سونی سیستم کپی‌رایت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

سونی سیستم کپی‌رایت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

سونی سیستم مدیریت حقوق دیجیتال بر روی بلاک چین ایجاد می‌کند. غول ژاپنی صنعت الکترونیک، سونی، نوعی سیستم جدید مدیریت حقوق دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرده است که ممکن است در سطح گسترده وارد بازار شود.

طبق اخبار منتشره از سوی کمپانی ماندی (Monday)، این سیستم به مدیریت اطلاعات مربوط به‌حق تکثیر (کپی رایت) محتوای دیجیتال کمک می‌کند، و محتوای آموزشی را به‌عنوان کاربرد اولیه آن معرفی می‌کند. این کمپانی ادعا می‌کند که سیستم جدیدش فرایند مدیریت حقوق محتوا، که در حال حاضر بخش مهمی از آن به‌صورت دستی و توسط سازمان‌های صنعتی یا خود سازندگان انجام می‌شود، را کارآمدتر می‌کند.

با استفاده از این سیستم افراد می‌توانند اطلاعاتی نظیر تاریخ و ساعت ساخت و اطلاعات مربوط به نویسنده را به دیگران اطلاع دهند و تأیید کنند.

ادعا می‌شود که این سیستم جدید محتوای دیجیتال مانند کتاب‌های الکترونیکی (ایبوک)، موزیک، ویدیو، محتوای واقعیت مجازی و غیره را پشتیبانی می‌کند، و بر اساس همان سیستمی که سابقاً کمپانی‌های خوشه‌ای ایجاد کرده بودند، ساخته شده است. سونی می‌گوید که در حال حاضر احتمال تجاری‌سازی سیستم به‌عنوان یک محصول خدماتی را بررسی می‌کند.

سونی سیستم کپی‌رایت مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی می‌کند

این کمپانی ژاپنی با نوآوری بلاک چین ناآشنا نیست.

ماه گذشته، پژوهش‌های آی پی آر دیلی (iPR Daily)، رسانه‌ای که تخصص آن مالکیت معنوی است، نشان داده است که سونی با ثبت حداقل ۲۰ درخواست، در میان ۳۰ کمپانی اول برای به‌دست آوردن حق ثبت اختراع (پتنت)هایی مربوط به بلاک چین قرار دارد. برخی از موضوعاتی که سونی در جهت ثبت اختراع این سیستم جدید از آنها استفاده کرده است، امروز اعلام شد.

بیشتر بخوانید: بلاک چین چه تحولات حقوقی به وجود می‌آورد؟

همان‌طور که سایت خبری کوین دسک (coindesk) در ماه آوریل گزارش کرده است، یکی از پرونده‌های ثبت اختراع (پتنت) که در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات‌متحده آمریکا ثبت شده است، مفهومی را توصیف می‌کند که داده‌های مربوط به حقوق دیجیتال را با استفاده از بلاک چین ذخیره می‌کند. این کمپانی همچنین برای اختراعاتی از جمله سیستمی برای تأیید اعتبار داده‌های کاربران و مدیریت داده‌های آموزشی نیز درخواست ثبت کرده است.

منبع: Coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه