در آخرین آزمایش ارز دیجیتال ملی چین ۱۴۰ هزار تراکنش انجام شد

در آخرین آزمایش ارز دیجیتال ملی چین ۱۴۰ هزار تراکنش انجام شد

ساکنان شهر شنژن در چین در آزمایش ده‌روزه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور موسوم به یوان دیجیتال، نزدیک به ۱۴۰ هزار تراکنش انجام دادند.

به گزارش «The Block»، شهر شنژن از روز ۷ ژانویه با توزیع ۳ میلیون دلار از این ارز دیجیتال به ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان از طریق قرعه‌کشی، دور دوم آزمایش یوان دیجیتال در شنژن را آغاز کرد.

دولت محلی شنژن روز دوشنبه در پست وی چت (WeChat) گفت که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای برنده شدن در این قرعه‌کشی ثبت نام کرده بودند.

۹۵,۶۲۸ نفر از برندگان این بخت‌آزمایی از روز ۱۷ ژانویه کیف پول یوان دیجیتال خود را فعال کردند و تاکنون، ۱۳۹ هزار و ۷۹۴ تراکنش با مجموع مبلغ ۱۸.۲۲ میلیون یوان (معادل ۲.۸ میلیون دلار) انجام داده‌اند.

دولت محلی شنژن همچنین گفت که برخی از شهروندان که در این آزمایش شرکت دارند، کیف پول خود را با مبالغ بالایی تا حد ۱.۵۱ میلیون یوان (معادل ۲۳۲ هزار دلار) شارژ کرده‌اند.

به گفته مقام‌های شنژن، یوان دیجیتال رایگانی که برای دوره آزمایشی میان این شهروندان توزیع شده است، پس از پایان این برنامه آزمایشی و در ۱۷ ژانویه ابطال می‌شود، اما کیف پول آن‌ها همچنان معتبر و فعال باقی خواهد ماند.

بر این اساس، کاربرانی که از طریق حساب بانکی‌ خود یوان دیجیتال به کیف پول خود واریز کنند، همچنان می‌توانند از بیش از ۱۰ هزار فروشگاه محلی که از روش پرداخت DC/EP پشتیبانی می‌کنند، خرید انجام دهند.

چین دوره نخست آزمایش یوان دیجیتال را در اکتبر سال گذشته میلادی در شهر شنژن با مشارکت ۴۷ هزار نفر از شهروندان انجام داد که طی آن، ۶۲ هزار تراکنش با مبلغی معادل ۱.۳ میلیون دلار انجام شد.
آزمایش بعدی در شهر سوژو در ابعادی بسیار گسترده‌تر انجام شد. دور سوم بار دیگر در شهر شنژن برگزار شد. همزمان، بیمارستانی در شهر شانگهای نیز اقدام به آزمایش کیف پول‌های سخت‌افزاری مبتنی بر کارت کرد.

در مورد دیگری که البته بدون سروصدا در شهر شانگهای انجام شد، شرکت پرداخت انت فایننشال (Ant Financial)، وابسته به علی‌بابا (Alibaba)، یک آزمایش یوان دیجیتال را از طریق نرم‌افزار علی‌پی (AliPay) انجام داد که اولین تجربه استفاده از یوان دیجیتال در کیف پول‌های توسعه‌یافته توسط نهادهای غیردولتی چین به شمار می‌رفت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمود
محمود
3 سال قبل

این ارزهای دولتی در راستای شکستن انحصار ارزهای دیجیتال غیر دولتی و ردیابی تراکنش های مالی است که خلاف ذات ارزهای دیجیتال و علت اصلی رونق انهاست.هرگز از انها استقبال نخواهد شد و مثل بقیه شکست میخورن

علی
علی
3 سال قبل

ارز ملی چین همون YCC هست ؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل
پاسخ  علی

نمادشو اعلام نکردن. ارز ملی چین هنوز آزمایشیه و در صرافی‌ها نیست. اگر در صرافی دیدید، اون نیست.