پاسخ پروژه بیت کوین گُلد به انتقادات منفی

پاسخ پروژه بیت کوین گُلد به انتقادات منفی

اخیرا news.bitcoin طی گزارشی در خصوص پروژه هاردفورک(hard fork) بیت کوین گلد(Bitcoin Gold)، عنوان نمود که ظاهرا این پروژه به گونه ای برنامه ریزی شده که در ۲۵ اکتبر( ۳ آبان) به منصه اجرا گذارده شود. همچنین این پروژه هفته گذشته مورد بررسی های بیشتر قرار داده شده و سوالاتی در خصوص این فورک پیشنهادی از ارتقا دهندگان(developer) آن پرسیدیم. تنها چند روز از زمانیکه این تیم در حال تلاش جهت منشعب ساختن پروتکل بیت کوین می باشد، گذشته است و همینطور افرادی وجود دارند که همچنان سعی دارند عیوب این پروژه را یافته و در هر جایی عنوان کنند که این پروژه ای ناقص و دارای اشکال می باشد.

دیدگاه های منفی در خصوص پروژه بیت کوین گُلدپاسخ پروژه بیت کوین گُلد به انتقادات منفی

فورک بیت کوین گلد(BTG) بار دیگر راه خود را در جامعه ارزهای رمزگذاریشده(cryptocurrency) باز نمود. در طول هفته گذشته افراد بسیاری به بررسی این هارد فورک پیشنهادی پرداخته و بسیاری از نواقص مربوط به این پروژه پی بردند. می توان گفت که افراد دچار شک و تردید شده اند چرا که طی تعدادی مقاله به بررسی مسائل مربوط به بیت کوین گلد و سوالهای که بدون جواب مانده اند، پرداخته شده است. علاوه بر این افرادی هنگام بازدید از کانال اسلک(Slack) این تیم پرسش های دشواری را مطرح نموده و به تیم بیت کوین گلد گفته اند که این پروژه مشکوک به نظر می رسد. در کنار این، افراد از عدم وجود زیر ساخت(infrastructure) و لیست صرافی(exchange) که نشان از پشتیبانی این فورک که بزودی اجرا می گردد، باشد، متحیرند.

فردی در این هفته به بررسی دامنه Whois وبسایت بیت کوین گلد پرداخت و دریافت که که مالک این وبسایت دامنه های ارزهای رمزگذاری شده بسیاری را در اختیار دارد.

او همچنین بدین مسئله پی برد که الگوریتم تجمیع(consensus algorithm) این پروژه هنوز ناتمام می باشد و مولفه محافظت در برابر حملات(replay attack protection) به آن اضافه نشده است. با وجود اینکه اجرای این کدها در پروژه تنها دو هفته زمان می برد کار پیشرفت چندانی نداشته است. همچنین این پروژه دارای یک پیش ماین(premine) قابل اجرا در کدها می باشد که بدین معناست که چنانچه این پروژه واقعا منشعب گردد، ارتقا دهندگان میزان چشمگیری بیت کوین گلد(BTG) در اختیار خواهند داشت.

پاسخ پروژه بیت کوین گُلد به انتقادات منفی

طی این هفته پروژه بیت کوین گلد در پست های بسیاری مورد بررسی قرار گرفت.

تیم بیت کوین گلد پاسخگوی اتهامات وارده می باشد.

از تاریخ ۱۰ اکتبر(۱۸ مهر) به بعد به همه اتهاماتی وارده به پروژه بیت کوین گلد، پاسخی رسمی داده است.

تیم بیت گوین بدین گونه به شرح موضوع پرداخت:

“اخیرا برخی افراد مورد هدف و حمله اشخاصی قرار گرفته اند که قادر به درک اهمیت تمرکز زدایی در شبکه بیت کوین گلد نیستند. این حمله گمراه کننده از طریق عکسی از وبسایت ما طی چند ماه گذشته صورت گرفته است.”

 

ارتقا دهندگان پروژه همه منتقدین را در این خصوص خطاب قرار داده و در ابتدا این واقعیت را عنوان داشتند که عناصر حفاظتی(replay protection) پروژه هنوز بدان اضافه نشده است.
سازمان بیت کوین گُلد(BTG organization) در این رابطه اذعان داشت:

“بُعد حفاظتی این پروژه در مقایسه با تغییرات poW، مستلزم کدهای تغییری نسبتا ساده تری می باشد. ما بطور مداوم اعلام نمودیم که بیت کوین گلد باید پیش از راه اندازی از جنبه های حفاظتی برخوردار شود.”

 

تیم بیت کوین گلد نیز در این باره شرح داد که این کدها هنوز اضافه نشده اند چرا که:

“تا کنون تنها یک ارتقا دهنده داوطلب مشغول کار بر روی این پروژه بوده است.”

 

این تیم در خصوص اجرای ناتمام الگوریتم Equihash اذعان داشته تغییرات تجمیع کامل نشده و همچنین تغییر در الگوریتم تعدیل سختی(difficulty adjustment algorithm) هنوز با این کد ادغام نگشته است. این پروژه از پیش استخراج شدن(pre-mine) را اجرا نموده که به گفته این تیم:

تنها یک ایده جهت جمع آوری بودجه از ماه جولای(تير) بوده است.

 

این تیم اظهار داشت:

“ایده ابتدایی جذب بودجه بازتاب دیدگاه جمعی و خلاقیت این تیم نمی باشد. به همین دلیل این ایده که در ماه جولای(تیر) منتشر شد، از این وبسایت حذف گردید.

 

با این حال بیت کوین گلد در ادامه اضافه نمود که احتمال دارد این تیم کدهای pre-mine را حذف نکند و تاکید نمود که این پروژه تنها متشکل از داوطلب ها می باشد.

ما جهت فراهم آوردن بودجه اولیه این پروژه از امکان pre-mine در حد متوسط کاملا ممانعت بعمل نخواهیم آورد. اما چنانچه دست به چنین عملی بزنیم برای جهانیان شفاف سازی کرده و طرح های مالی و نحوه استفاده از این بودجه را به تفصیل شرح خواهیم داد.

 

وبسایتی مدعی بیت کوین گلد پدید آمده که کلیدهای خصوصی(Private Keys) را درخواست می کند.

یکی دیگر از وضعیت های مشکل ساز برای فورک بیت کوین گلد که شاهد آن هستیم، وبسایتی است که در آن عنوان شده که به کاربران این امکان داده می شود که پیش از اینکه این فورک به منصه اجرا درآید، آنرا مطالبه نمایند. این وبسایت که “claimBTCGPU” نام دارد، به کاربران گفته است می توانند بیت کوین گلد را وارد سیستم نموده و سپس آن را مطالبه کنند(pre-claim)، (ولی فعلا امکان استفاده از آن را ندارند) در حالیکه هنوز امکان چنین اقدامی وجود ندارد.

این وبسایت دستورالعمل گام به گامی از نحوه دریافت و وارد نمودن یک والت بیت کوین ارائه می دهد. این پلتفرم بر این مدعاست که می تواند یک والت بیت کوین باشد و عنوان داشته که اقدام به پدید آوردن امکان ساخت بیتکوین صرف نظر از اولویت آن نموده است.

پاسخ پروژه بیت کوین گُلد به انتقادات منفی

مراقب وبسایت ناشناخته ای که کلیدهای خصوصی را درخواست می کند، باشید.

بخش “نحوه مطالبه”(How to Claim) این وبسایت با تصاویری که شرح می دهد افراد چگونه می توانند بیت کوین های موجود(BTC seeds) خود را بیابند، آن را به سیستم آنها وارد کنند و سپس به والت ی با حساب بیت کوین گلد اعتبار یافته پیش از fork هدایت شوند.
در حال حاضر افراد آنلاین این وبسایت را نوعی کلاهبرداری(scam) تلقی می کنند و حتی ویدئویی در یوتیوب وجود دارد که این وبسایت مدعی بیت کوین را کلاه بردار معرفی نموده است. هر وبسایتی که از کاربران درخواست می کند پیش از موجودیت یافتن کوین کد رمز آنلاین خود را وارد نمایند و مشخص نیست به کجا مربوط می باشد، احتمالا باعث خواهد شد افراد مبلغ زیادی را از دست دهند.

به هیچ عنوان در سایت معرفی شده مراحل و توضیحات مربوط به دریافت بیت کوین گلد را انجام ندهید، این کار ریسک بسیار بالایی را متوجه شما میکند.

 

 

 

نظر شما درباره پروژه بیت کوین گُلد چیست؟ فکر میکنید این پروژه ای سالم است یا انحرافاتی را در آن میبینید؟ ما را از نظرات خود مطلع کنید

 

 

 

منبع: news.bitcoin
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
صادق امانی
صادق امانی
۵ سال قبل

هزینه انتقال خیلی پایینی داره
به نظر من ارز خیلی خوبیه

شاهرخ
شاهرخ
۶ سال قبل

پس از کجا بیتکوین گلدمونو دریافت کنیم چطوری؟