atlasarzdigital

یک فرد خودروی تسلا مدل S خود را برای ماینیگ تجهیز کرده است

یک فرد خودروی تسلا مدل S خود را برای ماینیگ تجهیز کرده است

شایعات پیرامون بیت کوین، بیشتر از همیشه شده است زیرا ارزش این ارز رمزنگاری شده به بیش از 10.000 دلار افزایش یافته و کل ارزش بازار را بیش از 200 میلیارد دلار، رسانده است.
اکنون، دنیای بیت کوین به دنیای تسلا نیز ورود پیدا کرده است زیرا مالک مدل S، تجهیزاتی برای ماین کردن ارز رمزنگاری شده در خودروی برقی خودش ساخته است.

افراد ناآشنا با بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده، باید برای پردازش تراکنش ها و نگهداری بلاکچین از توان محاسباتی ایجاد شده توسط ماینرها استفاده کنند که به صورت یک دفترکل برای کل ارزهای رمزنگاری شده عمل می کند. افرادی که به این توان پردازشی کمک می کنند، ماینر(miner) نامیده می شوند و با همین ارز رمزنگاری شده، پاداش دریافت می کنند.
اصل این کار به سخت افزار و برق مورد نیاز برای محاسبات مذکور برمی گردد. شما می توانید این هزینه ها را تا آنجا که ممکن است پایین نگه دارید تا سودآوری ماینینگ خود را حفظ کنید. به این دلایل، مردم غالباً پیشنهاد می دهند که رایانه ی خودکار (Autopilot) قدرتمند تعبیه شده در خودروهای تسلا می تواند هنگامی که توسط سیستم خودکار مورد استفاده قرار نمی گیرد (پردازشی انجام نمی شود)، برای ماین کردن بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد اما برای این کار، شرکت تسلا باید امکان دسترسی به آن رایانه را فراهم کند و من فکر می کنم اکثر مردم موافق این باشند که بهتر است این رایانه تنها در اختیار سیستم خودکار باشد که ویژگی های امنیتی مهمی را تأمین می کند.
در حال حاضر، یکی از اعضای گروه Tesla Owner Worldwide در فیسبوک به شوخی پیشنهاد کرده که از ویژگی برقی بودن خودروهای تسلا به جای توان پردازشی استفاده شود.
عضو دیگر این انجمن، این پیشنهاد را جدی گرفته و تجهیزات ماینینگ سازگار با مدل S قبلی این خودرو را ساخته است

یک فرد خودروی تسلا مدل S خود را برای ماینیگ تجهیز کرده است

(منبع تصویر: Michael Pearson)

در حال حاضر، این سیستم برای GPUها ارائه شده است(هرچند GPUها نصب نشده اند) و بنابراین احتمالاً برای بیت کوین مورد استفاده قرار نگیرد، اما می تواند برای سایر ارزهای رمزنگاری شده استفاده شود.
این طرح باید چه ویژگی هایی را برای تجهیزات ماینینگ تعبیه شده در داخل خودرو به همراه داشته باشد؟ واقعاً معلوم نیست. این ایده برای دسترسی رایگان به برق توسط شبکه ی سوپرشارژر پیشنهاد شد. از لحاظ فنی، اگر فردی بتواند برق سیستم های ماینینگ را از تسلا تأمین کند، که این همان چیزی است که مالک آن ادعا می کند، هرچند معلوم نیست که وی چگونه می تواند 2.8 کیلووات (kW) برق مورد نیاز برای باتری را تامین کند، تنها در صورتی می تواند از انرژی رایگان استفاده کند که خودروی تسلا ی وی تحت برنامه ی سوپرشارژینگ رایگان و نامحدود قرار داشته باشد که این برنامه برای اکثر خودروهای مدل S و X ارائه شده است.
البته، این طرح، مسائل مربوط به خودش را نیز دارد. از نظر اخلاقی، هدف شبکه ی سوپرشارژر چنین کاری نبوده است و بنابراین ممکن است با افرادی که از این خودرو به جای رانندگی در مسافت های طولانی (که هدف اصلی تسلا بوده است)، برای تأمین برق تجهیزات ماینینگ استفاده می کنند، مشکل پیدا کنند. همچنین، این کار به استفاده ی مضاعف از باتری نیاز دارد که این برای ماندگاری و دوام باتری، خوب نیست.
در نهایت، این تجهیزات، حرارت زیادی در خودروی مدل S تولید خواهد کرد. به غیر از گرم شدن خودروی شما برای به دست آوردن چند دلار، معلوم نیست که از این گرمای تولید شده استفاده ای می توان کرد. جدای از برق رایگان، که آن هم مشکلات خودش را دارد، این طرح واقعاً مزایای چندانی ارائه نمی دهد.

بیت کوین شبه به تسلا ست

بیت کوین در مقایسه با دارایی های سنتی مالی، همانند تسلا در مقایسه با خودروهای بنزینی است. هم بیت کوین و هم تسلا، هر دو پایدار هستند، به رسیدگی کمتری نیاز دارند و در مقیاس جهانی اقدامات اضافی و بیهوده را از بین می برند.

اخیراً، ایلان ماسک(Elon Musk) از یک کامیون و یک رودستر(roadster) جدید رونمایی کرده است. هر دوی این ها، سه چیز مشابه دارند: یک باتری، چند موتور و تعدادی چرخ. هر دو بسیار سریع و کارآمد هستند و نه تنها از تمام رقبای هم رسته ی خود برتری دارند، بلکه با حذف بخش های غیر ضروری و مشکلات قدیمی، کل صنعت خودروسازی را نیز متحول کرده اند.
برای مثال یک Tesla Semi(کامیون تازه رونمایی شده ی تسلا) را در نظر بگیرید:

 1. هیچ جعبه دنده ای، هیچ سیلندری، هیچ سوختی، هیچ رادیاتوری، هیچ شافتی (محوری) وجود ندارد.
 2. هیچ چیزی نزدیک پای شما 3000 بار در دقیقه منفجر نمی شود (انفجار داخل سیلندرها در موتورهای احتراقی). در عوض، خودروی شما توسط انرژی خورشیدی پایدار، راه اندازی می شود: ایستگاه های شارژ، در طول روز، نور خورشید را بدون وقفه ذخیره کرده و در طول شب، باتری ماشین را پر می کنند.
 3. در این خودرو ترمز وجود دارد اما شما هرگز نیاز به تعویض لنت ندارید زیرا به وسیله ی موتورهای آن ترمز می کنید.
 4. جالب است بدانید که آن ها اکثر اوقات، انرژی را به باتری برخواهند گرداند.
 5. چهار موتور کوچک، مستقیماً به چهار چرخ متصل شده اند. نه تنها موتورهای آن، همانند موتورهای سدان(sedan) هستند(که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند)، بلکه گشتاوری مستقلی برای هر چرخ فراهم می آورد که منجر به کشش و ایمنی بهتر می شود.
 6. سه کامیون در کنار هم یک قطار تشکیل می دهند: نه تنها به ازای هر کیلومتر، مقرون به صرفه تر است بلکه شما می توانید محموله ی خودتان را مستقیماً بدون ایستگاه های اضافی و بارگیری مجدد محموله از یک قطار به یک کامیون، بدون طی مسیر اضافی تحویل دهید. حالا می توانید تصور کنید که چگونه مشکل انتقال زمینی کالاها به شیوه ای مؤثرتر حل خواهد شد.

یک فرد خودروی تسلا مدل S خود را برای ماینیگ تجهیز کرده است

تسلا رودستر نیز داستان مشابهی دارد، اما برای خودروهای سوپر اسپرت(supercars) به کار گرفته می شود. رودستر رکورد تمام عملکردهای ثبت شده را شکسته است و در عین حال به دلیل داشتن بخش های متحرک کمتر، فضای بیشتری در صندوق عقب وجود دارد، شما می توانید 2 مسافر بیشتر سوار کنید و تنها با یک بار شارژ، 1000 کیلومتر طی کنید.
جالب است در حالی که کارایی بهتری از رقبای خود دارد، هزینه ی آن نیز 5 تا 10 برابر از تمام خودروهای سوپر اسپرت ارزان تر است. به عبارت دیگر، خودروی شما صرفاً یک خودروی عادی و برای امور روزمره نبوده و می تواند یک سوپر اسپرت باشد. حتی SUV آن ها(خودروهای شاسی بلند آن ها) از لامبورگینی نیز بهتر عمل می کند.

حال باید دید که تسلا چه شباهت هایی به بیت کوین دارد؟ بیت کوین نیز همانند یک باتری بسیار کارآمد با بخشهای متحرک بسیار کم می باشد.

 1. بیت کوین همانند یک باتری بسیار کارآمد است: غیرممکن است که ارزش ذخیره شده ی شما به واسطه ی تورم، از بین برود و مصادره ی مستقیم آن نیز بسیار سخت است.
 2. بیت کوین همانند یک باتری بسیار ارزان است: ارزش ذخیره شده ی شما، به رسیدگی یا هزینه ی (کارمزد) سالیانه نیازی ندارد. در مکانی که شما تعیین کرده باشید قرار می گیرد و هیچ فضایی هم اشغال نمی کند.
 3. از آنجا که هر فردی می تواند این پول را پس انداز کند، نیازی به اعتبارات(وام های) مصرفی با ارائه ی مدارک شخصی نیست که معمولاً این اطلاعات به طریقی فاش می شوند.
 4. نیاز به بیمه ی اختصاصی، تنها به مواردی با احتمال وقوع کم، کاهش می یابد(هزینه های نگهداری کمتر و امنیت بیشتر). هنگامی که شما پس اندازی بیشتری داشته باشید، می توانید فرانشیز بیشتری برای بیمه ی ماشین خود انتخاب کرده و مبلغ کمتری به صورت ماهانه بپردازید که این کار به صرفه جویی بیشتر در هزینه ها کمک می کند.
 5. کامپیوترهای شخصی می توانند امنیت سطح بالایی را فراهم می آورند، پرداخت ها را می توان بسیار سریعتر و بدون نیاز به ارائه ی اطلاعات شخصی پرداخت کنندگان که سرانجام نیز فاش می شود، انجام داد.
 6. همینطور که ارزش پول بالا می رود، مردم نیز باید بیشتر در خرج کردن آن احتیاط کنند: تقاضاها به سوی محصولات با کیفیت تر و با دوام تر تغییر کرده است. شما نیز مانند تسلا این را می دانید.
 7. مردم، کمتر و هوشمندانه تر کار خواهند کرد: هر کسی تمایل دارد از روش درست پول درآورد اما در عین حال با داشتن پس اندازهای واقعی، هرکسی می تواند زمان بیشتری را برای پیشرفت خود و خانواده اش صرف کند. مانند 30 ساعت کار در هفته به جای 60 ساعت با استرس کمتر و اعتماد به نفسی بالاتر. مردم می توانند در سنین کمتر با مشکلات بهداشتی کمتری، خانواده تشکیل دهند. بچه ها با والدینی فعال تر پرورش خواهند یافت که توجه بیشتری به آن ها می کنند.
 8. در نهایت، بیت کوین بدون پادشاهان و سیاست مداران، فعالیت می کند: در نتیجه، هیچ چیز اتفاق بدی در نزدیکی شما و دیگران رخ نخواهد شد، دقیقاً همانند تسلا. چه کسی پولی را خرج خواهد کرد که تنها می تواند از روش درستی به دست آمده باشد، نه از راه دزدی، فعالیت های مخرب یا در اثر تورم؟ دولت ها قادر به تأمین و حفظ ارتش های بزرگ نخواهند بود و نمی توانند در جنگ های دائمی در سراسر دنیا شرکت داشته باشند: آن ها باید به هر دری بزند تا پول بیشتری به دست آورند.

درست مانند تسلا که چهارچوب حمل و نقل را تغییر می دهد، بیت کوین نیز چهارچوب تأمین منابع مالی و اوراق بهادار را تغییر می دهد: بسیاری از مشکلات موجود و راه حل های ارائه شده برای آن ها، دیگر موضوعیتی نداشته و به سادگی از بین می روند.

 

 

نظر شما در اینباره چیست؟ آیا شباهت های و فوائد بیت کوین قابل قیاس با تسلا خواهد بود؟ چه نکات و مواد دیگری در بیان ساده مزیت های بیت کوین وجود خواهد داشت؟ نظرات و نکات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

منابع: electrek.co
oleganza

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه یک فرد خودروی تسلا مدل S خود را برای ماینیگ تجهیز کرده است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
 • گزارش خطا
 • انتقادات و پیشنهادات
 • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.