جزئیات قبض برق ۴۰ میلیاردی ماینر رفسنجان

جزئیات قبض برق ۴۰ میلیاردی ماینر رفسنجان

در روزهای گذشته شاهد دست‌به‌دست شدن یک قبض برق با مبلغ ۴۰ میلیارد تومان در فضای مجازی بودیم که برای یک فارم بزرگ استخراج در رفسنجان صادر شده بود. انتشار این قبض با حواشی بسیاری همراه بود. این حواشی باعث شد تا روابط عمومی برق منطقه‌ای کرمان اطلاعیه‌ای را در ارتباط با این قبض برق منتشر کند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از فردای کرمان، با بروز قطعی‌های متعدد برق طی روزهای اخیر در نقاط مختلف کشور و مطرح شدن تأثیر فعالیت مجاز و غیرمجاز استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال، اخیراً در فضای مجازی قبضی منتسب به فعالیت مزرعه‌ی مجاز استخراج ارزهای دیجیتال در شهرستان رفسنجان، منتشر شد که پس از رسانه‌ای شدن این قبض و مبلغ قابل توجه ۴۰ میلیارد تومانی بدهی برقی این مزرعه، شرکت برق منطقه‌ای کرمان، اطلاعیه‌ای در این خصوص صادر کرد و توضیح داد که آن‌چه در صورتحساب دوره‌ی هشتم سال ۹۹ مشترک شرکت سرمایه‌گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر شده است، طبق آیین‌نامه‌ی تکمیلی تعرفه‌های برق و دستورالعمل‌های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال شده و طبق روال جاری برای کلیه‌ی مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد، به عنوان بدهکاری در دوره‌ی بعد آورده شده و بر اساس مقررات موجود، مشمول تعرفه‌ی تأخیری می‌شود که در صورت عدم پرداخت، از طریق روش‌های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می‌‌شود.

این در حالی است که گفته می‌شود ماینرهای رفسنجان از ۲۴ دی خاموش هستند. از سوی دیگر، بررسی‌های ارزدیجیتال نشان می‌دهد که برق برخی از ماینرها شبانه قطع شده است.

قبض برق فارم استخراج بزرگ رفسنجان
قبض برق فارم استخراج بزرگ رفسنجان

در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی پیرامون مصرف برق و قبض برق گروه رسمی سرمایه‌گذاری ایران و چین در تولید ارز دیجیتال واقع در منطقه‌ی ویژه اقتصادی رفسنجان اطلاعیه‌ای به شرح ذیل توسط روابط عمومی برق منطقه‌ای کرمان صادر شده است:

هموطنان گرامی همانطور که مستحضرید کاهش دما و برودت هوا طی روزهای اخیر و پایداری این جبهه‌ هوای سرد در سراسر کشور منجر به افزایش مصرف گاز در همه‌ی بخش‌ها به‌ویژه بخش خانگی و تجاری شده و این امر موجب محدودیت سوخت‌رسانی گاز به نیروگاه‌ها گردید.

افزایش مصرف برق و گاز موجب شد تا از مردم خواسته شود با همکاری در کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی موجبات تامین برق پایدار و سوخت‌رسانی به نیروگاها را فراهم نمایند که مردم شریف و انقلابی در سراسر کشور در این خصوص مشارکت نموده که جا دارد از همه‌ی آن‌ها تشکر نماییم.

این اطلاعیه می‌افزاید:

شرکت‌های برق نیز اقدامات و تمهیداتی به کار گرفته تا شبکه‌ی برق پایدار و انرژی مورد نیاز تامین باشد. کاهش خاموشی‌های غیرضروری، جلب همکاری صنایع، کنترل سیستم‌های گرمایشی و روشنایی اداری، کشف و جمع‌آوری مراکز غیررسمی تولید ارز دیجیتال و اختصاص پاداش ۲۰ میلیون تومانی به کسانی که این مراکز را معرفی نمایند و انجام سایر امور تبلیغی و فرهنگی و غیره ازجمله این اقدامات و راهکارها بود. مع‌ذالک شاهد بودیم که برخی اصحاب رسانه به‌ویژه در فضای مجازی ضمن بیان دیدگاه‌های خود انتقاداتی درخصوص وضعیت عملکردی شرکت رسمی سرمایه‌گذاری تولید ارز دیجیتال در منطقه‌ی اقتصادی رفسنجان داشته باشند.

در ادامه‌ی این اطلاعیه آمده است:

«۱ـ مشترک مذکور با سرمایه‌گذاری مشترک ایران و چین و پس از اخذ مجوز تأسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت و انجام سرمایه‌گذاری در جهت انجام تعهدات فنی ابلاغی از طرف شرکت توانیر و بر اساس شرایط اتصال مطابق با آیین‌نامه‌ی تکمیلی تعرفه‌های برق به شبکه متصل شده است.

۲ـ نحوه‌ی محاسبه‌ی هزینه‌ی انرژی مصرفی این مراکز براساس مصوبه‌ی هیات محترم وزیران و بر اساس مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها برابر با بهای برق صادراتی می‌باشد و با در نظر گرفتن تخفیفات مربوط به اتصال به شبکه‌ی انتقال محاسبه می‌گردد. به منظور مدیریت مصرف در ماه‌های گرم سال با نرخ دو برابر و در ۸ ماه غیرگرم با نصف نرخ برق صادراتی محاسبه می‌گردد.

لازم به ذکر است شرایط مذکور برای کلیه‌ی مراکز تولید ارز دیجیتال دارای مجوز، یکسان می‌باشد.

۳ـ آن‌چه در صورتحساب دوره‌ی هشتم سال ۹۹ مشترک شرکت سرمایه‌گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر گردیده است، طبق آیین‌نامه‌ی تکمیلی تعرفه‌های برق و دستورالعمل‌های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال گردیده و طبق روال جاری برای کلیه‌ی مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد، به عنوان بدهکاری در دوره‌ی بعد آورده شده  و بر اساس مقررات موجود، مشمول تعرفه‌ی تأخیری می‌گردد که در صورت عدم پرداخت، از طریق روش‌های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می‌گردد.

۴ـ با توجه به سیاست‌های وزارت نیرو در تأمین برق مشترکین خانگی، علی‌الخصوص در فصل سرد سال، با توجه به محدودیت به وجود آمده ناشی از کمبود سوخت نیروگاه‌های کشور، پس از هماهنگی‌های انجام شده و به منظور حفظ پایایی شبکه‌ی برق کشور مشترکین صنعتی ملزم  به کاهش بار مصرفی خود گردیدند که مصرف بزرگترین مشترک رمز ارز کشور در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی رفسنجان نیز از تاریخ ۲۴ دی ۹۹ به طور کامل قطع گردید».

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

33 دیدگاه
محسن رئیسی
محسن رئیسی
2 سال قبل

آخی آخی ! حیف من‌ و همکاران من که عمر و جوونی خودمون رو در راه خدمت به صنعت برق کشور گذاشتیم و تو خونه بچه هامون یاد دادیم ، پدر لامپ اضافه رو خاموش کن ! ای ای

ابراهیم معتمدی
ابراهیم معتمدی
3 سال قبل

لعنت به هرچه چینی وچین پرسته

حمید صالحی
حمید صالحی
3 سال قبل

یعنی اینقدر ناشیانه و سرسری و بدون حساب وکتاب و محاسبه مصرف برق ماینرها و تعیین تعداد مجاز ماینرها جوری که به شبکه فشار وارد نشود به آنها جواز داده شده است

برق مصرفی ماینرها یکنواخت بوده و خیلی راحت قابل محاسبه است
وزارت نیرو چرا تعداد ماینر ها را معلوم نکرده تا سرمایه گذار از نصب تعداد معین ماینر مطلع باشد و حالا با قطع برق مواجه نشود

آیا این قبض مربوط به یک ماه است یا مربوط به تتمه برق مصرفی ماه های قبل میباشد که روی هم جمع شده

طرفهای ایرانی این مزرعه را مشخص کنید چه کسانی هستند ؟

چرا وزارت نیرو در آیین نامه خود برق صادراتی را بدون پرداخت کامل قبض قطع نمیکند و فقط به پرداخت بخشی از آن اکتفا مینماید در این صورت زمانی که برای دریافت قبض برق صد یا دویست میلیاری به مزرعه میروید با سوله خالی مواجه میشوید

آنوقت مسئولیت این سهل انگاری با کیست
پول مردم ایران و وزارت نیرو در جیب چینی ها

محسن قربانی
محسن قربانی
3 سال قبل

چرا قیمت دلار را با توجه به قیمت بازار تغییر نمی دهید؟ مدت هاست همان ۲۵۹۰۰ باقی مونده. دلار ارزان شده.

حجت تامرادی
حجت تامرادی
3 سال قبل

روزانه حدود یک میلیارد درآمد داره این مزرعه، کجا میره کی میخوره خدا میدونه

amirhabd
amirhabd
3 سال قبل

اگر توجه کنید تو قبض تعرفه برق رو زده صنعتی
برای مردم عادی بدبخت که اگه بخان با مجوز بیتکوین استخراج کنن تعرفه ای که بهشون تعلق میگیره چیزی فرا تر از صادراتی در نظر گرفته شده حدودا اگه اون قبض با اون مقدار مصرف شد 40 ملیارد برای من ایرانی همون فبض کما کان بین 1000 ملیار الا 2000 ملیارددر میاد
<b>b:(درسته اینقدر نجومیه که غیر قابل باور ولی میتونید خودتون با یه سرچ ساده تعرفه هارو در بیارید و تبدیل کنید) <b>خلاصه هر طور حساب کنید دارن برق کشور رو مفت میفروشن به چین اونوقت من ایرانی اگه بخام استخراج کنم مجوز بگیرم سود که نمیکنم هیج ضرر هم میکنم اگه هم مجوز نگیرم بفهمن میوفتم زندان <b>b:ززیبا نیست؟<b> 😐

معمولی
معمولی
3 سال قبل

قطعا فقط چینی ها سود نمیکنن از این استخراج ها :)
دیگه بقیه شو ننوشتم که قابل تایید باشه درضمن فراموش نکنید برق و گاز کمتر مصرف کنید وگرنه یهو میبینید آب و اینترنت تون هم قطع میکنن و اینترنت تون هم میدن به استخراج کنندگان عزیز :)

اهوو
اهوو
3 سال قبل

واقعا دارم از غم بزرگ اینکه کشورمون مفت به چینی ها فروخته شد افسرده میشم

بهتر بگم از ترس آمریکا کشوری که توش زندگی میکنیم و با هزار تا سختی میسازیم رو کادو پیچ کردن تقدیم چین کردن

ارمان افشاری
ارمان افشاری
3 سال قبل

به ما پیام میاد کم مصرف کنید تا اینا بیت کوین استخراخ کنن.مملکت گل ویلبل

سیاوش
سیاوش
3 سال قبل

برخلاف همه شعارها و فلسفه ای که پشت بیت کوینه که مثلا می خواد تمرکز زدایی کنه باز هم بیشترش نصیب یک در صد خاص میشه و این یعنی تمرکز . بلاک چین می تونه خیلی خدمت های بزرگتری به جهان بکنه و بیت کوین ی استفاده مسخره از بلاکچینه که برای ثروت اندوزی ی عده خاصه و باز هم به 99 در صد مردم دنیا چیزی نمی رسه

MONEY HEIST
MONEY HEIST
3 سال قبل
پاسخ  سیاوش

دوست عزیز معلومه درک درستی از ماجرا پیدا نکردین
بیتکوین برای پولسازی نیومده برا تمرکز زدایی و رهایی از بانک و شخص محوری ایجاد شده.
بله شاخه ای از اون ضد تورم زاست و گردش مالی داخل اون باعث میشه همه افراد جامعه راجبش کنجکاو بشن. و این خوب هست
چون به طریق دیگه نمیشد توجه هارو به سمت ارز دیجیتال جمع کرد.
در ضمن شما اگر قدرت تحلیل داتشین و مشاوران خوبی داشتین میتونستین همین ارز یک میلیاردی که به بالای دو میلیارد هم در این سال خواهد رسید منظورم میلادی، رو با قیمت 30 میلین تومان سال پیش خرید کنین! لذا جای گلایه ای نمونده.
هر چند الان هم فرصت هست و از دست نرفته و شما هم میتونی جزوی از این سفر بشین
چون بیت کوین شبیه لوکوموتیو این قطار هست
هنوز داخل واگن ها جا هست برای قشر متوسط جهت سوار شدن
این واگن ها
شبکه پولکادات شبکه اتریوم شبکه کوسموس، شبکه لینک و تمام بستر هایی هست که هر کدوم ارزهای خوبی برای گرفتن موقعیت سود ایجاد کردن.
به قول جک دورسی: "بیت کوین به ایجاد یک فناوری اینترتنی بدون مرز که توسط هیچ نهادی یا شخصی نمی تواند محدود شود کمک کرده است" و این از همشون مهمتر هست به نظر من

حسین سلیمانی
حسین سلیمانی
3 سال قبل
پاسخ  MONEY HEIST

وقتی شرکتهایی مثل گری استیل بیتهای بازار رو جارو می کنه این میشه تمرکز زدایی؟

MONEH HEIST
MONEH HEIST
3 سال قبل

زاویه نگاهتون، اشتباهه!
بیش از ده سال فرصت داشتیم ما بیتکوین هارو جارو کنیم اما در عوض چیکار کردیم فقط بیت کوین هامون رو به آدم های باهوش و نهنگ ها باختیم با قیمت های پایین و ارزون!. اما حالا بزرگترها فهمیدن ارزش بیت کوین رو. لذا حالا اونها دارن جارو میکنن. همیشه فکر های فقیر بازندن. چه میخواد در بستر ارزهای دیجیتال باشه چه در بستر دیگر ...
البته خوبی این جارو کردن بیت توسط اونها اینه که باعث ثبات و امنیت در این بستر میشن چرا چون از تکان های هولناک بیت در بلند مدت جلوگیری خواهند کرد چون سودشون در ثبات بیت خواهد بود.
در ضمن هنوز این بزرگتر ها به حوزه اتریوم و مانند اون ورورد نکردن لذا اونایی که دیر کردن همون فرصت ده سال پیش بیت رو دارن اما در بازه دو تا سه سال ...
همونطور که گفتم فکر فقیر همیشه فقیره!!!!
مثل فکر فقیر مسئولین جامعه ما ...
بجای فراهم آوری بستری برای ماین و ذخیره بیت کوین، دارن ریشه به تیشه میزنن !!!!