین بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۵۰,۰۰۰ دلار فایل کوین دارد.

وو پیش از انتصاب به این سمت، در دانشکده حقوق کلمبیا تدریس می‌کرد و سابقه کار در کمیسیون تجارت فدرال (Federal Trade Commission) و سِمتی متفاوت در شورای اقتصاد ملی در دوره باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق آمریکا، در کارنامه خود دارد.

او از منتقدان دیرینه قدرت شرکت‌های بزرگ فناوری است و مقالات علمی متعدد و چندین کتاب درباره پلتفرم‌های اطلاعات و ارتباطات و اینترنت نوشته است. اصطلاح «بی‌طرفی اینترنت» (Net Neutrality) ابداع وو در سال ۲۰۰۲ است.

یک مقام ناشناس به پولیتیکو گفت که وو هنگام انتصاب به این پست ارشد دولتی، در «همه مسائل مربوط به بیت کوین و ارزهای دیجیتال» به‌دلیل منافع مالی از خود سلب صلاحیت کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه