بزرگترین بانک روسیه ارز دیجیتال خود را منتشر می‌کند

بزرگترین بانک روسیه ارز دیجیتال خود را منتشر می‌کند

اسبربانک روسیه (Sberbank) که بزرگترین بانک دولتی در این کشور است، قصد دارد تا بهار سال آینده ارز دیجیتال خود را منتشر کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، موفقیت بیت کوین به‌عنوان اولین ارز دیجیتال جهان، بسیاری از شرکت‌ها و حتی کشورهای جهان را بر آن داشت تا ارز دیجیتال خود را توسعه دهند. در این میان بزرگترین بانک دولتی روسیه نیز بیکار ننشسته و به‌دنبال راه‌اندازی اکوسیستم دیجیتال خود است.

اسبربانک روسیه، درخواستی مبنی بر راه‌اندازی یک شبکه بلاک چین، برای ارز دیجیتال خود موسوم به اسبرکوین (Sbercoin) را به بانک مرکزی این کشور ارائه داده و انتظار می‌رود که این ارز تا بهار سال آینده راه‌اندازی شود.

سرگئی پوپوف (Sergey Popov)، مدیر بخش بازار معاملاتی اسبربانک، اظهار داشت که این بانک درخواست خود برای ثبت پلتفرم اسبرکوین را در روز‌های اول ژانویه به بانک مرکزی روسیه ارائه داده است.

پوپوف افزود:

بر اساس قانون، دارایی‌های مالی دیجیتال را می‌توان بر روی پلتفرم ثبت‌شده منتشر کرد. ارز دیجیتال فیات هم یکی از دارایی‌های مالی خواهد بود. در واقع، این بانک به‌لحاظ فنی آماده صدور و کار با این ابزار مالی است.

این مقام اسبربانک همچنین تأکید کرد که یک آزمایش داخلی برای ارز دیجیتال این بانک صورت گرفته و مشخص شده است که این راهکار جوابگوی مشتریان است.

به‌گفته پوپوف، فرایند ثبت معمولاً حدود ۴۵ روز زمان می‌برد و به احتمال زیاد، اگر بانک مرکزی روسیه مخالفتی با این پروژه نداشته باشد، توکن اسبربانک تا بهار آینده عرضه می‌شود.

پوپوف که سال گذشته از قصد اسبربانک برای انتشار یک استیبل‌ کوین مبتنی بر روبل گفته بود، تصریح کرد:

از آنجا که می‌توانیم این استیبل ‌کوین را به روبل هم‌بسته کنیم، می‌توان از آن به‌عنوان پایه یا ابزاری برای تسویه‌حساب‌های مرتبط با سایر دارایی‌های مالی دیجیتال استفاده کرد.

جرمن گرف (German Gref)، مدیرعامل اسبربانک، در نوامبر سال (آبان ۹۹) گذشته اعلام کرد که این بانک در حال بررسی امکان راه‌اندازی اسبرکوین بوده و فاز آزمایشی عرضه این استیبل کوین، احتمالاً در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

error in loading comments. please attention