atlasarzdigital

رقابت برای تصاحب یک بیت کوین آغاز شده است

رقابت برای تصاحب یک بیت کوین آغاز شده است

سال ۲۰۲۰ به دلیل هم‌زمانی با سومین رویداد هاوینگ در ماه می، سال خاصی برای بیت کوین خواهد بود و انتظار می‌رود که این رویداد هم مطابق هاوینگ‌های قبلی در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ یک بازار صعودی قدرتمند را به دنبال داشته باشد. بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با قیمت ۷,۲۰۰ دلار آغاز کرد و با رشد ۳۰ درصدی خود، ماه ژانویه (دی) بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و در پایان ماه قیمت آن به ۹,۳۰۰ دلار رسید.

سیلون سائورل (Sylvian Saurel) در مطلب اخیر خود که در وب‌سایت مدیوم منتظر شده است، سعی کرده با بررسی توزیع بیت کوین روی آدرس موجود در شبکه و همچنین بررسی حرکات قیمتی آن بعد از هاوینگ‌های قبلی، توضیح دهد که چرا امسال آخرین فرصت برای خرید یک بیت کوین کامل در قیمت‌های فعلی خواهد بود.

نزدیک شدن هاوینگ بیت کوین این بار با رخدادهای جهانی مهمی مثل افزایش تنش‌ها بین آمریکا و ایران و همچنین شیوع ویروس کرونا همراه بوده است. حوادثی که رشد ماه ژانویه قیمت بیت کوین را موجه جلوه می‌دهد.

به نظر خیلی‌ها بیت کوین اکنون وارد مرحله صعودی شده است و با رسیدن مجدد قیمت آن به ۱۰,۰۰۰ دلار دیگر چیزی نخواهد توانست جلوی رشد قیمت آن را بگیرد.

با توجه به کمیابی بیت کوین هر روز افراد بیشتری به این نتیجه می‌رسند که مالکِ یک بیت کوین کامل شدن ممکن است آن‌ها را در آینده بسیار ثروتمند کند.

مسابقه برای تصاحب یک بیت کوین آغاز شده است و اگر شما هم قصد دارید به‌موقع به خط پایان برسید بهتر است که هر چه سریع‌تر دست‌به‌کار شوید.

۲۱ میلیون بیت کوین برای کل جمعیت کره زمین

رقابت برای تصاحب یک بیت کوین آغاز شده است

ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را طوری طراحی کرد که با کالای گران‌بهایی مثل طلا قابل قیاس باشد و به همین دلیل است که موجودی کل بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد محدود شده است.

روند تولید بیت کوین در نتیجه رویدادهای خودکار و از پیش تعیین‌شده‍‌ای به نام هاوینگ در طی زمان کندتر و کندتر می‌شود.

در حال حاضر ۱۲٫۵ بیت کوین برای تأیید تراکنش‌های هر بلاک در بلاک چین بیت کوین به ماینرها تعلق می‌گیرد و بعد از هاوینگ سال ۲۰۲۰ این میزان به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

روند هاوینگ رویدادی است که در کد منبع (سورس کد) بیت کوین تعبیه شده است و مطابق این برنامه زمان‌بندی‌شده تا سال ۲۱۴۰، همه این ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج خواهد شد.

هنگامی که همه آن‌ها استخراج شد، تنها ۲۱ میلیون بیت کوین برای تمام مردم کره زمین در دسترس خواهد بود.

البته این تعداد ممکن است کمتر از این هم باشد زیرا آن‌طور که تخمین زده می‌شود تاکنون ۳ میلیون بیت کوین برای همیشه از دسترس خارج شده است.

این واقعیت بیت کوین را کمیاب‌تر از همیشه می‌کند و مالکیت حداقل یک واحد از آن را بیش‌ از پیش پر اهمیت جلوه می‌دهد.

آخرین آمارهای تخمینی ارائه‌شده توسط سازمان ملل نشان می‌دهد که جمعیت کره زمین در سال ۲۰۵۰ به ۹٫۸ میلیارد و در سال ۲۱۰۰ به ۱۱٫۲ میلیارد نفر خواهد رسید.

البته این تخمین جمعیت زمین تا سال ۲۱۴۰ را مشخص نکرده است اما این عدد حتماً بیشتر از قبل خواهد بود.

چنانچه تخمین‌های سازمان ملل برای سال ۲۱۰۰ را به‌عنوان مرجع انتخاب کنیم، در این تاریخ (۲۱۴۰) برای ۱۱٫۲ میلیارد جمعیت کره زمین ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. این یعنی حداکثر ۱ بیت کوین برای هر ۵۳۳ نفر.

اگر هم فرض را بر این بگذاریم که این بیت کوین‌ها به‌طور مساوی بین همه تقسیم شود، هر فرد می‌تواند مالک حداکثر ۰٫۰۰۱۸۷۵ بیت کوین باشد.

بیت کوین همین حالا هم توانسته که خود را به‌عنوان یک ارز ذخیره ارزش جهانی مطرح کند. با پشتیبانی هر چه بیشتر تاجران و بازرگانان از این تراکنش‌ها در سال‌های آینده به نظر می‌رسد که مرحله دوم پذیرش بیت کوین آغاز شده باشد.

اگر بیت کوین بتواند از این مرحله هم عبور کرده و به مرحله سوم، پذیرش به‌عنوان یک واحد محاسباتی ارزش، وارد شود ما می‌توانیم شاهد بیت کوین گرایی دیوانه‌واری در سطح جهان باشیم که بسیاری از طرفداران این ارز در مورد آن خیال‌پردازی می‌کنند.

به این ترتیب، می‌توان گفت در آن زمان مردمی که مالک یک بیت کوین باشند برتری چشمگیری بر سایر ساکنین این کره خاکی خواهند داشت.

تعداد مالکین یک بیت کوین کمتر از میلیون نفر است

مالکیت یک نسخه از چیزی که میزان تقاضای آن در آینده به‌ اندازه بیت کوین باشد، فرصتی است که نباید آن را از دست بدهید.

البته من نمی‌دانم که آیا بیت کوین در رسیدن به اهداف انقلابی خود موفق خواهد بود یا خیر؛ اما قصد هم ندارم جزو کسانی باشم که در صورت موفقیت آن، این فرصت را از دست‌ داده باشم. فکر نمی‌کنم که اگر منطقی فکر کنید، بخواهید این فرصت را از دست بدهید.

با شروع ماه فوریه (بهمن) امسال به نظرم رسید شاید فکر بدی نباشد که به توزیع بیت کوین روی آدرس‌های موجود در بلاک چین نگاه دقیق‌تری داشته باشم.

نرخ توزیع بیت کوین در آدرس های شبکه
توزیع آدرس‌های بیت کوین و موجودی آنها

بعد از تحلیل این توزیع شما متوجه خواهید شد که تنها ۶۳۱,۸۱۴ نفر مالک حداقل ۱ بیت کوین هستند.

البته با توجه به این نکته که خیلی‌ها بیش از یک آدرس بیت کوین دارند این امکان هم وجود دارد که موجودی آدرس‌های بعضی افراد کمتر از یک بیت کوین باشد اما مجموع موجودی آن‌ها از یک بیت کوین تجاوز کند.

به هر صورت این‌طور به نظر می‌رسد که عدد ۱ میلیون برای تعداد افرادی که حداقل یک بیت کوین دارند اشتباه نباشد.

شما هم با تصمیم برای خرید یک بیت کوین کامل عضوی از طبقه ۲٫۱۸ درصدی ثروتمندترین آدرس‌های بیت کوین خواهید شد.

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل صرافی کوین بیس (Coinbase) هم مانند بسیاری از طرفداران بیت کوین با نظر ما موافق است:

به نظر من چه خوب و چه بد، مالکیت یک بیت کوین کامل روز به‌ روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. [این ارزی است که] تنها ۲۱ میلیون واحد از آن تولید خواهد شد و همین حالا هم افرادی هستند که خیلی بیشتر از یک بیت کوین دارند.

در صورت پذیرش گسترده و بیت کوینیزه شدن جهان، مالکیت یک بیت کوین کامل باعث برتری فوق‌العاده شما بر بقیه ساکنان کره زمین خواهد شد.

آخرین سالی که قیمت بیت کوین زیر ۱۰ هزار دلار خواهد بود

زمان برای خرید بیت کوین کم است

اشتباه خیلی‌ها این است که تنها اوج‌های قیمتی بیت کوین، از سال ۲۰۰۹ به بعد را در نظر می‌گیرند. این افراد تنها به این نکته توجه می‌کنند که بیت کوین پس از اوج قیمت تاریخی خود در دسامبر سال ۲۰۱۷ دیگر نتوانسته به این قله دست پیدا کند و به همین دلیل تصور می‌کنند که قیمت بیت کوین از پایان سال ۲۰۱۷ به بعد، در حال افت بوده است.

اما مهم‌ترین عدد برای بیت کوین پایین‌ترین قیمت هر سال آن است و از این نظر می‌توان گفت که قیمت آن از سال ۲۰۱۰ به بعد، همواره سیری صعودی داشته است.

این نمودار به شما نشان می‌دهد که چگونه پایین‌ترین قیمت‌ بیت کوین در هر سال، نشان‌دهنده روند صعودیِ آن در بلند مدت است.

نمودار کمترین قیمت بیت کوین از زمان عرضه تا سال ۲۰۱۹
نمودار کمترین قیمت بیت کوین از زمان عرضه تا سال ۲۰۱۹

روند تکامل قیمت بیت کوین در چرخه‌های چهارساله اتفاق می‌افتد و هر چرخه با یک رویداد هاوینگ آغاز می‌شود. سالی که رویداد هاوینگ در آن اتفاق میفتد شروع بازار صعودی بیت کوین است و قوی‌ترین رشد در سال بعد از آن اتفاق میفتد.

در سال دوم و سوم بعد از هاوینگ ما معمولاً شاهد یک اصلاح در قیمت خواهیم بود اما نکته جالب این است که پایین‌ترین قیمت دوره اصلاح همیشه از پایین‌ترین قیمت دوره قبل بیشتر است.

به همین دلیل می‌توان با اطمینانی نسبی گفت که بعد از رویداد هاوینگ امسال، قیمت لزوماً از ۱۰,۰۰۰ دلار بالاتر خواهد بود.

از همین رو و مطابق این نمودارُ اوج افزایش قیمت در سال ۲۰۲۱ اتفاق خواهد افتاد.

البته این امکان وجود دارد که همین امسال قیمت به بیش از ۲۰ هزار دلار برسد و ممکن است که کمترین قیمت ثبت‌شده بیت کوین از ابتدای سال تاکنون (۶۹۵۰ دلار)، کمترین قیمت آن تا پایان سال باشد.

به همین دلیل احتمال اینکه سال ۲۰۲۰ آخرین سالی باشد که بیت کوین قیمت ۱۰ هزار دلاری را می‌بیند، بسیار زیاد است.

با توجه به انتظار افزایش قیمت شدید آن در ماه‌های آینده، خرید بیت کوین در قیمت فعلی آن بسیار به‌صرفه‌تر خواهد بود.

سال ۲۰۲۰ آخرین فرصت برای خرید یک بیت کوین

سال 2020 آخرین زمان خرید بیت کوین؟

بازار صعودی قدرتمندی که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده اتفاق بیفتد شاید قیمت بیت کوین را تا پایان سال به ۲۰ هزار و حتی ۳۰ هزار دلار برساند.

همان‌طور که قبلاً هم به آن اشاره شد، بیشترین رشد قیمت بیت کوین در سال بعد از هاوینگ اتفاق میفتد و ممکن است که در سال ۲۰۲۱ هم یک رشد بسیار شدید را تجربه کنیم که بیت کوین را به قیمت‌هایی بین ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار برساند.

هیچ‌کس نمی‌تواند آینده را پیش‌بینی کند اما آمار و ارقام ارائه‌شده در رابطه با قیمت بیت کوین، تخمینی است که نباید آن را نادیده گرفت.

اگر قیمت بیت کوین به چنین قیمت‌هایی بالایی برسد خرید یک بیت کوین کامل برای اکثر مردم عادی غیرممکن خواهد شد و به همین دلیل است که اعتقاد دارم سال ۲۰۲۰ برای بسیاری از افراد احتمالاً آخرین فرصت برای خرید یک بیت کوین کامل خواهد بود و بهتر است قبل از آن که دیر شود برای خرید آن اقدام کنید.

البته شاید خرید ۰٫۱ بیت کوین هدف منطقی‌تری باشد. با نرخ توزیع فعلی بیت کوین، مالکیت ۰٫۱ بیت کوین هم شمارا در زمره ۷ درصدی قرار خواهد داد که مالک ۲ میلیون آدرس ثروتمند شبکه هستند. البته در صورت امکان، خرید یک بیت کوین کامل ارجحیت دارد.

دیگر زمان آن رسیده است که نقشه آینده خود را برای خرید بیت کوین مشخص کنید و بهتر است که با توجه آینده این ارز، انتخاب خود را به‌سرعت عملی کنید. طوری برای آینده خود تصمیم‌گیری کنید که با گذر عمر و از دست رفتن زمان، از اینکه که دیگر قدرت انتخاب ندارید، افسوس نخورید.

اشتراک
اطلاع از
guest
5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
شاهین
شاهین
8 ماه پیش

الان که دلارمون حداقل دوتومن حباب داره پس احتمالش هست بیادروی۱۳دوباره اگراومد بیت بخرید ولی نباید هول کرد چون به گفته همین کارشناس و تجربیات گذشته خودمون همه چیزبراساس حدسوگمانه اما درقیاس بابقیه بازارای داخل ایران که رشدشونوکردنوفعلنم در رکودن خریدبیتکوینو باقیه آلتکوینا منطقیتره گرچه میشه نیمنگاهیم به بازاربورسمون داشته باشیم که اگردولت خساست نکنه میتونه به ۱ ملیون واحد برسه تا۷،،۸ ماه دیگه

غریبه آشنا
غریبه آشنا
8 ماه پیش

قیمت ارزهای دیجیتال تا آذر ماه ۱۳۹۹ منفجر خواهد شد دقیقا مثل سال ۱۳۹۶

محسن
محسن
8 ماه پیش

میشه چند ارز اول مارکت و اهدافشون رو بگید چه قیمتی رو میزنن؟
مثلا بیت کوین اتریوم ریپل و …

موفقیت نزدیک است
موفقیت نزدیک است
8 ماه پیش
پاسخ  محسن

فقط ریپل بیشترین سود میده تا سال بعد

محسن
محسن
8 ماه پیش

ریپل تا ابتدای 2021یا انتهای 2021 به چه قیمت هایی میتونه دست پیدا کنه؟؟؟
3 دلار میتونه بزنه؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه رقابت برای تصاحب یک بیت کوین آغاز شده است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
5
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x