بزرگترین بانک روسیه به‌دنبال عرضه یک ارز دیجیتال باپشتوانه است

بزرگترین بانک روسیه به‌دنبال عرضه یک ارز دیجیتال باپشتوانه است

اندکی بعد از امضای قانون اخیر مربوط به ارزهای دیجیتال در روسیه به‌دست ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های روسیه از تصمیم‌ جدید خود درباره عرضه یک ارز دیجیتال باپشتوانه خبر داد.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از مدیران ارشد بانک دولتی اسبربانک (Sberbank)، بزرگ‌ترین بانک روسیه، گفت که احتمال دارد این بانک یک توکن عرضه کند.

آژانس خبری روسی کومرسانت (Kommersant)، روز سه‌شنبه (۱۴ مرداد) به نقل از سرگِی پوپوف (Sergey Popov)، مدیر بخش امور تراکنش‌ها در اسبربانک اعلام کرد که این غول صنعت بانک‌داری، عرضه استیبل کوینی (Stablecoin) با پشتوانه یک‌به‌یک روبل روسیه را مدنظر قرار داده است.

بر اساس این گزارش، از این استیبل کوین قرار است برای تسویه‌حساب‌های مربوط به سایر دارایی‌های مالی دیجیتال استفاده شود. همچنین پوپوف خاطر نشان کرده که اسبربانک قادر است این توکن را مطابق با مقررات جدید این کشور پیرامون ارزهای دیجیتال یا همان قانون «دارایی‌های مالی دیجیتال» یا DFA عرضه کند.

مدیر این بانک اظهار داشت:

ما احتمالا این استیبل کوین را مطابق با قانونی که اخیراً به تصویب رسیده است، عرضه خواهیم کرد. ازآنجاکه پشتوانه این توکن روبل است، از آن می‌توان به‌عنوان مبنا یا ابزاری برای تسویه‌حساب‌ سایر دارایی‌های مالی دیجیتال استفاده کرد.

خبرهای مربوط به اقدامات اسبربانک، بلافاصله بعد از اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، لایحه DFA روسیه را در ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد) رسما تصویب کرد، منتشر شد. پوتین با امضای این لایحه، به‌طور رسمی از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۲ دی ۹۹)، به‌کارگیری ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت برای شهروندان این کشور ممنوع کرد. نسخه اولیه قانون DFA، اولین بار در سال ۲۰۱۸ اجرایی شد تا صرافی‌های ارزهای دیجیتال، خرید و فروش و همچنین وام‌های ارزهای دیجیتال را تحت پوشش قانون درآورد.

اسبربانک به انجام اقدامات و پروژه‌های نوین مرتبط با ارزهای دیجیتال شهرت دارد. طبق گزارش‌ها در ماه مه (خرداد)، اسبربانک ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید ۵,۰۰۰ خودپرداز بلاک چینی با قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. در نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸)، اسبربانک در به‌کارگیری راهکاری مبتنی بر بلاک‌ چین برای توافق‌های بازخرید پیشگام شد.

علاوه‌براین، در مه ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸)، به‌دلیل موضع منفی بانک مرکزی روسیه نسبت به دارایی‌های بلاک چینی، اسبربانک ناگزیر، پروژه‌ای را که در رابطه با ارزهای دیجیتال بود به‌حالت تعویق درآورد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امین
امین
3 سال قبل

حتمآ از آن نوع ارز دیجیتال هستند که هر وقت هم احساس کنن ، آدرس را مسدود کنن

آلت کوین
آلت کوین
3 سال قبل

این مدل ارزها که روسیه در فکرشه به جایی نمیرسن