سناریوی نزولی برای قیمت بیت کوین؛ ۲۷ هزار دلار‍!

سناریوی نزولی برای قیمت بیت کوین؛ ۲۷ هزار دلار‍!

برخی تحلیل‌گران معتقدند که احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا ۲۷,۰۰۰ دلار وجود دارد. به‌گفته آنها، این مسئله ممکن است باعث ایجاد هراس در بازار آلت کوین‌ها و به‌ تبع آن سقوط آنها شود.

به گزارش کوین تلگراف، تحلیل‌گران عنوان می‌کنند که در صورت تحقق سناریوی نزولی، قیمت بیت کوین ممکن است تا ۲۷,۰۰۰ دلار سقوط کند. این سناریو حالتی است که بیت کوین به پایین ۳۰,۰۰۰ دلار برسد.

پایین ۳۵,۰۰۰ دلار همان جایی است که هفته گذشته شاهد جهش از آن بودیم. در صورتی که قیمت از ۳۰,۵۰۰ پایین‌تر برود، احتمال سقوط تا ۲۷,۰۰۰ وجود خواهد داشت.

بیت کوین‌های خرج‌نشده
بیت کوین‌های خرج‌نشده

کف کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین کجاست؟

تا جایی که می‌توان پیش‌بینی کرد، حمایت‌های ۳۴,۵۰۰ دلار، ۳۰,۵۰۰ دلار و ۲۷,۰۰۰ دلار، پراهمیت‌ترین حمایت‌های پیش روی بیت کوین هستند.

در ۷۲ ساعت گذشته، ناحیه ۳۴,۵۰۰ دلار، به‌عنوان یک حمایت کلیدی عمل کرده است. هر بار که قیمت بیت کوین به این محدوده رسیده است، با احیا همراه بوده و به ۳۶,۳۰۰ دلار بازگشته است.

در صورت شکستن ۳۴,۵۰۰ دلار، ۳۰,۵۰۰ دلار نزدیک‌ترین حمایت پیش روی بیت کوین است. این ناحیه همان جایی است که هفته گذشته (۲۲ دی) قیمت بیت کوین تا آنجا اصلاح شد. در طول این اصلاح، ۲ میلیارد دلار قرارداد آتی لیکویید شد.

یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار بیت کوین با نام مستعار الکس (Alex)، معتقد است که اگر بیت کوین به ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کند و خریداران هم واکنش چندانی از خود نشان ندهند، احتمال رسیدن به ۲۷,۰۰۰ وجود دارد. او در این باره گفت:

تصمیم‌گیری پروسه‌ای پویا است. هیچ چیز قطعی نیست؛ ولی به احتمال زیاد اگر قیمت به ۳۰,۰۰۰ دلار برسد، با مقاومت خریداران [برای حفظ این ناحیه] مواجه خواهد شد. نقشه آن است که سوخت کافی برای خرید در کف مهیا شود. اگر ۳۰,۰۰۰ دلار شکسته شود، احتمالاً خریدی تا ۲۷,۰۰۰ دلار یا تا بازگشت به ۳۰,۰۰۰ دلار وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از تحلیل‌گران با نام مستعار مین (Mayne)، می‌گوید از دست دادن حمایت ۳۳,۰۰۰ دلاری، به احتمال زیاد به سقوط به ۲۷,۰۰۰ دلار منجر می‌شود. او پیش از بازشدن کندل هفتگی ۱۸ ژانویه (دیروز)، در توییتر نوشت:

فکر می‌کنم همین جا (۳۳,۰۰۰ دلار) متوقف شویم و با یک جهش قدرتمند روز دوشنبه را شروع کنیم. اگر این ناحیه از دست برود، تا ۲۷,۰۰۰ دلار نه بیت کوین می‌شناسم و نه در عمرم اسمش را شنیده‌ام.

او در ادامه با طعنه و شوخی می‌نویسد:

تا آن موقع بیت کوین کلاهبرداری است!

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

اگر ۳۰,۰۰۰ دلار بشکند چه اتفاقی می‌افتد؟

الکس تأکید می‌کند که در صورت سقوط به ۲۷۰۰۰ دلار، قیمت آلت کوین‌ها با سقوط‌هایی ۳۰ تا ۵۰ درصدی همراه خواهند شد.

بازار آلت کوین‌ها حجم معاملات کمتری نسبت به بیت کوین دارند و نقدینگی آنها هم کمتر است؛ از همین رو، در چرخه‌های نزولی، معمولاً سقوط بیشتری به نسبت بیت کوین تجربه می‌کنند. الکس در تشریح صحبت خود گفت:

اگر به هر دلیلی قیمت بیت کوین به ۲۷,۰۰۰ دلار سقوط کند، انتظار اصلاح‌های یک‌روزه ۲۵ تا ۵۰ درصدی برای آلت کوین‌ها داشته باشید. در این حالت، خرید آلت کوین‌ها گزینه بهتری از خرید بیت کوین است. در آن ناحیه قطعاً خرید با اهرم آلت کوین‌ها بهتر از خرید بیت کوین با اهرم است. برندگان بازار را تشخیص دهید و وارد بازار شوید.

بیت کوین تا به اینجا توانسته قیمت خود را احیا کند که نشانه‌ای مثبت است. از سوی دیگر، این مسئله نشان‌دهنده آن است که نهنگ‌ها از وضعیت فعلی حمایت می‌کنند.

وجود خوشه حمایتی نهنگ‌ها در ۳۴,۵۰۰ دلار، نشان می‌دهد که چرا قیمت بیت کوین در ۴۸ ساعت گذشته در آن ناحیه حمایت شده است. در کوتاه‌مدت، حمایت کلیدی در همین ناحیه قرار دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
فرهود محمودی
فرهود محمودی
۳ سال قبل

تا 28 که رفت

مجيدكهرام
مجيدكهرام
۳ سال قبل

سلام،احتمال سقوط قيمت بيت كوين بسيارضعيفه،به نظرمن،كسانيكه بيت كوين دارند،نبايدعجله كنندوبيت كوينهاي خودرابايدنگهدارند،دراين قيمت فعلي سرمايه گذاران دنياي ارزهاي مجازي،بايداقدام به خريدنمايند

یوسف یاراحمدی
یوسف یاراحمدی
۳ سال قبل

سلام، بالاخره تکلیف گپ های cme چی میشه از 18000 تا 25000 چندتا گپ داره؟

A00
A00
۳ سال قبل

مطمئن باشید که تا 27 هزار نمیاد ، تکنیکال رو الان بذارید کنار فقط توجه کنید به خرید های گری اسکیل در طی این چند روز

$48k ⏳

🚀🚀🚀

حسین
حسین
۳ سال قبل
پاسخ  A00

رو الیوت نگاه کنی ۲۷هزار رو بچشم میبینی

A00
A00
۳ سال قبل
پاسخ  حسین

اینم باید بدونید که فاندامنتال همیشه غالب بر تکنیکال هستش

بیژن
بیژن
۳ سال قبل
پاسخ  A00

هیچ چیز از تکنیکال قوی تر نیست.حرفمو یادت باشه پسر👍

عميد عشايري
عميد عشايري
۳ سال قبل

دوستان عزيز ارز ديجيتال
اين تحليل مال چند روز پيش بوده شما دير ترجمه كرديد. كلا اين فرضيه باطل شد چو بيت كوين بالاتر از ٣٣٠٠٠ دلار برگشت. اي بابا

بیت مند
بیت مند
۳ سال قبل

این خبر برای دیروز بوده
چی میگی برای چند روز پیش بوده دیر ترجمه شده؟!

سیامک
سیامک
۳ سال قبل

گری اسکیل بیچاره میشه ((:

M o h
M o h
۳ سال قبل
پاسخ  سیامک

قرار نیست همیشه همه بزرگهای بازار سود کنن، این اشتباه تریدر های کوچیکه که فکر میکنند هر معامله ای بزرگای بازار انجام میدن در کوتاه مدت حتما تو سوده، در حالی که اونها هم اشتباه میکنند یا تحلیل های بلند مدت تری دارند