تزوس در بلندمدت چه اهداف قیمتی را دنبال می‌کند؟

تزوس در بلندمدت چه اهداف قیمتی را دنبال می‌کند؟

حتما درباره‌ی دنباله‌ اعداد فیبوناچی و اعداد طلایی فیبوناچی در ریاضیات پایه در دبیرستان چیزهایی شنیده‌اید. این دنباله به این صورت است که با اعداد صفر و یک شروع می شود و هر عدد مجموع دو عدد قبلی می باشد مانند …-۳۷۷-۲۳۳-۱۴۴-۸۹-۵۵-۳۴-۲۱-۱۳-۸-۵-۳-۲-۱-۱

نکته جالب درباره اعداد فیبوناچی این است که تا به حال هماهنگی های بسیاری بین روابط این اعداد و قوانین موجود در طبیعت دیده شده است. این اعداد نسبت هایی با یکدیگر دارند که در علم اقتصاد و به خصوص علم تحلیل تکنیکال نیز کاربردهای وسیعی دارد.

در علم تحلیل تکنیکال ابزارهای فیبوناچی روشی برای تحلیل بازگشت یا ادامه‌ی روند بازار هستند که حتی در بررسی امواج الیوت در حرکت‌ها نیز کاربردی هستند.

چرایی پرداختن به این موضوع در ابتدای این تحلیل، در اهداف بلند مدت تزوس (Tezos) نهفته است.

به نمودار قیمت تزوس در تایم فریم هفتگی توجه کنید:

    نمودار لگاریتمی قیمت تزوس (Tezos) در تایم فریم هفتگی

نمودار لگاریتمی قیمت تزوس (Tezos) در تایم فریم هفتگی

در ابتدا توجه داشته باشید که نمودار برای سهولت در دیده شدن نسبتها، لگاریتمی انتخاب شده است، بنابراین نسبت های مشخص شده ممکن است به چشم اشتباه به نظر برسند. به سمت چپ نمودار توجه کنید، و ببینید که نسبتهای اصلاحی ۵۰،۳۸ و ۶۱.۸ درصد اصلاحی موج بزرگ نزولی (که ابتدا و انتهای آن با خطوط سیاه رنگ مشخص شده است) در چه سطوحی قرار گرفته اند.

حال در سمت راست به نسبتهای پروژکشن موج ۱ به ۲ توجه کنید، مشاهده می‌کنیم که سطوح فیبوناچی با نسبتهای ۲.۶۱۸، ۳.۶۱۸ و ۴.۶۱۸ درصد دقیقا روی نسبت‌های اصلاحی ذکر شده قرار گرفته‌اند.
نکته‌ی بسیار مهمی که از این تحلیل دریافت می‌شود این است که همگرایی سطوح فیبوناچی آن هم با این دقت بسیار زیاد باعث می‌شود که این ترازها بسیار مهم قلمداد شوند و جاذبه‌ی بسیار زیادی برای بالا بردن قیمت داشته باشند.

بنابراین در ادامه‌ی روند صعودی تزوس و در امواج ۳ (بزرگترین موج) و ۵ صعودی می‌توان در بلندمدت منتظر قیمت هایی چون ۴.۸، ۶.۳ و ۷.۸ دلار برای تزوس بود.

نتیجه‌گیری

با توجه به همگرایی سطوح فیبوناچی و جاذبه‌ی بسیار زیاد برای بالا بردن قیمت در ادامه‌ی روند صعودی تزوس در امواج ۳ (بزرگترین موج) و ۵ صعودی می توان در بلند مدت منتظر قیمت هایی همچون ۴.۸، ۶.۳ و ۷.۸ دلار برای تزوس بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه