شرکت ارائه‌دهنده شاخص‌های بورس آمریکا برای ارزهای دیجیتال هم شاخص می‌سازد

شرکت ارائه‌دهنده شاخص‌های بورس آمریکا برای ارزهای دیجیتال هم شاخص می‌سازد

S&P DJI، شرکتی که به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات شاخص‌های بازارهای بورس آمریکا شناخته می‌شود، قصد دارد یک شاخص ویژه بازار ارزهای دیجیتال عرضه کند.

به گزارش «The Block»، این شرکت قصد دارد تا با همکاری شرکت‌های لوکا رفرنس (Lukka Reference) و لوکا پرایم (Lukka Prime)، یک شاخص ویژه ارزهای دیجیتال عرضه کند. شرکت شاخص‌های S&P Dow Jones‌ در سال ۲۰۱۲ توسط شرکت «S&P Global» ایجاد شد. شاخص‌های S&P500‌ و شاخص صنعتی داوجونز از جمله شاخص‌هایی هستند که این شرکت آنها را ایجاد کرده است. گفته می‌شود که S&P DJI از اطلاعاتی نظیر قیمت صرافی‌های مختلف، قیمت در بازارهای فرابورسی و کیف پول‌ها برای ایجاد این شاخص استفاده کند.

S&P DJI امیدوار است که به‌زودی کارهای عرضه این شاخص تمام شود و شاهد عرضه آن باشیم. انتظار می‌رود این شاخص به شرکت‌های مدیریت دارایی کمک کند تا ابزارهای سرمایه‌گذاری ویژه خود را بسازند. از جمله این ابزارها می‌تواند به محصولات قابل معامله در بورس (ETP) اشاره کرد. برنامه‌های S&P DJI برای عرضه این شاخص نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۱ شاهد اتمام کارهای مربوطه باشیم.

پیتر رافمن (Peter Roffman) مدیر بخش نوآوری‌های جهانی و استراتژی‌های S&P DJI، در اظهارنظری عنوان کرد:

برای بیش از یک دهه، S&P DJI سردمدار ایجاد شاخص‌های مرتبط و نوآورانه و همچنین معیارهایی بوده است که بازتابی از رشد و تکامل بازارهای مختلف جهانی داشتند. با توجه به رشد روزافزون دارایی‌های دیجیتال نظیر ارزهای دیجیتال، زمان مناسب برای ایجاد معیارهایی قابل‌اتکا، مستقل و کاربرپسند رسیده است.

البته S&P DJI تنها شرکتی نیست که در حوزه ارائه شاخص‌های بازارهای ارزهای دیجیتال فعالیت دارد. نزدک (Nasdaq)، یکی از بازارهای سهام بزرگ در دنیا، پیش‌تر شاخص ارزهای دیجیتال نزدک را با همکاری شرکت برزیلی هشدکس (Hashdex) راه‌اندازی کرد. این شاخص به‌عنوان معیار اصلی صندوق قابل‌معامله در بورس بازار سهام برمودا استفاده می‌شود. در سال ۲۰۱۸ هم شرکت بلومبرگ ال‌پی (Bloomberg LP)، شاخص ارزهای دیجیتال گلکسی بلومبرگ (Galaxy Bloomberg Crypto Index) را عرضه کرد که از ارزهای دیجیتال شاخص بازار تشکیل شده بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
محمدرضا میر
محمدرضا میر
۳ سال قبل

این اقدامات باعث افزایش اعتبار و استحکام جایگاه ارزهای دیجیتال میشوند
مطلب راجع به شاخص ها توضیح بدین

پویان
پویان
۳ سال قبل

یعنی هر ارز یه شاخص داره .مثلا شاخص سهام ریپل
مثل سهام اپل یا گوگل