atlasarzdigital

روسیه و چهار‌ کشور متحد آن در واکنش به تحریم‌های آمریکا ارز دیجیتال خواهند ساخت !

روسیه و چهار‌ کشور متحد آن در واکنش به تحریم‌های آمریکا ارز دیجیتال خواهند ساخت !

وزارت اقتصاد روسیه (MinFin) معتقد است که با توجه به تحریم‌های ایالات‌متحده، ساخت ارز دیجیتالی که توسط اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) پشتیبانی شود، اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. یکی از رسانه‌های خبری بزرگ روسیه بنام رمبلر (Rambler) نظرات وزارت اقتصاد روسیه را در روز جمعه 21 دسامبر، منعکس کرد.

الکسی مویسیف معاون وزیر اقتصاد روسیه اظهار داشت که بنا به تشخیص وزارت اقتصاد روسیه، فرصت مناسبی تا سال 2020 یا 2021 وجود دارد که ارز دیجیتال پشتیبانی شده توسط اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) راه‌اندازی شود. اتحادیه اورسیا در سال 2014 تأسیس شده و اعضای آن، شامل پنج کشور بلاروس، قزاقستان، روسیه، ارمنستان و قرقیزستان هستند.

روسیه و چهار‌ کشور متحد آن در واکنش به تحریم‌های آمریکا ارز دیجیتال خواهند ساخت !

بنا به گزارش یکی از رسانه‌های خبری بزرگ روسیه بنام تس (TASS)، مویسیف اظهار داشت که پروژه ارز دیجیتال اعلام شده، به‌احتمال زیاد بدون استفاده از فناوری بلاک چین به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته مویسیف، ارز واحد پشتیبانی شده توسط EAEU، همانند واحد پول اروپا (ECU) توسعه داده خواهد شد. ECU واحد پولی بود که پیش از جایگزینی یورو (EUR) در سال 1999، توسط جامعه اروپا استفاده می‌شد. ECU که در سال 1979 راه‌اندازی شد، ترکیبی از ارزهای کشورهای عضو جامعه اروپا بود که نرخ آن به میانگین حسابی ارزهای مشارکت‌کننده در آن، بستگی داشت.

همان‌طور که در این مطلب ذکر شده است، ایده ارز دیجیتال EAEU نه تنها توسط اتحادیه اقتصادی پشتیبانی می‌شود، بلکه توسط چند کشور نامعلوم دیگر نیز که شرکای اصلی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا هستند، حمایت می‌شود.

معاون وزیر اقتصادی روسیه خاطرنشان کرد که با توجه به افزایش تعداد شرکت‌هایی که با تحریم‌ها مواجه شده‌اند، تصمیم به ایجاد ارز واحد اوراسیا، اجتناب‌ناپذیر است. مویسیف افزود:

روسیه و چهار‌ کشور متحد آن در واکنش به تحریم‌های آمریکا ارز دیجیتال خواهند ساخت !

آمریکا وعده اعمال تحریم‌های بیشتری را داده است. از این رو، ما باید با ایجاد سیستم پرداخت بین‌المللی امنی که عملکرد آن مستقل از دلار آمریکاست، واکنش نشان دهیم.

رئیس‌کل کمیته بازارهای مالی ایالت دومای روسیه در ماه نوامبر سال 2018 اعلام کرد که تصمیم دارد نسخه آزمایشی ارز باثبات دولتی خود را که معادل رمزنگاری شده روبل روسیه است، راه‌اندازی کند.

بیشتر بخوانید: روسیه ارز دیجیتال خود را خواهد ساخت !

روسیه و چهار‌ کشور متحد آن در واکنش به تحریم‌های آمریکا ارز دیجیتال خواهند ساخت !

«ماکسیم آکیموف» معاون نخست‌وزیر روسیه اخیراً اعلام کرد که پیش‌نویس فعلی برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال، با وجود اینکه در اوایل ماه دسامبر دوباره به مرحله اولیه بازگردانده شده است، تغییری نخواهد کرد.

لایحه‌ای که تحت عنوان «دارایی‌های مالی دیجیتال» ارائه شده است، سؤالاتی را توسط نهادهای قانونی محلی درباره تأثیرگذاری آن در فضای مالی به وجود آورده است که درباره حذف شدن عبارات کلیدی مانند «ارزهای دیجیتال» و «استخراج» از متن این لایحه، پرسیده شده‌اند.

منبع : cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه روسیه و چهار‌ کشور متحد آن در واکنش به تحریم‌های آمریکا ارز دیجیتال خواهند ساخت ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x