نتایج یک نظرسنجی: نیمی از سرمایه‌گذاران جایگزین معتقدند ارزهای دیجیتال حباب هستند

نتایج یک نظرسنجی: نیمی از سرمایه‌گذاران جایگزین معتقدند ارزهای دیجیتال حباب هستند

بر اساس نظرسنجی کیمن آلترنیتیو اینوستمنت سامیت (Cayman Alternative Investment Summit) در سال ۲۰۱۹، سرمایه‌گذاران بر این باورند، به عنوان یک نوع و کلاس دارایی، ارز دیجیتال نشان دهنده و نماینده یک حباب است. نتیجه این نظرسنجی در یک گزارش مطبوعاتی که در ۲۵ فوریه (۶ اسفند) با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده، منتشر گردیده است.

توضیح مترجم: سرمایه‌گذار جایگزین فردی است که دارایی خود را در یکی از انواع معمولی سرمایه‌گذاری مانند سهام، اوراق قرضه و بهادار و یا وجه نقد سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. به دلیل ماهیت پیچیده و مقررات محدود سرمایه گذاری‌ها، بیشتر دارایی‌های سرمایه‌گذاران جایگزین توسط سرمایه‌گذاران نهادی یا افراد معتبر و افراد با درآمد خالص بالا نگه‌داری می‌شود. سرمایه گذاری‌های جایگزین عبارتند از: دارایی ویژه و سهام خصوصی، سرمايه‌گذاری‌های داد و ستدی، معاملات آینده‌دار، املاک و مستغلات حقیقی، دارایی‌های فیزیکی و قراردادهای مشتق‌‌شده از آن‌ها.

بر اساس گزارش، پژوهش‌گران تقریبا ۱۰۰ مدیر و سرمایه‌گذار جایگزین را که در ششمین کنفرانس سالانه CIAS از ۶ام تا ۹ام فوریه ۲۰۱۹، شرکت کرده‌اند را مورد بررسی قرار داده‌اند.

نتایج یک نظرسنجی: نیمی از سرمایه‌گذاران جایگزین معتقدند ارزهای دیجیتال حباب هستند

این مطالعه نشان داد که ۴۵ درصد از سرمایه‌گذاران حاضر در نظرسنجی معتقدند، ارز دیجیتال در رده و کلاس دارایی‌هایی که در حال حاضر بیشتر نشان دهنده یک حباب است، طبقه‌بندی می‌شوند. به همین ترتیب، نسبت کسانی که  بر این باورند که اوراق بهادار ایالات متحده، بازار وام نزولی و اعتبار شخصی و خصوصی نیز حباب هستند به ترتیب برابر با ۲۰، ۱۹ و ۱۶ درصد است.

زمانی که از شرکت‌کنندگان در رابطه با تغییرات تکنولوژیکی که انتظار می‌رود بیشترین تاثیر را بر بازار بگذارند سوال شد، ۴۵ درصد به اتوماسیون و یادگیری ماشین اشاره کردند. در حالی که ۳۸ درصد معتقدند بلاک چین بیشترین تاثیر را در سطح جهان خواهد داشت.

در اوایل ماه فوریه، مت هوگن (Matt Hougan)، مدیر کل جهانی تحقیقات در شرکت مدیریت دارایی بیتوایز (Bitwise) و رئیس ای‌تی‌اف دات کام (ETF.com) گفت تعداد زیادی از آن‌چه که از نظر او به عنوان حباب مرتبط با فعالیت‌های بد در صنعت ارزهای دیجیتال شناخته می‌شوند، در حال حاضر کاملا پاکسازی شده‌اند. هوگن همین‌طورخاطر نشان کرد که به دارایی‌های ارز دیجیتال نسبت به بلاک چین بسیار خوشبین‌تر است.

در مصاحبه‌ای با تلوزیون بلومبرگ، مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، یکی از شرکای سابق شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs) و بنیان‌گذار بانک تجارت ارز دیجیتال گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) با استناد به قیمت محتمل میان مدت ۸۰۰۰ دلاری بیت کوین (BTC) اذعان داشت: ما قرار نیست که حباب را تایید کنیم. نووگراتز همچنین با توجه به زمستان طولانی ارز دیجیتال با طعنه و کنایه گفت:

سال گذشته نشان داد که ترکیدن حباب چقدر می‌تواند دردناک باشد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه