جامعه بیت کوین کَش(BCH) در خصوص مشکلات سختی شبکه(difficulty) آینده به بحث و تبادل نظر می پردازد

جامعه بیت کوین کَش(BCH) در خصوص مشکلات سختی شبکه(difficulty) آینده به بحث و تبادل نظر می پردازد

از زمانی که شبکه بیت کوین کش(Bitcoin Cash) به جامعه ارزهای دیجیتال شناسانده شد، سه ماه سپری  شده است. پروتکل BCH توانسته است با وجود رشد، زیر ساخت های متداوم خود راحفظ نماید و میان ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری شده رتبه چهارم را از آن خود کند. با این حال جامعه بیت کوین کش و ارتقا دهندگان این پروژه در حال بحث در خصوص حذف تنظیمات اضطراری درجه سختی (Emergency Difficulty Adjustment) که در ابتدا به حفظ شبکه در هفته های اول راه اندازی کمک می نمود، هستند.

 

جامعه بیت کوین در خصوص مشکلات مربوط به(EDA) به بحث و گفتگو می پردازندجامعه بیت کوین کَش(BCH) در خصوص مشکلات سختی شبکه(difficulty) آینده به بحث و تبادل نظر می پردازد

در حال حاضر اجرای طرح (EDA)  موجب گشته برخی افراد چنین تصور کنند که این شبکه دارای مشکلاتی می باشد. به عنوان مثال نیمی از یک روز سپری می گردد اما بلوکی(blocks) در این شبکه یافت نمی شود اما در برخی روزها ماینر ها(miners) شمار زیادی از بلوک ها را طی مدت زمان کوتاهی مورد پردازش قرار می دهند.

برخی افراد بر این باورند که ماینر های متقلب در حال سوء استفاده از (EDA) هستند و این مسئله حفاظت از شبکه را تحت تاثیر نامطلوب خود قرار می دهد.

پیش بینی می شود هنگامیکه قیمت بازار بیت کوین کش کاهش یابد، ماینر ها به سهولت به نیروهایی که تنظیم سختی شبکه را برعهده دارند ملحق شوند که این امر می تواند منجر به تورم فاجعه آمیز گردد. این مسئله جامعه بیت کوین کش را بشدت درگیر کرده و ارتقا دهندگان را بر آن داشته در مورد راه حل های مختلف این مشکل به بحث و گفتگو بپردازند.

سَشِت در ۲۵ آگوست(۳ شهريور) ایده خود جهت تغییر الگوریتم تنظیمات سختی(difficulty algorithm) شبکه بیت کوین کش را افشا نمود. سَشِت اذعان داشت که در انتظار نوسانات وحشی هش رِیت(wild swings of hashrate) میان زنجیره بیت کوین کش و بیت کوین  بسر می برد. او همچنین اضافه نمود:

ما نمی توانیم بدون تنظیم (hashrate) بیت کوین و بیت کوین کش در زمانبندی معادل با نوسان قیمت مانع این رویداد شویم.

 

با وجود اینکه ارتقا دهندگان(developer) بر این باورند که می توانند وضعیت را بهبود بخشند اما تصور نمی کنند که این یک مشکلی اضطراری باشد که لازم است سریعا حل و فصل شود.

سَشِت همچنین کفت:

حداقل تا ماه نوامبر(آبان) در این عرصه شک و تردیدهای بسیاری وجود خواهد داشت. بنابراین مطمئن نیستم تغییر تنظیمات حرکت عاقلانه ای باشد. در واقع هر چیز در این خصوص وجود دارد، هنوز در حال بررسی و حل و فصل می باشد.

جامعه بیت کوین کَش(BCH) در خصوص مشکلات سختی شبکه(difficulty) آینده به بحث و تبادل نظر می پردازد

آموری سَشِت(Amaury Séchet) یکی از ارتقا دهندگان بیت کوین ای بی سی(ABC)

 

بعلاوه سَشِت طی ایمیل هایی که برای لیست پستی خود ارسال نموده راه حلی را جهت بررسی پیشنهاد داده بطوریکه سایر ارتقا دهندگان بیت کوین ABC  بتوانند در خصوص این ایده به بحث و گفتگو بپردازند.

این الگوریتم بمنظور تنظیم hashrate جهت هدف قرار دادن یک فاصله زمانی ۶۰۰ ثانیه ای و براساس نظریه فردی بنام منگرین(Mengerian) که همراه سَشِت به بررسی این ایده پرداخت، طراحی شده است.

 

منگرین اظهار داشت:

“از دیگر ویژگیهای این طرح می توان به اجتناب از تغییرات شدید در طول زمانیکه hashrate دارای حالت مسطح می باشد و تنظیم سختی هنگامیکه hashrate سریعا دچار تغییر می گردد، اشاره کرد.”

 

سَشِت اذعان داشت که او طرح های بسیاری را با استفاده از hashrate ثابت و نوسانات بین فواصل بلوک ها شبیه سازی(simulated) نموده است.

توماس زاندر(Thomas Zander)، یکی از ارتقا دهندگان بیت کوین کلاسیک نظرات و راهکارهای خود را ارائه میدهد

توماس زاندر، یکی از ارتقا دهندگان بیت کوین کلاسیک در ۵ اکتبر(۱۳ مهر) نظرات خود را در رابطه با وضعیت فعلی EDA  بیان داشت. زاندر به شرح این نکته پرداخت که چرا معتقد است ساتوشی هر دو هفته یکبار به تنظیم سخت می پرداخته است

زاندر اظهار میدارد:

“نظر شخصی من این است که تنظیم سختی هر دو هفته یکبار سبب ایجاد تعادل می گردد. دوره های بمراتب کوتاه تر از این ارزش این ارز را کاهش می دهد چرا که میانینگ آن به امری خطر آفرین مبدل می شود و دوره های طولانی تر نیز بدلیل افزایش نرخ تورم موجب کاهش ارزش می گردد.

جامعه بیت کوین کَش(BCH) در خصوص مشکلات سختی شبکه(difficulty) آینده به بحث و تبادل نظر می پردازد

توماس زاندر(Thomas Zander)، یکی از ارتقا دهندگان بیت کوین کلاسیک

 

زاندر جهت حل و فصل مشکلات مربوط به تنظیم سختی شبکه(EDA) بیت کوین کش راهکارهایی ارائه نموده است.

یکی از این راهکارها این است که تنظیم سختی را بطور کامل حذف نموده و اجازه دهیم بیت کوین کش در دوره تنظیم با بیت کوین معامله شود. این راه حل در مورد بیت کوین طی چندین سال جواب داده است. زاندر بر این نکته تاکید دارد که:

زنجیره بیت کوین هیچی ضرر و زیانی از سوی بیت کوین کش متحمل نخواهد شد. این الگوریتم کارکرد خود را خواهد داشت و ما سرانجام ناچارا به آن باز می گردیم. این الگوریتم کارایی خود را از دست نداده است پس چه نیاز به اصلاح دارد؟

 

زاندر از این مسئله آگاه است که تصور برخی افراد بر این است که EDA جزء لازم و ضروری محسوب می شود و اگر واقعا چنین باشد زاندر بر این باور است که چنانچه بخواهیم آنرا حفظ کنیم، واقعا نیاز داریم به اصلاح آن بپردازیم. موقعیت بسیار آسیب پذیری است.

زاندر سپس به توصیف یک مفهوم دوگانه از EDA می پردازد که آنرا بگونه ای منقطع کرده که ماینر ها قادر نباشند از طریق تنظیم سختی از این الگوریتم سوء استفاده نمایند.

زاندر اذعان می دارد که:

هدف این است که کاربرد نادرست EDA ها را معکوس نماییم. ما اطمینان می دهیم که مشکل هرگز از پایه گذر نمی کند و این بدین مفهوم می باشد که تا زمانیکه EDA اعمال نگردد، معکوس آن نیز روی نخواهد داد.

 

بطور کلی بحث و گفتگو در این خصوص همچنان ادامه دارد و بنظر می رسد جوامع بیت کوین کش در راستای یکدیگر مشغول به فعالیت هستند تا این مشکلات را حل و فصل نمایند. و در خصوص این مسئله که این مشکلات به چه میزان از اولویت برخوردارند، اندکی اختلاف نظر وجود دارد اما بحث و گفتگوها همچنان ادامه دارد.

 

 

 

شما در مورد مسائل مربوط به EDA  شبکه Bitcoin Cash چه فکری می کنید؟ آیا فکر می کنید این چیزی است که باید در حال حاضر حل شود یا فکر می کنید باید تا بعد از نوامبر(آبان)صبر کرد؟ نظرات خودتان را با ما درمیان بگذارید

 

 

 

 

 

 

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
طاها دری
طاها دری
5 سال قبل

سلام من نمیتونم بیتکوین کش تبدیل کنم خطا میده abc پشتیبانی هم میگه صبر کنم دلیلش چیه دقیقا که نمی شه ؟