ریپل برای آزادسازی میلیاردها دلار در پرداخت‌های جهانی تحقیق می‌کند!

ریپل برای آزادسازی میلیاردها دلار در پرداخت‌های جهانی تحقیق می‌کند!

در سال ۲۰۱۸ به سر می‌بریم. ماشین‌ها و هواپیماها بدون سرنشین شده‌اند، هوش مصنوعی بهترین دوست شماست و فناوری قابلیت‌های بی‌حد و مرزی را ایجاد کرده است. شما می‌توانید تنها با دانلود یک اپلیکیشن صاحب شغل شوید و اگر کارفرمای شما در کشور دیگری است برای پرداخت دستمزدتان آرزوی موفقیت می‌کنیم.

کریس لارسن (Chris Larsen) خالق ریپل در کنفرانس مالی ارزهای دیجیتال در این ماه گفت:

روش‌های پرداخت‌های بین‌المللی که بر مبنای فناوری سال ۱۹۷۰ ساخته‌شده‌اند، در دنیای امروز کاربردی ندارند و اگر برای انتقال پول آن را در پاکت گذاشته و با پست آمریکا (FEDEX) پست کنید، سریع‌تر و راحت‌تر است. بنیاد گیتس (The Gates Foundation) باور دارد برای اینکه تمامی شهروندان بتوانند در اقتصاد جهانی شرکت کنند، ابتدا باید قادر باشیم ۵۰ سنت ارسال کنیم. پرداخت‌های ماشین به ماشین، با نرخ ۰/۰۱ یورو انجام می‌شود. امروزه شما قادر به ارسال ۵۰ سنت بدون پرداخت کارمزد نیستید.

مشکل پرداخت

کُری جانسون (Cory Johnson) رئیس استراتژی بازار ریپل، این هفته اظهارات لارسن راجع به معضل پرداخت‌های جهانی را در انجمن کریپتونیت (Cryptonite World) منعکس کرد.

زمان تقریبی لازم برای انتقال پول به مؤسسات مالی با استفاده از حواله‌ی SWIFT (متدولوژی غالب برای انتقال پول به مؤسسات مالی) ۳ الی ۵ روز است. اگر ۹ درصد کارمزد انتقال پول و ۸ درصد حاشیه‌ی سود خالص باشد، توسعه‌ی یک کسب‌وکار در سطح جهانی به‌صرفه نیست.

ریپل برای آزادسازی میلیاردها دلار در پرداخت‌های جهانی تحقیق می‌کند!

کُری جانسون، رئیس استراتژی بازار ریپل

وی در ادامه گفت:

مبلغ ۲۷ میلیارد دلار در حساب‌های نوسترو (NOSTRO) در سراسر جهان وجود دارد که برای رشد اقتصادی و تجارت استفاده نمی‌شود و این به علت استفاده‌ی بانک‌ها از سیستم پیش‌پرداخت می‌باشد. آمازون به‌تنهایی یک میلیارد دلار در حساب نوسترو خود برای پرداخت به فروشندگان و حقوق دارد. اگر ایالات‌متحده اقدامات لازم را به عمل نیاورده و خطوط واضح و روشنی برای شرکت‌های بلاک چین ارائه ندهد، کارآفرینان برای پیگیری کارشان به سنگاپور، سوئد، لیختن اشتاین و یا مالتا عزیمت خواهند کرد.

پرداخت‌های بین‌المللی (برنامه‌ی کاربردی موفق مبتنی بر بلاک چین)

لارسن اظهار کرد:

ریپل یک شرکت نرم‌افزاری با ۲۳۳ پرسنل در ۸ دفتر مرکزی مستقر در سان فرانسیسکو است که به‌سرعت در حال رشد می‌باشد. جانسون می‌گوید ما فعلاً بر روی انتقال پول در سراسر مرزها تمرکز کرده‌ایم. در سالی که گذشت، ما به‌صورت باورنکردنی مشتری جذب کردیم و شبکه‌ی ریپل (RippleNet) را توسعه دادیم. بیش از ۱۰۰ موسسه‌ی مالی اکنون مشتری ما هستند. برای توسعه‌ی جهانی، ابتدا باید یک اینترنت ارزش (Internet Of Value) ایجاد کنیم. برای اینکار به سه چیز نیاز خواهیم داشت: همکاری، قراردادهای هوشمند و بلاک چینی که منبع‌باز، غیرمتمرکز، بدون مجوز، قابل‌اعتماد و امن است. شبکه‌ی بلاک چین ریپل بر روی دفتر توزیع XRP توسعه داده‌شده که امکان پرداخت‌های بلادرنگ برحسب تقاضا را در چند ثانیه به شکل باورنکردنی باقیمت ناچیز و ریسک کم فراهم می‌آورد. W۳C نیز بر روی قابلیت همکاری کار می‌کند.

ریپل برای آزادسازی میلیاردها دلار در پرداخت‌های جهانی تحقیق می‌کند!

کریس لارسن – بنیان‌گذار ریپل

لارسون درباره‌ی ارتباط بین ریپل و XRP این‌چنین توضیح می‌دهد:

ما تعداد زیادی XRP داریم و تقریباً از ۱۰۰ میلیارد دلار XRP موجود، ۶۰ میلیارد دلار را در اختیار خود گرفته‌ایم. برخی از نرم‌افزارهای ما متکی به ترید منظم و عادلانه‌ی XRP هستند. چشم‌انداز ما این است که بتوانیم در تمام بازارها نفوذ و تجارت کنیم. سال گذشته ۳۰ بورس،XRP را ترید می‌کردند و امسال تعداد آنها به ۶۰ عدد رسیده است. اگر ریپل فردا ناپدید شود، XRP به حیات خود ادامه خواهد داد. در سه ماه دوم، ما مقدار ناچیزی XRP برای جمع‌آوری سرمایه‌ی کسب‌وکار خود فروختیم، این رقم ۱۴۰ میلیون دلار بود که کمتر از یک درصد کل تریدها بوده است.

رویداد هفته‌ی بلاک چین سان فرانسیسکو در روزهای اول و دوم ماه اکتبر با کنفرانس ریپل، آغاز شد و ویژگی‌های اصلی آن توسط بیل کیلینتون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و رهبران دیگر تشریح گردید. در پایان این رویداد از گروه موسیقی راک «Counting Crow» برای اجرا دعوت به عمل آمد.

منبع: thefintechtimes
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه