سهم سگویت از تراکنش‌های بیت کوین به بیش از ۵۰ درصد رسید

سهم سگویت از تراکنش‌های بیت کوین به بیش از ۵۰ درصد رسید

براساس داده‌های سایت transactionfee، تعداد تراکنش‌های مربوط به سگویت بیت کوین با ثبت رکورد تاریخی به ۵۰.۵ درصد کل تراکنش‌های موجود رسید.

سگویت یکی از به‌روزرسانی‌های بیت کوین کور است که با هدف محافظت از تغییرپذیری و کاهش کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین اجرا شد.

این به‌روزرسانی در ابتدا برای حل یکی از شناخته‌شده‌ترین مشکلات نرم‌افزار بیت کوین، یعنی تغییرپذیر بودن (امضای دیجیتال) تراکنش‌ها انتشار یافت؛ اما سگویت غیر از این مشکل مزایای دیگری هم دارد که یکی از آن‌ها حل مشکل مقیاس‌پذیری بیت کوین است.

سایت ارائه‌دهنده داده transactionfee، در توضیح آمار ارائه‌شده به این موضوع اشاره می‌کند که تراکنش‌های بیت کوین می‌توانند چندین خروجی داشته باشند و به همین دلیل می‌توانند وجوه را به چندین دریافت‌کننده ارسال کنند.

تراکنش‌‌های سگویت در این سایت، تراکنش‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که حداقل یکی از خروجی‌های آن به آدرس سگویت ختم شده باشد.

تعداد تراکنش‌های سگویت

میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در ماه آوریل نسبت به مارس، ۲۰۰ درصد افزایش یافت. در ماه آوریل و درحالی‌ که سهم تراکنش‌های سگویت از کل تراکنش‌ها به ۴۰ درصد رسیده بود و بلاک‌ها از حد یک مگابایتی خود گذر کرده بودند، حجم تراکنش‌های روی زنجیره‌ای (on-chain) بیت کوین ۴۳ درصد افرایش یافته وسبب پر شدن بیشتر بلاک‌ها شد. این در حالی است که میانگین استفاده از سگویت در سال ۲۰۱۸ تنها ۲۶ درصد بود.

جیمسون لاپ (Jameson Lopp)، مدیر ارشد فناوری کمپانی Casa در ماه فوریه گذشته و در حالی حجم تراکنش‌های بیت کوین به بالاترین حد خود از زمان ژانویه سال ۲۰۱۸ و ثبت رکورد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری برای بیت کوین رسیده بود، گفت:

تقاضای تراکنش کمتر، بهبود الگوریتم‌های تخمین کارمزد، پذیرش سگویت و دسته‌بندی تراکنش‌ها باعث استفاده بهتر از فضای بلاک و درنتیجه رقابت کمتر برای دسترسی به این منبع کمیاب (فضای بلاک) شده است.

نسخه ۰.۱۶.۱ نرم‌افزار بیت کوین کور در تابستان امسال منتشر شد. این نسخه اصلی با «ارائه ویژگی‌های جدید، تصحیح چندین باگ نرم‌افزاری، بهبود در کارایی (شبکه) و همچنین به‌روزرسانی ترجمه‌های آن» منتشر شده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه