سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

سرمایه‌گذاران بزرگ در مورد بیت کوین چه می‌گویند؟

همواره گوش دادن به نظرات افراد مشهور و با تجربه درباره ارزهای دیجیتال از جذابیت بالایی برخوردار بوده است. اگر این نظرات مثبت باشند، میل به سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهند و اگر منفی باشند، شک و دو دلی را زیاد می‌کنند. وب‌سایت Cnbc در گزارشی جالب نظر چندین سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار بزرگ آمریکایی در مورد بیت کوین را جویا شده است. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

کوین اولیری

بیت کوین یک ارز نیست، ناآگاهی درباره آن زیاد بوده و پرنوسان است

ترِنس توماس کوین اولیری (Kevin O’Leary)، بازرگان و نویسنده‌ی کانادایی

ترِنس توماس کوین اولیری (Kevin O’Leary)، تاجر و نویسنده‌ کانادایی

ترِنس توماس کوین اولیری (Kevin O’Leary)، تاجر و نویسنده‌ کانادایی، ماه دسامبر به Cnbc گفت که مشکل بزرگی میان سرمایه‌گذاران بیت کوین وجود دارد. او گفت:

من کاملاً مطمئن هستم که ۹۹ درصد از مردمی که بیت کوین دارند، نمی‌دانند که این ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند و این موضوع همیشه بستر مناسبی برای وقوع فاجعه است.

به اعتقاد او، اولین چیزی که باید در مورد بیت کوین دانست، آن است که بیت کوین یک دارایی است نه یک ارز رایج. منظور از این جمله آن است که کاهش و افزایش سریع قیمت یا همان پدیده‌ی نوسان، استفاده از این دارایی را به عنوان یک ارز رایج واقعی در تراکنش‌ها دشوار می‌سازد. وی این موضوع را این گونه تشریح کرد:

اخیراً سعی داشتم که یک معامله‌ی ۲۰۰ هزار دلاری با بیت کوین انجام دهم و طرف مقابل در معامله، تنها در صورتی که ثبات قیمت دلاری بیت کوین را به او تضمین می‌دادم، به این کار راضی می‌شد؛ زیرا این ترس وجود داشت که پیش از اتمام تراکنش، با نوسان قیمت مواجه بشویم.

او در ادامه گفت:

به‌وضوح مشخص است که اگر دو هر طرف معتقد باشند که نمی‌توان در ظرف یک دقیقه انتقال را بدون نوسان قیمت انجام داد و نخواهند حتی یک دقیقه هم ریسک کنند، این کالا را نمی‌توان ارز رایج نامید.

باربارا کورکران

بیت کوین چیز جالبی است اما کاربردی نیست و فکر نمی‌کنم به جایی برسد

باربارا کورکران (Barbara Corcoran)، سرمایه‌گذار، مشاور و شخصیت تلویزیونی آمریکایی

باربارا کورکران (Barbara Corcoran)، سرمایه‌گذار، مشاور و شخصیت تلویزیونی آمریکایی

باربارا کورکران (Barbara Corcoran) یک سرمایه‌گذار، مشاور و شخصیت تلویزیونی آمریکایی است. از نظر او، بیت کوین چیز جالبی است اما احتمالاً عملی و کاربردی نیست. او گفت:

به اعتقاد من، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال کوچک‌تر، بسیار پیچیده‌تر از آن هستند که عموم مردم بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. من فکر می‌کنم که تماشای روند بیت کوین جالب بوده و ارزش این ارز دیجیتال اگر تعداد کافی از نهادهای پردرآمد و یا افراد خصوصی در آن سرمایه‌گذاری کنند، می‌تواند تا ۶۰ هزار دلار هم بالا برود. اما این دارایی دیجیتال، برای افرادی که نیاز دارند تا دور از چشم دیگران و به طور پنهانی تراکنش‌های خود را انجام دهند، روش تازه‌ای خواهد بود.

او در ادامه اظهار داشت:

به  همان میزان که ارز رایج آمریکا و یا همان پول را دوست نداریم باید گفت که فکر نمی‌کنم بیت کوین هم به جایی برسد.

رابرت هرج‌واک

بیت کوین موج آینده است – تا ۲۵ سال آینده دیگر پول نقد وجود نخواهد داشت

رابرت هرج‌واک (Robert Herjavec)، مدیرعامل شرکت امنیت فضای مجازی هرج‌واک

رابرت هرج‌واک (Robert Herjavec)، مدیرعامل شرکت امنیت فضای مجازی هرج‌واک

رابرت هرج‌واک (Robert Herjavec)، مدیرعامل شرکت امنیت سایبری هرج‌واک، دیدگاه خوش‌بینانه‌ای نسبت به بیت کوین دارد. او اذعان داشت:

بیت کوین از دید من موج آینده است. ۲۵ سال به‌سرعت سپری خواهد شد و نوعی از ارز دیجیتال پدید خواهد آمد که از آن برای پرداخت‌های الکترونیکی استفاده خواهیم کرد و مفهوم پول نقد روزی دیگر وجود نخواهد داشت. بیت کوین در انواع تراکنش‌ها، منافع بسیار زیادی برای بشریت به همراه خواهد داشت.

در حال حاضر، وی، با اعتقاد به اخلاقی نبودن برخی مسائل مرتبط با بیت کوین، تاکنون در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده است. او اظهار داشت:

ارزهای دیجیتال، انتخاب هکرها برای کسب سرمایه و انجام تراکنش هستند. از آن جایی که انسان‌های خوبی هستیم، نمی‌توانم از این موضوع حمایت کنم. اگر ارز دیجیتال وجود نداشت، بسیاری از هک‌های گسترده‌ای که امروز شاهدش هستیم اتفاق نمی‌افتاد.

ریچارد برانسون

در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌ام – صنعت بزرگی روی بیت کوین سوار است

سِر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون (Richard Branson)، کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایی

سِر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون (Richard Branson)، کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایی

سِر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون (Richard Branson)، کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایی، چند سال پیش در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. وی در سال ۲۰۱۴ به شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی گفت:

من در بیت کوین سرمایه‌گذاری کردم زیرا علاقه دارم در مورد مسائل اطرافم یاد بگیرم و فکر می‌کنم که بیت کوین نیز یکی از این مسائل است. به اعتقاد من، در آینده، یک ارز دیجیتال جهانی خواهیم داشت.

او در سال ۲۰۱۳ در وبلاگ خود نوشت:

کسانی که می‌توانند حتی میزان کمی در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، ارزشش را خواهد داشت.

وی در همان سال اعلام کرد که یک مهماندار هواپیما در هاوایی، برای رفتن به گردش فضایی، از شرکتش یعنی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) ، یکی از شرکت‌های گردشگری فضایی، با استفاده از بیت کوین صندلی رزرو کرد. گفته می‌شود که دوقلوهای وینکلواس، حامیان معروف بیت کوین نیز چنین کاری را انجام دادند. در سال ۲۰۱۴، وی به رسانه‌ی بلومبرگ گفت:

فکر می‌کنم که بیت کوین کاربردی و عملی است. در آینده، ارزهای دیجیتال مشابه دیگری وجود خواهند داشت که شاید بهتر باشند، اما در حال حاضر صنعت بزرگی روی بیت کوین سوار است.

به اعتقاد او، نوسانات قیمت این ارز دیجیتال، برای برخی افراد فرصتی برای کسب سود است. او اظهار داشت:

برخی افراد از راه بیت کوین درآمد کسب کرده و برخی دیگر نیز در این راه پول خود را از دست دادند. بیت کوین کاملاً نوسانی است اما مردم می‌توانند از آن درامد کسب کنند.

بنا بر اخبار به دست آمده، او در کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده و یکی از سرمایه‌گذاران شرکت خدمات پرداختی بیت‌ پی (BitPay) و کیف پول بلاک چین (Blockchain) است.

دیموند جان

بیت کوین و اتریوم دارم – قبل از سرمایه‌گذاری تحقیق کنید

دیموند جان (Daymond John)، تاجر، سرمایه‌گذار و مجری مشهور آمریکایی

دیموند جان (Daymond John)، تاجر، سرمایه‌گذار و مجری مشهور آمریکایی

دیموند جان (Daymond John) یکی از تاجران، سرمایه‌گذاران و مجریان مشهور آمریکایی، با بیان آن که خود نیز بیت کوین و اتریوم دارد، اظهار داشت:

باید همین الان در مورد بیت کوین اطلاعات کسب کنید.

او هشدار داد که پیش از انجام سرمایه‌گذاری، باید به این نکته‌ی اساسی توجه کرد:

سرمایه‌گذاری در بیت کوین مانند دیگر سرمایه‌گذاری‌ها بوده و لازم است که تحقیقات انجام داده و نسبت به کلاه‌برداری‌های احتمالی آگاه شد. فرض کنید می‌خواهید در ارزهای دیجیتال، فناوری‌های پزشکی و یا املاک سرمایه‌گذاری کنید، پیش از سرمایه‌گذاری در هرکدام از این موارد، مسائل بسیار زیادی وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها آگاه شوید. اگر برای ارتقای دارایی خود سرمایه‌گذاری نکرده و یا چیزی یاد نگیرید، می‌توانم هر چیزی را که می‌خواهم، به صورت ارز دیجیتال و یا فناوری پزشکی به شما بفروشم.

او در ادامه گفت:

به یاد داشته باشید که در هر تبادل مالی، اهمیتی ندارد که چه باشد، یک نفر سود می‌برد. مردم با سو استفاده از عدم اطمینان و اعتماد به‌ نفس ما، به ما کالا می‌فروشند.

مارک کیوبن

بیت کوین خریداری کرده‌ام – مقداری سرمایه‌گذاری کنید که بتوانید شب‌ها راحت بخوابید

مارک کیوبن (Mark Cuban)، سرمایه‌دار آمریکایی و صاحب شرکت HDNet

مارک کیوبن (Mark Cuban)، سرمایه‌دار آمریکایی و مالک شرکت HDNet

مارک کیوبن (Mark Cuban)، سرمایه‌دار آمریکایی و مالک شرکت HDNet، در مورد بیت کوین گفت:

بیت کوین همچنان تا حد زیادی یک شرط‌بندی به حساب می‌آید. ارزش آن می‌تواند در یک روز هم به صفر و هم به ۱۵ هزار دلار برسد.

او به عنوان کارآفرین میلیاردر و یکی از معتقدان به عرصه‌ فناوری، در کسب‌وکارهای مختلف و مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده و بیت کوین نیز خریداری کرده است. طبق نصیحت او، اگر می‌خواهید به طور شخصی سرمایه‌گذاری انجام دهید، تنها، پولی را که نمی‌ترسید از دست بدهید سرمایه‌گذاری کنید.

او گفت:

اگر واقعاً یک سرمایه‌گذار خطرپذیر هستید و می‌خواهید کار پرخطر و شانسی را آغاز کنید، احتمالاً ۱۰ درصد از پس‌اندازهای خود را در بیت کوین و یا اتریوم سرمایه‌گذاری خواهید کرد. اما اگر این کار را بکنید، باید به خودتان چنین بگویید که انگار این پول را از دست داده‌اید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
سعید
سعید
4 سال قبل

جالبه که ریچارد برانسون هم تو بیتکوین سرمایه گذاری کرده

Btc
Btc
4 سال قبل

من یه سوال داشتم اونم اینکه این آقا«مارک کیوبن»و چند نفر دیگه که میگن بیت کوین یک شرطبندی به حساب میادو ارزشش تو یه روز ممکنه هم به صفر برسه وهم به 15000 دلار پس واقعا برای چی خودشون سرمایه گذاری کردنو بیت کوین خریدن این آقا جوری حرف زده که همه از بیت کوین هراس داشته باشنو کسی سراغشو نگیره اگه واقعا کسی که رو اینکار سرمایه گذاری میکنه باید فکر کنه که پولشو از دست داده چرا پس خودشون بیت کوین دارن؟

ala
ala
4 سال قبل
پاسخ  Btc

دوست عزیز همه بیت کوین رو میخرند که یک روزی گرون بشه. فرض کنید همه بیت کوین ها استخراج شد.بعدش چه اتفاقی می افته؟ همه دوست دارند اون رو بفروشند. وقتی همه میخوان بفروشند بیت کوین ارزشش به طرف صفر میل میکنه.اگر شما در فاز نهایی یه بیت کوین داشتی به ارزش صدهزار دلار می خوای اون رو به چه کسی بفروشی ؟ خریدار این بیت کوین رو میخواد چیکار کنه؟ برای همین بیت کوین یه ارز نیست یه کالا هست. خیلی بچگانه است اون رو با دلار مقایسه کرد.شما فکر کنید دلار هم همچین نوساناتی داشت دیگه چیزی از آمریکا باقی نمی موند

Trader461
Trader461
4 سال قبل
پاسخ  ala

هموطن از قضا بایستی بیت کوین رو با دلار مقایسه کرد!!....بعد از بحران مالی اقتصادی 2008 در امریکا نه تنها به این کشور ضربه زیادی وارد شد بلکه به کل دنیا همچنین!! میلیارد ها دلار مردم ضرر کردن ورشکسته شدن حتی بعضیا از شدت افسردگی خودکشی و سکته کردن اما بیت کوین فراتر از دلاره این نوسانش زیاده ولی بیت کوین هم روزی نوسان اش کم تر و کمتر میشه.... درست بعد از بحران مالی امریکا در اکتبر 2008 ساتوشی وایت پیپر بیت کوین رو در انجمن bitcointalk منتشر کرد و در ژانویه 2009 اولین بلاک اش ماین شد !! پس هدف ساتوشی این بود که بحران مالی و تورم رو تو دنیا از بین ببره حالا کاری ندارم چه کسی یا چه سازمانی پشت این هست ولی هدفدار بود...سپرد دست مردم حالا قدرت باید دست مردم باشه نه دولت توی هیچ کشوری...الانم دقیقا همین راهو ما داریم پیش میریم...هر روزی که میگذره سختی بیت کوین زیاد میشه...هش ریت شبکه زیاد میشه و این باعث میشه امنیت شبکه بیت کوین نیز بیشتر بشه با نصف شدن پاداش ماین توی هر 4 سال این امکان رو میده که قیمت اش بالا بره و تورم نیز کم تر بشه این روال تا اخر ادامه خواهد یاقت...همه کار های ساتوشی با هدف جلو میره و فکر همه جاشو کرده...البته بیت کوین ایراد های جزیی داره مثلا مشکل مقایس پذیری و سرعت کم تایید تراکنش ها ...ولی این به لطف شبکه لایتنیگ این مشکل در حال برطرف شدنه...پس به هر حرف و حدیثی که از این اشخاص مخالف بیرون میاد نباید ما رو ناامید کنه..سرکوب و انتقاد هر چیزی همیشه هست و خواهد بود ...اصل کار ما مردم هستیم که به وجود بیت کوین ایمان داریم:)

Btc
Btc
4 سال قبل
پاسخ  Trader461

دقیقا همینطوره آقای تریدر باهات کاملا موافقم??