بانک جهانی اولین اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین جهان را صادر کرد

بانک جهانی اولین اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین جهان را صادر کرد

صدور اولین اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاک چین جهان؛ بانک جهانی با همکاری بزرگ‌ترین بانک استرالیا، ۱۱۰ میلیون دلار استرالیا اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاک چین صادر کرد.

به نقل از ایسنا، آرونما اوته- خزانه‌دار بانک جهانی گفت که این اوراق با همکاری شرکت مایکروسافت و بانک «کامان‌ویت» استرالیا تهیه شده است. بانک جهانی اعلام کرد که این نخستین اوراق قرضه از نوع خود در جهان است هر چند که پیشتر برخی شرکت‌های کوچک در انگلستان و روسیه سابقه چنین اقدامی را داشته‌اند.

سخنگوی بانک جهانی گفت این اوراق قرضه اولین اوراق دارای فناوری بلاک چین است که عرضه عمومی می‌شود و چیزی که آن را از سایر اوراق متمایز می‌کند این است که کلیه مراحل این اوراق از ساخت گرفته تا پایان عمر چرخه دو ساله آن بر فناوری بلاک چین متکی است.

بانک جهانی پیش از این سابقه صدور اوراق قرضه نوآورانه را داشته است، برای مثال در سال ۱۹۸۹ اولین اوراق قرضه قابل معامله در سراسر جهان و در سال ۲۰۰۰ اولین اوراق قرضه تماماً الکترونیک را صادر کرده است.

بانک جهانی اولین اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین جهان را صادر کرد

Arunma-Oteh

آرون اوته- خزانه دار بانک جهانی گفت:

از زمان عرضه اولین اوراق قرضه بانک جهانی در سال ۱۹۴۷، نوآوری و رضایت سرمایه گذاران یکی از دلایل موفقیت ما در هدایت بازار سرمایه به سمت توسعه مالی بوده است. امروزه معتقدیم تکنولوژی‌های نوظهور به ما این امکان را می‌دهند که نوآور باقی بمانیم و ضمن پاسخگویی به نیاز مشتریان، بازار را تقویت کنیم.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه