فعالیت شرکت فضایی سنگاپوری در بریتانیا برای توسعه بلاک چین

فعالیت شرکت فضایی سنگاپوری در بریتانیا برای توسعه بلاک چین

شرکت فضایی سنگاپوری اسپیس چین (SpaceChain) برای بهره بردن از فناوری‌های فضایی پیشرفته اروپا و دستیابی به توسعه اقتصادی از طریق ارائه زیرساخت‌های ماهواره‌ای و فناوری بلاک چین، شعبه‌ای در بریتانیا تأسیس کرد.

شعبه بریتانیا اسپیس چین برای شروع فعالیت‌های خود، با همکاری شرکت کاتاپولت (Satellite Applications Catapult (SAC)) کارگاهی با حضور ۶۰ شرکت‌کننده از سراسر بریتانیا در مورد مزایای استفاده از فناوری‌های بلاک چین در صنعت فضایی تجاری برگزار خواهد کرد.

اسپیس چین پیش از این با چندین شرکت بریتانیایی همکاری داشته است؛ از جمله اوپن کازماز (Open Cosmos) فعال در زمینه میکروماهواره‌ها، نانواویونکس (NanoAvionics) فعال درزمینهٔ ساخت سامانه پیشرانش و بأس برای نانوماهواره‌ها و آلبا اوربیتال (Alba Orbital) شرکتی پیشرو درزمینهٔ توسعه ماهواره‌های بسیار کوچک.

شرکت اسپیس چین در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده است و برای ترکیب فناوری‌های فضایی و بلاک چین به‌منظور ساخت اولین شبکه ماهواره‌ای متن-باز مبتنی بر بلاک چین فعالیت می‌کند تا کاربران را قادر سازد برنامه‌های غیرمتمرکزی را توسعه داده و در فضا اجرا کنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه