شرکت ۱۴ میلیارد دلاری آفریقایی، صرافی ارزهای دیجیتال تاسیس می‌کند

شرکت ۱۴ میلیارد دلاری آفریقایی، صرافی ارزهای دیجیتال تاسیس می‌کند

در کشور آفریقای جنوبی شرکت‎های بزرگ و قدرتمند زیادی وجود دارد. یکی از این موارد، شرکت Sygnia Asset Management است که دارای بودجه و سرمایه‏‌ای بالغ بر ۱۴.۵ بیلیون دلار می‌باشد. در روزهای اخیر این شرکت در بیانیه‏ای اعلام نمود که قصد دارد که برای تأسیس یک صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال اقدام نماید.

بر اساس بیانیه‎ی رسمی، این شرکت قصد دارد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ اقدام به تأسیس صرافی ارزهای دیجیتال نماید. هدف از تأسیس این صرافی، ارائه‏‌ی خدمات به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارزهای دیجیتال عنوان شده است. همچنین در این بیانیه به این صورت بیان شده است که تمامی موارد امنیتی و مالی بر اساس قوانین مالی کشور انجام خواهد شد و کلیه فعالیت‏های این صرافی به طور کامل توسط شرکت شفاف سازی خواهد شد.

شرکت 14 میلیارد دلاری آفریقایی، صرافی ارزهای دیجیتال تاسیس می‌کند

در ضمن در صرافی ارزهای دیجیتال که قرار است تأسیس شود، شرکت Sygnia Asseet Management، قصد دارد که از یک ارز دیجیتال مخصوص به پلتفرم خود، رونمایی کند. هدف از این ارز این است که کاربران به راحتی و با صرف هزینه‏‌ی تبدیل ارز کم‏تری بتوانند به فعالیت‏های خود در صرافی بپردازند.

در این بین دولت آفریقای جنوبی نیز قوانین و مقرراتی را برای توسعه و گسترش ارزهای دیجیتال در نظر گرفته است. در این راستا بانک مرکزی آفریقای جنوبی برای رهگیری و نظارت فعالیت‎های ارزهای دیجیتال، سازمانی را تشکیل داده است و امیدوار است که از طریق این سازمان بتواند بر کلیه فعالیت‏های صورت گرفته در این زمینه نظارت داشته باشد. در ضمن بانک مرکزی آفریقای جنوبی اعلام کرده که این قوانین و سازمان فقط در راستای افزایش امنیت در مبادلات ارزهای دیجیتال بوده و مانعی برای گسترش و توسعه‏‌ی ارزهای دیجیتال به شمار نمی‏رود.

با توجه به فعالیت‏های اخیر صورت گرفته در کشور آفریقای جنوبی و همراهی دولت و بانک مرکزی این کشور با گسترش و توسعه‏‌ی ارزهای دیجیتال، می‏توانیم در آینده‏ای نزدیک شاهد گسترش استفاده و محبوبیت بیش از حد ارزهای دیجیتال در این منطقه باشیم.

منبع : cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
بنیامین پیشینیان
بنیامین پیشینیان
۶ سال قبل

این عالیه و صد در صد تاثیر بر قیمت ها میزاره