تب بیت‌کوین با سقوطی وحشتناک به پایان خواهد رسید

تب بیت‌کوین با سقوطی وحشتناک به پایان خواهد رسید

دیوید استاکمن، رئیس سابق دفتر مدیریت رئیس جمهور، رونالد ریگان و یکی از کهنه‌کاران وال‌استریت، به سرمایه‌گذاران هشدار داد که شکوفایی ارز دیجیتال به طرز فاجعه‌باری به پایان خواهد رسید.

 به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، دیوید استاکمن، رئیس سابق دفتر مدیریت رئیس جمهور، رونالد ریگان و یکی از کهنه‌کاران وال‌استریت، به سرمایه‌گذاران هشدار داد که شکوفایی ارز دیجیتال به طرز فاجعه‌باری به پایان خواهد رسید.
تب بیت‌کوین با سقوطی وحشتناک به پایان خواهد رسید

او در برنامه «همین حالا با سهام» تلویزیون سی‌ان‌بی‌سی گفت:

اصولاً یک عده از سرمایه‌گذاران بسیار احمق وجود دارند که خود را متقاعد کرده‌اند که درختان آن‌قدر رشد می‌کنند که به آسمان برسند. اما این درخت با سقوط شدید قیمت‌ها می‌سوزد و از بین می‌رود و دست‌های این سرمایه‌گذاران نادان که به آن متصل‌اند را با خود می‌سوزاند. آنها به این ترتیب درس خوبی خواهند گرفت.

آخرین پیش‌بینی استاکمن منحصر به بیت‌کوین نمی‌شود.

او پیش‌بینی کرده است که به زودی یک طوفان وحشتناک بزرگ بازار سهام را درمی‌نوردد.

در ماه سپتامبر او به سرمایه‌گذاران هشدار داد که باید به زودی منتظر سقوط ۴۰ تا ۷۰ درصدی باشند. این در حالیست که روز جمعه میانگین صنعتی داو جونز به مرز ۲۵ واحد رسید و شاخص اس‌اندپی هم بار رکوردزنی فاصله کمی داشت.

استاکمن فدرال رزرو و بانک‌های مرکزی را مقصر تبلیغات پرسروصدا برای بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال دانست.او گفت:

آن‌چه باید واقعا انجام دهیم این است که درک کنیم اینها مشکل قانونی ندارند بلکه مشکلات پولی ایجاد می‌کنند. او ادامه داد بازار کنونی به طور بی‌سابقه‌ای غیرمنطقیست و بیش از حد داغ شده است.

استاکمن در مورد  افزایش قیمت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال گفت:

قیمت این ارزها در هر لحظه می‌تواند ۲ برابر یا ۳ برابر شوند یا حتی تا صفر پایین بیاید. اما مسأله اصلی این است که این ارزها پول واقعی تلقی نمی‌شوند چرا که پول واقعی که برای تبادلات خود به کار می‌بریم باید پایدار باشد.

به اعتقاد استاکمن تصمیم بورس‌های سی‌بوئه و سی‌ام‌ای برای اضافه کردن بیت‌کوین به لیست سهام خود باعث حقانیت یا قانونی بودن ارزهای دیجیتال نخواهد شد.

او گفت:

هروقت وال‌استریت فرصتی برای به‌دست آوردن سود مشاهده کند،   تحت هیچ شرایطی آن را از دست نمی‌دهد. با بازگشایی بازار سهام بیت‌کوین هیچ‌گونه اعتباردهی‌ای به آن صورت نگرفته است بلکه این مانند قطاریست که همه می‌خواهند از آن جا نمانند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
محمد زاده مه
محمد زاده مه
۵ سال قبل

اگه بیت کوین و ارز دیجیتال نباشه یعنی دیپ وب و نقل و انتقالات مالی در دیپ وب هم نخواهد بود. وقتی 95 درصد اینترنت تو دیپ وب هست مگه میشه ارز دیجیتال رو حذف کرد؟اصلا امیدوارم هیچ نوع ارز دیجیتالی نباشه تا امکان تراکنش های مالی تو بستر وب پنهان که غیر قانونی و غیر انسانی هستن به پایان برسه.

آرمان
آرمان
۶ سال قبل

بیت کوین دوران بحران رو پشت سر گذاشت و با شروع سال جدید میلادی روز به روز ارزهای دیجیتال پیشرفت خواهند کرد. سال 2018 بهترین سال برای پیشرفت ارزهای دیجیتال خواهد بود.پیروز میدان قطعا تکنولوژی های نو و ارزهای دیجیتال خواهد بود و موسسات و شرکت های بزرگ و بسیاری از کشورها امسال سراغ ارزهای دیجیتال خواهند رفت

کیمیا
کیمیا
۶ سال قبل

بازار ارزهای دیجیتال تا رسیدن به بلوغ کامل و ثبات ارزش پولی فاصله زیادی دارد.اما ظاهرا سرمایه گذاران استقبال خوبی از این موضوع کرده اند و وجود فراز و نشیب در بازار ارزهای دیجیتال در ابتدای راه کاملا منطقی خواهد بود.
افزاریش سهم این بازار دولتها و بعضی بازارهای بورس را نگران خواهد کرد و در پی آن خواهند بود که با تبلیغات منفی مانع رشد آن شوند. مانند چین و روسیه که کاملا آشکارا این موضوع را پیگیری می کنند.
اما بازار ارزهای دیجیتال چه بخواهیم و چه نخواهیم تبدیل به یک شاخه اقتصادی خواهد شد و دولتها نیز مجبور هستند بر خلاف میل باطنی خود جهت حفظ منافع خود در این انقلاب دیجیتال با آن هم سو شوند.

محمد
محمد
۶ سال قبل

دنیا میشه دنیای ارزهای دیجیتال.
دیر رسیده میخواد مردمو بترسونه بفروشن خودش ارزون بخره